Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adhd s szülők, mi a különbség...

Adhd s szülők, mi a különbség a figyelemzavaros és a hiperaktív gyerek között?

Figyelt kérdés
Milyen konkrét jellegzetességek vannak? Milyen viselkedés formában jelentkezik a figyelemzavar és Milyen viselkedés formában a hiperaktivitás ? legyetek szívesek konkrét élményeket tapasztalatokat mondani ne belinkelt tudományos leírást
2017. szept. 14. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

off

ez engem is érdekel

2017. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még magától is tudná az ember. A gyerek bölcsis csoportjában van egy figyelemzavaros kislány, aki nem hiperaktív.


A lányom túlmozgásos.


A kislány, ha kezet mos, megalszik a tej a szájában. Odaáll, és csak néz a csapra, meg a csap fölé, meg oldalra, és rá kell szólni, hogy nyissa ki. Nem azért, mert nem tudja, hogy kell, hanem egyszerűen kimegy a fejéből és mást érdekesebbnek talál. Mire megfogja a szappant, a víz alá tartja, nézi, hogy folyik rá a víz, a keze nem mozog, lassan egy ujjal simogatja a szappant. Ezalatt más gyerek már rég túl van az egész kézmosás dolgon.


Igazából csak lassítva működik, és egyszerűen nem oda koncentrál, amit épp csinálni kellene, félbehagyja.



A lányom is, de ő úgy, hogy fel van húzva. Azt se tudja, hogy a szappanért vagy a csapért nyúljon, vagy a ruháját tűrje fel előbb, mindet egyszerre akarja, és ezért néha kimaradnak lépések. Az ő kézmosása azért lassú, mert szappanozás közben összevissza rángatja a fejét, minden inger irányába.


Amíg a másik kislány lassan, komótosan mozog, az én gyerekem kapkod és hirtelen. Egyikük sem ér célt időben.


A másik kislány beleveszik, belemerül dolgokba, elmélyed bennük, szépen, lassan csodál mindent, és ilyenkor nehéz visszaterelni a figyelmét.


Az én gyerekem semmiben sem mélyed el, mindent egyszerre akar, mindenben felületes, mert kapkod, így félbemaradnak a dolgai.


Az egyikük egy teknős, a másikuk egy nyuszi.


Mindkettő okos, de a tempójuk más. Ha futóverseny lenne, a kislány futás helyett/közben pillangót nézegetne meg felhőket, az én gyerekem meg minden irányba futna gőzerővel, csak előre nem.


Szerintem ennél jobban nem lehet éreztetni a különbséget.

2017. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ú eszembejutott egy jó hasonlat.


A figyelemzavaros kislány olyan, mintha be lenne állva, amíg a hiperaktív olyan, mintha speedezne.


Egyik sem tudja hozni az átlagot.

2017. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!