Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg gáz úticél nélkül...

Tényleg gáz úticél nélkül buszozni a gyerekkel?

Figyelt kérdés
2 évesem van aki imádja a buszokat. Séta közben messziről mutogat busz felé mindig. Van autónk de egyszer muszáj volt buszozni és ő rendesen örült neki, hogy egy nagy buszon ülhet. Azóta néha elmegyünk valamerre (megyeszékhelyen lakunk) aztán vissza. Csak úgy. Akikkel ez szóbakerült furcsállták, volt aki azt mondta minek szoktatom ilyenhez a gyereket.. ti nem szoktatok kedvből buszozni?
2017. szept. 18. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem, de szerintem jo otlet, ha a gyerek elvezi, meg amugyis berletetek van. Nekem nem eri meg berletet venni, es a gyereket is csakrovid ideig koti le, aztan zavarja, hogy nem mozog alatt a babakocsi, es o megsem szallhat ki, ugyhogy en annak orulok, ha nem kell buszozni:))
2017. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Na ilyen nálunk is volt csak nekünk "komoly célunk" volt! Mozgólépcsőzni :D

Két kocsi áll a garázsunkban, de mi elbuszoztunk egy nagy boltba, én leültem olvasni ő meg ment mozgólépcsőzni. Se buszozni nem szoktunk sem órákig mozgólépcsőzni. Megmondani nem tudom, hogy meddig ment fel-le a lépcsőn, de jobban élvezte mint amikor állatkertben voltunk. Szóval szerintem nem hülyeség. Ja és 6 éves lány :D

2017. szept. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Mi is szoktunk ilyet a 3 éves lányommal. Tökre tetszik neki, mert van autónk, így nem igen szoktunk tömeg közlekedni.

Buszoztunk, vonatoztunk már csak úgy céltalanul, vagy max fagyiztunk, játszótereztünk egyet aztán vissza!

2017. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Minket ez miatt senki nem szól meg.


De engem anyukám is minden évben vonattal felvitt Bp-re. Pedig születésem óta volt nekik autójuk es BP-re kb hetente utaztunk más miatt, de a nyáron vonattal BP-re az egyik legnagyobb élmény volt. Ott körbe villamosoztunk mindent, elmentünk a várba stb...


Most a lányaimmal is szoktam néha buszozni. A helyi nagyvárosba a keddi foglalkozásra busszal megyünk, mejd a férjem jön este felvenni minket. De vonattal is elmentünk egy napos kirándulásra.


De az ovi is szokott nekik buszos, vonatos kirándulást csinbálni, pont a vonat és a busz miatt.

Te meg szold le az ismeröseidet, hogy ennyire beszükültek, hogy csak az autóig látnak, pedig mennyivel jobb kilátás van egy vonatból vagy buszból.

2017. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy hülyeség! Sőt a céltalan vonatozás (csak azért mert szeretjük a vonatokat) is jó buli! Tavaly augusztusban jöttem vissza dolgozni, a gyermekeim elkezdték az ovit, bölcsit. Amíg otthon voltunk mindannyian, napi rendszerességgel mentünk (két kicsivel, egyik sem volt már babakocsis) buszozni, vonatozni. Ezért nem kellett bérletet vennem, egy gyűjtőjegy kitartott hosszú ideig (azért volt olyan hét, hogy egyszer sem mentünk más program vagy betegség miatt).

Én azt vettem észre, hogy gyakorlásnak is jó volt: például az izgő-mozgó energiabomba kisfiam a buszozás kedvéért képes volt megülni a fenekén a buszon úgy, hogy még a lábát sem lóbálta, tehát nem rugdosott össze senkit. Felszállás előtt átbeszéltem Velük a szabályokat, és menet közben emlékeztettem Őket, ha valamire készültek. Közben folyton kérdeztek, én magyaráztam Nekik, ha megtetszett egy szép park, vagy láttunk a busz ablakából egy játszóteret leszálltunk, vagy megfogadtuk, hogy oda biztosan elmegyünk. Kalandos útjaink voltak, imádtuk. Ugyanez a vonattal! Keresztúron lakunk, Gödöllő viszonylag közel van, gyönyörű város, gyakran kirándultunk oda vonattal.

Egyébként mit jelent az, hogy "minek szoktatod hozzá"? Én pont annak örültem, hogy megtanulták a közösségi közlekedés szabályait. Nekünk is van autónk, megtehetnénk azt is, hogy a sarki boltba is autóval gurulunk, de sokkal többet tanulnak egy buszozásból. Van a fiamnak olyan ovis társa, aki a buszmegálló mellett elsétálva megkérdezte, hogy "az mi, és miért állnak ott az emberek?" 4 éves kisgyermek, nem bölcsis, "folyton kérdezek" korosztály.

Amikor szervizben volt az autónk, minden probléma nélkül fölpattantam a gyermekeimmel a buszra, metróra, hogy oviba, bölcsibe, dolgozni menjünk. Szerintem hasznos megismertetni a gyermekkel a közösségi közlekedést. Mindamellett nagyon szórakoztató is tud lenni.

2017. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Vonatozni még nem voltunk, de kipróbáljuk szerintem majd azt is, azt én is mindig szerettem. Jobban belegondolva inkább olyanok furcsállták, akik 2 utcával arrébb is autóval jarnak, egyikük azt is mondta soha nem szállna fel buszra.


#1: amíg babakocsiztunk addig ő sem szerette. Csak mióta ülhet a busz ülésén. :D

2017. szept. 18. 13:30
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha én felszabadulok Budapestre a párommal, 20-23 évesen élvezzük a céltalan buszozást, metrózást, villamost.

Nincs ebben semmi fura :D Győrtől nem messze lakunk, néha veszünk két 24 órásat, és megyünk össze vissza. Egyik buszról le, másikra fel.

Ha lesz gyerekünk, vele is megyünk. Nem kell arra szoktatni, hogy ott a kocsi, és a tömegközlekedés nem létezik, rossz.

2017. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Miért lenne gáz? Egy gyereknek ez is élmény.

Nem tudom ismered-e az Anna Peti könybe is van hogy egy nap elmennek és utaznak trolin, villamoson, metrón, héven, taxival.

Nálunk a nagy szám a vonat (Bp-en lakunk így sokat közlekedünk amúgy is busszal) mi ezzel megyünk néha "céltalanul"

2017. szept. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy gáz.

Az enyém még kicsi, de mikor én voltam kisgyerek, engem is vitt anyukám erre-arra csak úgy, mert tetszett nagyon a busz, meg hogy utazunk vele.

Ha ennek örül a gyerek, akkor ez klassz!

2017. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nektek szórakozás, kifizetitek a jegyet, senkit nem bántotok vele, gondolom, nem a legnagyobb reggeli csúcsforgalomban mentek, nem értem, milyen szabály volna arra, hogy ez "gáz". Ha mindenben kikéred/megfogadod mások véleményét, meg fogsz zavarodni.
2017. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!