Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a 3 éves csak...

Normális, hogy a 3 éves csak az anyjával hajlandó aludni?

Figyelt kérdés

Ha ott van a lakásban az anyja, akkor csak úgy hajlandó aludni a gyerek, hogy az anyja is vele fekszik. Ha az anyuka feláll, akkor felébred.

Éjjel is mindig együtt alszanak, de a nő is rákontráz a dologra olyanokkal, hogy "jajj kislányom, úgy utálok nélküled aludni".

A gyerek az apjánál, nagyszülőknél, oviban tud egyedül is aludni.


Nekem nincs gyerekem, azért kérdezem: ez normális? (Mert szerintem fura. Persze, nem szólok bele, mert nem az én dolgom, csak elgondolkodtam. Egébként mostohaanyámról és annak gyerekéről van szó. Apámnak elvileg oké, hogy a 3 éves minden éjjel velük alszik a közös ágyukban..)


2017. szept. 24. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk nem így van. Alszik egyedül.
2017. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Normális.
2017. szept. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez emberfüggő szerintem.Ha Nekik jó így,mindhármuknak akkor normális.Nekünk van egy 27 hós meg egy hat hós fiunk.Mostmár kezdd kényelmettlenné vállni,hogy a nagy születése óta nem alszunk összebújva a párommal.A nemi életet megoldjuk más helységben.Szóval mostmár csak hajnalban jöhetnek közénk aludni.

De halottam olyat,hogy megvárták a szülők még a gyerek magától mondta,hogy most már külön szeretne aludni.7 évesen jött el ez az idő a gyereknél...

2017. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bár már nem kell a kisfiam mellé feküdnöm az elalváshoz, mert elalszik egyedül is, de a tudat, hogy a közelében vagyok, az a mai napig kell a fiamnak, pedig már 7 éves. Múltkor késő estig kórházban voltunk anyukámmal, addig el sem aludt itthon a kisfiam, míg haza nem értem.

Vannak ilyen anyás gyerekek.:)

2017. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 év 3 hónapos, és ha ott vagyok, ő is úgy szeret elaludni, ha mellé fekszem. Mi ebben a rossz? Mondjuk én utána simán felkelek mellőle, de éberebben alvó gyereknél el tudom képzelni, hogy felriad erre. Ha nem vagyok ott, ő is elalszik az apjával, meg anyukámmal is. Én nem látok rosszat abban, hogy vágyik az anyja közelségére, ha van rá lehetőség.

Az együttalvás nálunk régóta úgy van, hogy lefektetem a saját ágyába, mesélek neki, megvárom, míg elalszik, aztán kijövök, majd valamikor éjjel ébred, és átkéri magát közénk. Egyikünket sem zavarja, olyankor már úgyis csak alszunk mi is. Az este meg a mienk a férjemmel, azt csinálunk, amit akarunk. Én nem érzem, hogy ez probléma lenne.

2017. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mélyalvásból tutti nem kel fel..


2 éves koráig a lányommal együtt aludtunk, 1 nap alatt átszokott a kiságyba. Most költöztünk, újra mellettem alszik, most egyrészt rendkívül hasznos, mert kezdődik a rémálmos korszak, és nem kell átmennem a másik szobába, másrészt össze vissza rugdos éjszaka.


Ha az anyja megmondaná neki, hogy a másik szobában kell aludni, tutti szótfogadna, 3.nap már magától menne oda aludni.


Egyébként szerintem is megnyugtatóbb olyannak a közelében aludni, aki mellett biztonságban érzed magad. Én kifejezetten mélyen alszom a párom mellett, az exeim mellett is szerettem, és anno a szüleim mellett is.

2017. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze,hogy normális.
2017. szept. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Detto mint az 5-os valaszolo!:)
2017. szept. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!