Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire baj, hogy 3éves...

Mennyire baj, hogy 3éves kisfiam nem beszél érthetően?

Figyelt kérdés
Mindent megért éd megérteti magát. Nagyon sok szónak az első szótagját mondja. Multhét szerdán kezdtük az ovit. Változhat ez az ovi hatására?
2017. szept. 18. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Én láttam már többször olyat, hogy ovikezdés után hirtelen folyékonyan kezdett a gyerek beszélni, előtte meg alig. Nekem lányom van, 26 hónapos, ő folyékonyan beszél már kb. 2 hónapja, de úgy tudom, ez nem követelmény ilyenkor még és a fiúk állítólag később kezdenek beszélni. Védőnő mit mond rá?
2017. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Védőnő szerint ha megért mindent nincs vele probléma. Ovó nő is azt mondta ma,hogy valószínűleh tisztulni fog a beszéde.

Pl. a csokolom helyett annyit mond,hogy csok. Homok az csak ho.

2017. szept. 18. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak néhány év múlva fog kiderülni, hogy be tudja-e hozni a lemaradást, mire iskoláskorú lesz, vagy épp nem.

Nekem a kis unokaöcsém volt ilyen. Az óvoda hatására sokat javult, fejlődött a beszéde. De ő még mindig nem tudott felzárkózni, már 5 éves korában látták azt rajta a szakemberek, meg a szülei is, hogy 6 évesen még nem fogja tudni elkezdeni az iskolát.

2017. szept. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

5 évesen követelmény a tiszta kiejtés, beszéd.

3 évesnél még a mondatalkotás a fontos.


De ugy tudom oviban 3 es 5 eveseknek kotelezo logopediai szűrése van

2017. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!