Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy jó ismerősöm sajnos...

Egy jó ismerősöm sajnos eletet vesztette egy autóbalesetben. Egy harom eves kisfiút maga mögött hagyva. Mit gondoltok a kisfiú mit fog fel az egészből? Mennyi idő míg megszokja h anya már nincs. Vagy egyáltalán megszokja? Mamaval és apával maradt.

Figyelt kérdés
2017. okt. 28. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat gondolkozok ezen mostanában, mi lenne, ha valami törtènne velem és nem tudnék visszajönni a gyerekemhez.


Szerintem nem fogná fel, hanem idővel hozzászokna és egyre kevésbé várna haza, vagy gondolna rám létező dologként. Egy idő után távoli emlék lennék és már fel sem tudná idézni milyen volt, mikor velevoltam.


Borzasztó lehet, nagyon nagyon sajnálom, hogy ilyen történhet egy kisgyerekkel. Részvétem.

2017. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom.

A fiú csak később fogja megérteni, hogy mi történt. Most annyit lát, hogy anya már nincs.

Részvétem!

2017. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 3,5 évesen vesztettem el aput. Agyvérzés. Lement a boltba, és soha nem jött haza. Nekem nem mondták meg, hogy meghalt, csak hogy Elment. Minden nap az ajtóban aludtam el, mert vártam haza.

Most már felnőttként nincsenek emlékeim róla. Hiába nézem a fényképét, nem tudom felidézni.

De soha senki nem tudta pótolni


Viszont rossz, hogy nem tudom, milyen apával felnőni. Irígylem, akinek van.


5 éves a fiam, nekem is eszembe jut néha, mi lenne vele ha egyikünket elvesztené. Szerintem a szülőnek a legnehezebb, mert nem elég a gyász, de a gyereknek is el kell magyarázni hogy nincs. És a gyerek folyamatosan keresi.

2017. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
3 éves gyerek tökéletesen fel tudja fogni, hogy anyát soha többé nem fogja látni, csak segíteni kell neki ebben, hogy tovább tudjon lépni. Emlékfoszlányok maradnak már ebből a korból, nem fog teljesen eltűnni az elvesztett anya...Nagyon sok múlik azon, hogy apu és a mama mennyire tudják feldolgozni a gyászt, segíteni ebben a kisfiúnak is, és hogyan állnak később hozzá. Nem jó, ha úgy kezelik, mint egy nagybeteget, és a gyerekbe beleivódik, hogy ő egy szegény, szerencsétlen kis árva, akinek az állandó szomorúság a természetes, és mindenkinek sajnálni kell. Tragédia, ami történt, de a kisfiú hadd nőjön fel boldog gyerekként.
2017. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Exem kisfia is 3 eves volt mikor az anyukaja meghalt.rakos volt,a gyerek mar az utolso heteiben is nalunk lakutt.csak latogatni ment az apukajaval.

Nem igazan hatotta meg,marmint ugy ertem,hogy amugy is eleg erdekes kisgyerek volt.soha nem latszott erzelen a szemeben.ez csunyan hangozhat,de ez volt.

Nem emlegette,csak ha rosszat csinalt akkor jott elo azzal,hogy hianyzik anyu.ilyenkor mindenki meglagyult,es akarmit csinalt el volt felejtve.

Sztem tudatosan kihasznalta ezt.

Oke,pici volt meg.de tenyleg soha nem sirt,nem emlegette,nem akart anyahoz menni csak akkor mikor valami miatt meg lett szidva.es olyankor ha egy kis pityerges es hianyzik anyura el lett nezve es meg lett olelgetve akkor 2 perc alatt nem hianyzott es ugyan ugy rosszalkodott tovabb.

Szerintem kellett volna hozzaerto segitseg neki,de az apja nem akart hallani rola,mert hogy az o gyereke nem dilis...

Nekem is volt ket kisfiam akkor voltak 2 es 4 evesek,es persze ok ittak az egesznek a levet.nekik kellett oszepkakolni a rumlit amit a masik gyerek csinalt,mert neki olyankor hianyzott az anyukaja.nekik meg kellett enni a vacsorat,mig a masik ehetett csokit miutan a vacsora a foldon landolt,mert neki hianyzik az anyukaja.

Mindenkepp kell egy jo pszhiologus,akkor is ha nem latszik a gyereken,hogy nem tudna hova tenni a dolgot.

2017. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szegény pici nagyon sajnálom. Emlékezni nem hiszem hogy fog hiszen még elég kicsi, de nem szabad hagyni hogy elfelejtse az édesanyját mert az emlékezês fontos és mindenkinek joga van hozzá.
2017. okt. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!