Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nincs adott környezeti...

Ha nincs adott környezeti inger (játék, mese) mikről beszél/t 2-3 évesed?

Figyelt kérdés

Pl gyerekem ma elalvás előtt elkezdett csak ugy beszélni (szoval magátol a semmitől), és kicsit zavar, hogy a napi/heti/havi ingerek kavalkádjábol ami előjött kicsit eleje vége nélküli beszédben, azok olyanok, pl ezt, azt(itt sorolja pl kihajolni)nem szabad, mert meghalok (valoszinű a nagyi szövege erkélyen, ahova en ki sem engedem a gyereket, de plane halálrol sem zengek neki...), vagy pl megállapitja, hogy baboca tud repulni, baltazár stb is, de bogyo nem és ő sem. De a repulő is tud.ő az égen repül. Stb


Nos. A napja volt pl játszoter, ahol elesett, de jokat játszottunk, otthon egyutt házimunkáztunk, voltunk ügyintezni es nehezen viselte a várakozast, stb stb., Egyetlen szot nem hallok az őt ért érzésekről, vagy élményekről, akár melléköltött meseszerűen sem, de még összefüggő téma sincs, csak mintha a szavakat kombinálná.


Elaludt ugy, hogy pl köszönömöt mondott egyenként mindenkinek, annak is aki itt sincs (most tanulgatja a megköszönést)ill kérte, hogy menjünk majd hajozni, repülni holnap.es nyugtázta, hogy most éjszaka van(napszakokat is tanul)


Ennyi az "önállo"(ingerek, motivácio, másik féltől szinte kérdés nélkuli)gondolkodása egy 2-3 évesnek? Hagytam hogy ő vigye a szálakat/vezesse a társalgást hallgatóság voltam.olyanoknál kérdeztem csak, pl jol ertettem, azt mondod"meghalok"???erre bologat, hogy igen..

Nem jutottam szohoz sem.


Ez es a többi is(nem beszél a naprol, stb), nem is tudom, normális ez?


2017. aug. 25. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Te is csapongsz, össze-vissza beszélsz... mit vársz akkor a gyerektől? :)


Az én gyerekem majdnem 3 éves koráig meg se szólalt (semmi baja nem volt), annak is örültem volna, ha 1 szót mond. BD

2017. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is alig bírtam kihámozni a lényeget.


26 hónaposom csak 1-1 szót mond. Ritkán. Heti 2-t kb.

2017. aug. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És 3 évesen?

Mikről témáznak a 3 évesek normál átlagban? Vagy pl egy kiscsoportos ovis? Lényeges, hogy saját magátol


Amikor nem kérdeztél semmit, nem játszik épp, nem csillagokat néztek stb.

2017. aug. 25. 23:34
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem kicsit olyan, mintha nem értené még a napját, a saját érzéseit sem. Nem tudja mi zajlik önmagában.mintha a gondolkodás pl helyzetértékelés, következtetés sehol nem lenne.


Kb ahhoz hasonlithato, szélsőségesen nézve, mintha pl valaki körbeutazná a földet, rengeteg a kalamajka, stb, erre hazaérve nem mesél semmit, csak minden másrol beszél.

2017. aug. 25. 23:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a kommenteket, de elso gondolatom az volt, hogy olyan kusza a leiras.... Tenyleg ossze-vissza csapongsz Kérdező.

Szerintem teljesen normalis a gyerek. Ha neki ezek az elmenyek fontosak, amikrol beszel, azzal sincs semmi baj.

2017. aug. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen nem is kell, hogy tudjon ilyet. Amit leírsz, az 6-8 évesen elvárható.

Nála be-beugranak emlékek és így dolgozza fel. A kronológiai sorrend jóval később alakul ki és tanulás eredménye (magától, nem kell tanítani rá).


Olyan, mint amikor a felnőtt álmodik és csapong.

2017. aug. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez jutott eszembe, hogy te beszélsz, írsz összevissza. Nála teljesen normális.
2017. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég nehezen érthető, amit leírtál.

A 26 hónapos lányom, ha nem kérdezgetem, sokszor kommentálja, hogy mit csinál épp. Előfordul, hogy eszébe jut egy emlék, akár napokkal korábbról, és azt kezdi el mondani. Pl. volt 1 hete tűzijáték este, elvittük megnézni. Másnap elkezdte mondani, hogy "volt tűzijáték, hangos volt, a kiskutya félt tőle. Nagyon tetszett nekem, megyünk máskor is". Aztán erről eszébe jutorr, hogy a szülinapi tortáján is volt tűzijáték, sütött nekem tortát, és mondta, hogy "tessék anya, torta, neked sütöttem, van rajta tűzijáték". Aztán jött újra, hogy szép volt a tűzijáték, hangos volt, kiskutya, blabla... ő is gyakran nem az élményét meséli el, hanem azt ismétli, hogy mit mondott a mama, vagy akárki, akivel volt. Esetleg egy mozzanat megmarad benne és azt meséli felvezetés nélkül, én meg nem értem hirtelen, hogy mi van :D szerintem ebben a korban teljesen normális ez a csapongás.

2017. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
A legkisebb bántó szándék és rosszindulat nélkül kérdem: te felnőtt nőként, anyaként nem vagy képes rendesen, összeszedetten megfogalmazni és leírni mi is az aktuális helyzet és mire is vagy kíváncsi, de a 2-3 évesedtől meg elvárnád a lényegretörő összegzést és a teljes/részleges vetületét a napjának? Gondolkodj ember! Amit és ahogyan írsz egy kisóvodás korabeli csapongó szóhalmaz, de a 2-3 évestől meg összeszedettséget várnál? Az Ő csapongása, beszámolója tökéletesen rendben van, én inkább magamért aggódnék és önfejlesztenék, hogy legközelebb jobban menjen.
2017. aug. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!