Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mas tapasztalt mar ilyet? Ez...

Mas tapasztalt mar ilyet? Ez fogzos tunet vagy mi?

Figyelt kérdés

Egyetlen tunete napok ota a ket eves gyerekemnek hogy elalvaskor (legalabbis en csak akkor veszem eszre) elkezd hangosan szuszogni-fujtatni, mint akinek be van dugulva az orra es probalja kifujni, meg piszkalja az orrat. Illetve aztan szajon az lelegzik. De latszolag nincs begudulva az orra, szivni is probaltuk de nemigen jon semmi. Valamint nagyon nyugos, hisztis napok ota.

Ez fogzasra utal vajon? Lehet mas?


2017. nov. 2. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hat fogzaskor en meg nem tapasztaltam ilyet egyik gyerekemnel se. Nalunk akkor fordult elo ilyen, ha ugyan nem tunt ugy hogy be lenne dugulva, de megis be volt, csak nagyon melyen es kiszivni sem lehetett.
2017. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nekik semvolt semmi egyeb tunetuk? Es hogy kell az ilyet kezelni/kiszivni?
2017. nov. 2. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnal fordult elo hasonlo, de nala hallani is, hogy valahogy akkor nem ugy veszi a levegot ahogy szokta. Sokmindent nem tudsz tenni, meg kell probalni fiziologias sooldattal kipucolni alaposan -hiaba utalja- az fellazitja altalaban a melyebben levo cuccot is. Illetve meg elofordulhat, hogy nem is igazan az orraban, inkabb a torkaban/garatban van felig ha hatrafolyt esetleg. Sajnos en sajat magam miatt tudom, hogy sokszor elofordul ez is, foleg anatomiai okok miatt, gyerekkorom ota sokszor volt ezzel problemam. Kovetkezmeny fulgyulladas, orrmellekureg gyulladas... Termeszetesen nem mondom hogy biztos ez az oka nalatok is, de ez is egy lehetoseg.
2017. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na kicsit osszekutyulva irtam most latom. Tehat az orrmellelureg gyulladas akkor lehet kovetkezmeny, ha a valadek ott pang melyen es nem tud sehogysem kiurulni. Ha a torokra folyik, akkor inkabb kohoges, oklendezes lesz belole.
2017. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem a torkaban van. A sooldat eddig nem nagyon hasznalt... ma bespriceltem neki es szivtam sokaig de semmi sem jott... viszont oklendezett kozben, szoval biztosan van lent valami amit megmozgatott. Holnap telefonalok orvosnak hogy ilyenkor mit lehet tenni. Koszi!
2017. nov. 2. 22:47
 6/6 A kérdező kommentje:

Akarom mondani nem

biztos hogy a torkaban, de valahol van valami gumo az tuti...

es piszkalgatta is, dorzsolgette is az orrat napokig ezelott. Illetve orrszivaskor nem ertettem, de bekekult az orra. Bar iszonyuan sirt... (mondjuk attolmeg az orr miert kekul?..)

2017. nov. 2. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!