Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor, honnan lehet tudni,...

Scsillag82 kérdése:

Mikor, honnan lehet tudni, hogy tudatosan mondta ki az adott szót?

Figyelt kérdés
Kislányom 12 hónapos. 1 hete néha mondja hogy: gyeje. De nem mindig hasznalja. Apjának kétszer mondta hogy szia, de kérésre nem ismétli...és ilyenkor elbizonytalanodunk hogy valóban mondta e? Ma az autóban tapsolt és azt mondta: tapsi- tapsi. De azóta se ismételte meg. Hiába tapsoltattuk. Csak a szokasos: ö ö
2017. szept. 18. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek már rég jelentessel birnak tehát tudatosak.


A kezdeti mamama tipusu szotagolásoknál kerdeses inkább.

Pl amikor gyermekem eloször mondta röviden csak ket szotaggal hogy mama, nem tudtam hogy mamát emlegeti e.

Csak amikormár nem légből, hanem konkretan rá mondta ill a tőle kapott ajandekra, hogy mama.


Ill babakorában szolongatott még anno ugy engem hogy aja, a szotagolas elotti legelső hangképzése ami nem sírás es gügyögés volt, azt sem tudtam eldönteni hogy valoban megszolitana? Csak amikor egyre hangosabban mondta és bementem, ugy sejtegettem, hogy ez bizony tudatos hangadàs volt


Ill amikor még a levegő kipreselessel szorakozott, az is tudatos hangformálás volt, csak még jelentés nélkül. Néha köhécselt, vagy direkt hörögve fujta ki a levegőt, es ezeken kacarászott.


Szoval maga a hangformálás az irto hamar tudatos, de hogy jelentest is hordozzon, az a szotagolások után jön es kapcsolhato a szituhoz, környezethez

2017. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Habár az "aja"szolongatás (ha az volt,)az még szotagolás előtti.


Ha ez igy van, akkor a gyermekek első szava tulajdonkeppen az anya, es nem a mama.tehát a magyar nyelv kialalulasa felülmulja a külföldit. De ezt sok más esetben is észrevett. Pl mi ki tudjuk mondani az r betűt..stb

2017. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Az érdekelne, hogy mikor kezdi ezeket aktívan hasznslni?

Mert tényleg van par olyan szó amit egyszer mondott de azóta se...

2017. szept. 18. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:

:)

Gyermekem kb két éves koráig szinte minden addigi szavát egyszer mondta csak ki.

Jo lett volna ha tudom akkor hogy ez másnál is megesik, egy nagycsomot aggodtam a beszédfejlődésén, mert tulzásba sem vitte a szavak kimondását.

Leggyakrabban a tente, tejcsi szavakat mondta ki az elalvas elotti szokásos esti rutint ismételgetve.

2017. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, baar nem tudzam meg többet. Kétdés ha most néha kimondka...akkor mikor lesz az aktív szó? Azaz mikortól hasznalja, mikor ismétli meg kéresre?
2017. szept. 19. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!