Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekfotózás Budapesten...

Gyerekfotózás Budapesten viszonylag olcsón, hol?

Figyelt kérdés

Összesen három gyerekről szeretnénk pár normális közös fotót a mamának karácsonyra, mondjuk 5 db-ot, ebből egyet kinagyíttatnánk neki és bekereteztetnénk. Ahogy nézem a neten, csak a fényképezés, retusálás (mi a francot kell kicsi gyerekeken retusálni??) 20.000-nél kezdődik. És akkor méh hol a papírkép... Basszus nem a People magazinba akarok címlapot. Valami ötlet? Lécci!


Oké én is megcsinálhatnám, de a fények meg minden, azért ez mégiscsak egy szakma. Na de max egy órás munkáért 20.000? Pfffff. Régen volt az Oktogonnál egy "retró" fotós, oda jártunk, ott nem csináltak ilyen nagy felhajtást meg giccsparádét, mégis jók a képek. De ő bezárt.



#fotózás #gyermekfotózás #realitásérzék #gyerekfotózás #gyerekbiznisz
2017. szept. 11. 13:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%
Kuponos oldalakat néztél már? Ott kb 9000 ft. Egyszer voltunk ilyenen és meg voltam elégedve, de azok hírdetéseit már nem találom.
2017. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Maga a fotózás nem munka. A munka az exponálás előtt és után van. Nem az az egy óra, amíg ti ott vagytok.

Nem kell, hogy giccsparádé legyen, és a retusálás nem azt jelenti, mint Kiszel Tünde esetében, hanem mondjuk azt, hogy kitakarítsa a gyerek orrát, ha kell, hogy leszedje az arcán lévő karmolásnyomot, a szúnyogcsípést. Meg beállítsa a színeket, jobban kiemelje a témát különféle módszerekkel, stb. Pont az, amitől jónak látod a képet. Próbáld meg úgy kérni a képeket, ha beszélsz előre a fotóssal, hogy nem kérsz semmiféle retusálást, csak a nyers képeket. Mondjuk 10-ből 10 nem fogja odaadni nyersen, de ha találsz olyat, az olcsóbb lehet. Csak nem fog tetszeni. Ördögi kör. A 20.000 forint korrekt ár olyantól, aki nem akar úgy járni, mint az oktogoni retro fotós.

2017. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Hát nagyon édes vagy és tényleg meghajlok a szakértelem előtt, de kicsit most öngólt lőttél, mert az oktogoni fotós minimum 40 éve volt ott, ahol. Annál régebbre nem emlékszem vissza, de biztos van itt olyan, aki igen :) Meg öt képet lőni tényleg egy óra lenne? Az úgy elég uncsi lehet. Szerintem utómunkával ha van annyi, de akkor kávézott is közben.


Kuponos oldalakon még nem jártam de majd most! Köszi mindkettőtöknek!

2017. szept. 11. 14:16
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem egy órás munka, főleg gyerekeknél nem. Ahhoz az öt darab jó képhez, ellő egy-két-háromszázat, beruházott a felszerelésére (milliókat), megszerezte a tudását, ezeket fenntartani is nem kevés pénzbe kerül. Pont azért ennyi az ára, mert ez egy szakma és ha Te csinálod, akkor sz@r lesz, mert sem tudásod, sem felszerelésed nincs hozzá. Egyébként ennek a duplája kb. ami reális, amit Te írtál az olcsó ezért a munkáért.
2017. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én van, hogy két órát fotózok 5 képért. És 800-ból választom ki. De persze lehet úgy is, hogy 40 képet készít valaki és abból választ ötöt. Csak az megint nem fog megélni, mert nem lesz olyan jó, mint aki többet dolgozik vele. Értem, mit szeretnél, de aki közepesen csinálja és olcsó tud lenni, az elvérzik, mert ma már mindenki tud fotózni mobiltelefonnal is, és ha nem tud szépet mutatni, akkor nem fogják keresni. Valahol kell lennie egy alsó szintnek, az árakban is. Olcsóbban talán az csinálja meg neked, aki még kezdő, és hobbiból csinálja, de ügyes.
2017. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"ellő egy-két-háromszázat" :D :D :D

Akkor mitől is tud fotózni? 800 képből nekem is sikerül 5 tökjól!!! Ja bocs ő még retusál is :) Azért ne essünk már költői túlzásokba, ez nem agysebészet. Ez a gyerekbiznisz. És nem, nem tart órákig 5 db normális képet készíteni, ha értesz hozzá és nem vaktában nyomkodod a gombokat. Fotóztak már engem is, a gyereket is, stúdióban, szabadban, volt esküvőm, láttam már fényképezőgépet egész közelről is :)


Jó túl van tágyalva, én vagyok igénytelen, légyszi lapozzunk.


Esetleg az első válaszolón kívül ha valakinek volna még ötlete a fő kérdéssel kapcsolatban. Köszi mindenkinek továbbra is!

2017. szept. 11. 14:25
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
ilyen olcsón nem kapsz minőségi képeket (egy baba és kismama fotós). maga a gép amivel fotósik fél millió, plusz az objektív szintén annyi, stúdió bérleti díj, kellékek, az "egy órás munka" marhára nem egy óra, mert egy fél órás fotósorozat alatt ha készül mondjuk 15 kép, amit megveszel, azt darabja fél-egy óra retusálni. nagyon el vagy szállva.
2017. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a rántott hús+sültkrumplin mi kerül 1500 ft-ba egy étteremben. Hisz otthon megcsinálom 400 Ft-ból...


Na ugye?

Ez egy szakma. Ő számlát is ad, adót fizet. Van egy helység, ahol fotóz. Az sem ingyen van. Van egy fényképezőgépe, ami nem kis pénzbe került. És az idő is pénz. És még meg is kell élnie valamiből.


Amúgy ha sajnálod rá, csinálj magad fotót.


Én amúgy sem vagyok oda a műtermiért, az olyan beállított kép. Nem illik a gyerekhez (bőven elég amit az oviban csinálnak). Én a magam által készített képeket adom a mamáknak-dédiknek. Mivel rengeteget fotózom, karácsonyra mindig kijön egy "naptárnyi" kép, ami sikerül is annyira jól, hogy "maradandó" legyen. És az olyan természetes.

2017. szept. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem agysebészet és 800ból neked is lesz 5 jó, akkor ne háborogj, hanem csináld. Ha nem tudod valamiről, hogy miért olyan drága, akkor feleslegesen adnád ki azt a pénzt. Ne add ki. Aki pedig tudja, hogy miért fizet, az fizet. Ennyire egyszerű.
2017. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy igénytelen, csupán nincs erre igényed, az viszont bicskanyitogató, hogy úgy írsz erről, mintha ez valami lehúzás, átverés lenne, miközben láthatóan halvány lila fogalmad sincs arról, hogy mi az ami egy ilyen árajánlat mögött befektetésként megjelenik, mind anyagiak, mind pedig idő/munka/energia tekintetében. Nem baj, ha Neked nincs szükséged profi képekre, nekem sem kll BOSS öltöny. De nem is írom ide ki, hogy miért kerül háromszázezerbe és kiáltok lehúzást, pláne nem kérdezem meg, hogy tud-e valaki okosba' BOSS öltönyt.


A műtermi fényképezésnek rendelkezésre állási idő szerint 20-30e Ft/óra körül kezdődik a reális óradíja és ennek a két-háromszorosa sem lehúzás/átverés csak mert Te személy szerint nem tudod/akarod kifizetni. Keress egy amatőr fotóst valami csoportban az arckönyvön aki sz@rul, alkalmatlan felszereléssel, csinál valamit. A mamának jó lesz. Ellenben tegyél meg egy szívességet: ne degradáld mások munkáját, életét, mert ciki.


ui.: Azért kell ellőni egy ilyen sorozathoz sok száz képet, mert a gyerekeid képtelenek tíz másodpercig megülni és mosolyogni, ez pedig nem az Ő hibájuk, de még csak nem is a Tiéd. Gyerekek. Azért gyerekek, mert még minden új nekik, mindenre kíváncsiak, mindent meg akarnak fogni, nézni, szagolni, adott esetben még kóstolni is. Én is ilyen voltam, Te is ilyen voltál és az Ő gyerekeik is ilyenek lesznek, de ez sajnos azt hozza magával, hogy nehéz Őket fényképezni.

2017. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!