Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9,5 éves lányom nem akar...

9,5 éves lányom nem akar egyedül aludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lányom mindig is nagyon anyás volt, sehol máshol nem szeret aludni, még a mamáknál sem, csak itthon. Ezzel is voltak gondjaink, ugye a nyár miatt. Most egy hónapja költöztünk. Eddig nem volt gond, de három napja kitalálta, hogy kaparászást hallott a padlásról ezért nem tud aludni, persze mondtam, hogy ok, akkor aludjunk a kanapén ketten, másnap kitalálta, hogy nem tud elaludni, mert fél, hogy megint kaparászást fog hallani. Elmondtuk neki, hogy nem kell félni semmitől, hisz ha van is ott fent mondjuk mókus vagy egér, nem tud lejönni stb. De természetesen, annyira sírt, hogy tudtam úgysem tud elaludni, így megint nappali kanapé. Tegnap éjjel már meg sem próbált elaludni szerintem, csak sírt, hogy nem tud aludni, velem akar. Volt már ilyen nálatok? Tudom, hogy hiszti is van benne, de nem tudnék úgy aludni, hogy ő a másik szobában sír. Én nem bánom annyira, ha anyás, tudom, hogy nem sokáig lesz az, jön a kamaszkor. Csak kíváncsi vagyok másnál volt-e ilyen. Esetleg lehet-e ilyen korban szeparációs szorongás?
2017. aug. 15. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Hát valami van vele, az biztos.

Rá kéne jönni, hogy mi a pontos gond. A költözés egész biztosan közrejátszik.


Addig meg azt csinálnám, hogy aludjon a szobájában, de pl. nyitva lehet az ajtó, vagy felkapcsolva éjjeli fény.


S meg kell vele szerettetni a szobáját, hagyni, hogy hadd rendezze be ízlése szerint, amennyire lehet.

2017. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
nézd meg a padlást, mi is kaparászást hallottunk, és darazsak voltak a padláson. volt pár fészek, darázscsapda megoldotta.
2017. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Az nem lehet, hogy tényleg kaparászást hallott?
2017. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
A legkisebb lányom (8 éves) egy időben hasonló gondokkal küzdött, mert a tvben látta egy horrorfilm reklámját. Akkor elmeséltük neki, hogy csak a tvben van, kikapcsoljuk, nem tud kijönni onnan vagy ilyesmi. A nővérei vele aludtak egy éjszaka, utána éjszakai fénnyel sikerült megoldanunk.
2017. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Éjszakai fénye van, nyitva van az ajtó. Egy hónapig nem volt gond. Darazsakat költözés után kiirtottuk.


Annak meg, aki privátban azt üzeni, hogy elfenekelné, köszi nem elüldözni akarom a lányomat magam mellől, hanem megnyugtatni, mert ok nélkül nem csinál ilyent.

Lehet a költözés is, de nagyon várta, hogy költözzünk, nagy szobája lett, ő rendezte be, családi házba mentünk, már vannak barátai.


Utolsó lehet abban valami, hogy látott valamit esetleg a tv-ben, csak már ő sem tudja, hogy amiatt van-e.

2017. aug. 15. 13:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek fel együtt a padlásra megnézni, hogy nincs ott semmi.
2017. aug. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ezt megpróbálom. Bár sajnos a tegnap éjszaka miatt inkább hajlok arra, hogy csak velem akar aludni és nem egyedül. Elmúlik ez gondolom, de nem tudom, hogy hagyjam-e. Ezért büntessem meg? És tényleg fél, akkor meg megrendül a bizalma bennem, nem?
2017. aug. 15. 13:28
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek meg a padláson mit hallhatott.

Felnőtt létemre én sem tudnék igy aludni.

2017. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 SzCJudit ***** válasza:
100%
Esetleg ha bent vagy vele a szobájában amíg elalszik? Persze megbeszélve vele, hogy amikor elaludt kijössz de bármikor ébred és fél, keres téged visszamész hozzá!
2017. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Az en tesomnal 13 evesen volt, hogy felt a zombiktol, es nem mert felmenni az emeletre. Evekig tartott, de szerintem meg most is fel. Visszagondolva en is sokat feltem, mivel eleg nagy hazunk volt, valahogy annyi szoba, sarok, folyoso volt, hogy nem tudtam mindent kontroll alatt tartani, mindig ugy ereztem, hogy epp abbol a sarokbol fog jonni a veszely, amit nem latok.

Szerintem sokat segitene, ha egyutt rendeznetek be,diszitenetek, takaritanatok az uj lakas helysegeit! Ha ugy erezne, hogy minden zeg zugot ismer, ha latna, hogy meg a leg rejtettebb sarokban sincs semmi akkor talan megnyugodna.

A padlasos tema kicsit nehezebb, mert oda ritkan jar az ember. Azt mondd neki, h MINDEN padlas recseg- es ez altalaban igy van. Tenyleg lehet ott eger, nyest, mokus, kobor macska, mozgo cserep, barmi.

Mondjuk en egy cseppnyi szigort azert vinnek bele. Mint ahogy magamnak is azt mondom, hogy baromsag felni az ejjeli zajoktol, a gyerekben is tudatositanam, hogy amitol fel, az hulyeseg, es attol hogy hisztizik es sajat magat a rettegesig felhergeli, csak rosszabb lesz.

2017. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!