Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen módszerrel neveled...

Milyen módszerrel neveled gyermekedet arra, hogy stresszhelyzetekben meg tudja magát nyugtatni, ellenálló legyen?

Figyelt kérdés
2017. okt. 8. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Példamutatással.
2017. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Öleléssel, sok beszélgetéssel. De nem könnyű, mert én magam nagyon temperamentumos ember vagyok, először saját magamban kell kialakítani a megfelelő stresszkezelési technikát, hogy aztán hitelesen át tudjam adni a gyermekeimnek. De az biztos, hogy a megértő, meleg ölelés és a beszélgetés/beszéltetés eddig még mindig bevált sresszesebb helyzetekben.
2017. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl oviban van bent vele kabala es biztatom, ha baj van, bizhat az ovonőben, szoljon neki.

Egyéb esetekben ott vagyok neki én. De kb amit szem elott tartok es hangsulyt teszek rá, bármi van, ne szivja mellre.


Pl itt is olvasni terrorizalo gyerekekről akik akár gonosz szavakkal ríkatnak meg másokat, igy pl olyanra is tanitom hogy védje meg magát, szoljon a masikra hogy nem szabad igy beszelni/viselkedni, vagy csufolja vissza hogy "te vagy az, nem én"


Habár éles helyzetben ugy latom, inkabb konfliktuskerülő, otthaggya a bánto felet. De ez is nagyon helyes.

2017. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ey kb pl ha rossz fát tett a tűzre es mérges vagyok es sir, akkor is arra tanitom, nem a világ dőlt össze, nem sirni kell, hanem talpra állni segiteni helyrehozni es problem solved :)


Szoval nem állok le belelovallni magunkat az egetrengető önsajnálatba, kifelé tanitom nézni, nem a buskomorságban önmarcangolni

2017. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Életkorfüggő. A kicsiknek még meg kell adni a felnőtt általi érzelmi biztonságot, pl avval, hogy stresszes helyzetben megöleli szülője, gondozója stb. Bár a pici gyerek saját magát is képes nyugtatni, pl ujjszopással, ringatózással, hintázással, nemi önkielégítéssel.


Az idősebbek felé meg először is mindennek egyik alapja a bizalom a szülő és pedagógus részéről -ez utóbbi igaz minden életkorra-, erre lehet építeni a példamutatást, és a problémákkal való szembenézést, és rögtönzéssel, valamint tervszerű megoldásokkal is lehet a nagyobb gyermekek számára példát mutatni.

2017. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!