Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos kislányommal...

16 hónapos kislányommal rémálom a kakis pelus cseréje. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amint lebontom róla a pelust egyből kapálózik, elforog, csapkod a kezével sokszor a fenekéhez. Persze emiatt próbálom jobban lefogni, ami csak ront a helyzeten. Lehet, h fáj neki a törlés a fenekénél (nem piros, rendszeresen kenjük), vagy kellemetlennek érzi a szagot, vagy úgy érzi, h elveszek tőle vmit? Amikor kakil, egyből viszem peluscserére, még ő nyújtózkodik, h vigyem a pelenkázóra. Már előre stresszelek, ha kakis pelust kell cserélni, ezt biztos ő is érzi, mert egy ideje csak 2-3 naponta kakil (egyébként jókedvű, nem kínozza, és teljesen normális állagú a kakija). Más is járt már így, mi a megoldás? Próbálom elterelni a figyelmét vmi játékkal, amit a kezébe adok, vagy énekelek neki, de már ezek sem segítenek. Tanácstalan vagyok. :(
2017. szept. 6. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
En a helyedben elvinnem orvoshoz. Szerintem van ott valami problema, amit te nem veszel eszre, de ez nem a te hibad. Doki biztis tudna valamit mondani, esetleg elkuldeni laborba szekletmintat, hatha abbol kiderul valami. Nekem az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy ferges. Mert a szekletben meg az anusznal az mar csak akkor latszik, ha nagyon elszaporodtak. Persze, lehet hogy ez hulyeseg, de ez jutott eszembe.
2017. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ezt mindkét gyerekemmel eljátszottuk ennyi idősen, magától elmúlt 2 éves koruk előtt kicsivel.
2017. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is így ment, de elmúlt. Most 26 hónapos és már nem kapálózik.
2017. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém is ezt csinálja, 11 hónapos és most kezdte. Azonnal forogni akar, meg felülni, mindent, csak pelus cserét ne. De én tudom, hogy azért, mert utálja ha korlàtozva van, nem szereti ha le van fogva. A környezetemben az összes gyerek így viselkedett pelenkázás közben. Majd kinövi, ne izgulj.
2017. szept. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
13 hónaposom kb 2 hónapja kezdte ugyan ezt, állandóan a fütyijét fogdosná, csapkodná, nyúl bele a koszos pelusba. Remélem abba hagyja hamar mert így 2 ember kell legalább egy pelenkacseréhez.
2017. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is volt tizenegynéhány hónapos korában, hogy három-négy hónapon át állva pelenkáztam, mert fekve nem hagyta magát a fiam. Így viszont sírás és hiszti nélkül lehetett.
2017. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Amiota felult, nem lehet a hatan pelenkazni, en viszem rogton a csap ala, vagy beteszem a kadba, es ott mosom le.
2017. szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor igyekszem türelmes lenni.
2017. szept. 6. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Tedd be a kádba, ott ha össze is keni magát, akkor sincsen nagy baj, mert zuhany és kész :)


Ennyi idősen már nem szeretnek sem háton lenni, meg örül, irritálja őket a kaki, esetleg csiklandozza, ahogy kibontod, hideg...

2017. szept. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%
meg örül - ez nem tudom, hogy került bele :D
2017. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!