Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyereked kisergetned a...

4 éves gyereked kisergetned a fürdőbe pisilni, fogat mosni, mivel fel a pokoktol v ösztönözned, h legyen bátorsága egyedül menni?

Figyelt kérdés
45 nem-es panelban lakunk, ha nem állok mellette, akkor is hallótávolságon belül vagyok. Az apja ritkán van itthon, de olyankor kisergeti , így a fiam elvárná tőlem is - es a férjem is, de en nem tartom helyesnek. Szerintetek?
2017. szept. 20. 21:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Kísérgettem. Nem érte el a villanykapcsolót és a csapot.
2017. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Ja, ha elérte volna, de félt volna valamitől, akkor is mentem volna vele.
2017. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Felkapcsolom a villanyt. Van fellépője a mosdonal, eléri vele a csapot.
2017. szept. 20. 21:27
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2 perc egy ilyen művelet, nem esik nehezemre.
2017. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez volt a kérdés :)
2017. szept. 20. 21:28
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Az én lányom 10 éves és fél a szellemktöl stb , és kisérnem kell a vécére, konyhaba mindenhova. Ha fél, kiserni kell, meg csak 4 eves az en lanyom sokkal nagyobb es megis fél. Kiskoraban batrabb volt. Ki fogja nöni, minden gyerek más ritmusban fejlödik.

Ha te félnél te is szenvednel.

En is biztattam a lanyom de egyelöre nem segitett semmit , nagyon idegesitö es farasztó folyton futni a vecere vele , vagy atöltözni , de ez van , senki nem igerte h könnyu lesz

2017. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kísérném és közben beszélgetnék vele erről a dologról. De amíg igényli, mennék vele.
2017. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat, sokat segitettetek. Nekem nem terhes menni vele, de tényleg azt hittem, azzal teszek jót, ha bátorította es önállóságra nevelem. Ezt senki se támasztotta alá a válaszolok közül. Hajlok rá, h en tévedtem.
2017. szept. 20. 21:38
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy hasonló időszakom szintén 4-5 éves koromban. Én magától a wc-től féltem, akkor láttam a Nicsak ki beszél című filmet és abban volt a klotyó manó. Onnantól kezdve rettegtem, de anyáék nem vették komolyan, nem kísértek ki. Egy idő után elkezdtem visszatartani a vizeletet, így sikerült összeszednem egy durva húgyhólyag fertőzést.

Úgyhogy igen, én mennék vele.

2017. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen kísérgetném és beszélgetnék vele arról hogy miért nem kell irreális dolgoktól félni. Illetve hogy mindenki fél, nem az a bátor aki nem, hanem aki legyőzi és annak ellenére is erőt tud venni magán.

Arról is beszélnék vele hogy mit tegyen/tehet ha szembesül azzal amitől fél, hogyan lehet kezelni és megoldani a szituációt stb. Megnyugtatnám hogy a szüleihez bármikor fordulhat ha esetleg nem sikerül mert segítünk.


Én nagyon félős gyerek voltam és mai napig rengeteg félelmem van. Jól esett volna ha így kezelnek a szüleim, de inkább csak rátettek egy lapáttal. Hülyének néztek, ijesztgettek, megaláztak. Szégyelltem elmondani nekik hogy mitől -félek, úgyhogy egy idő után csak magamban rettegtem a takaróm alatt éjszakákon át.

2017. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!