Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák ovis gyerekekk...

Dolgozó anyukák ovis gyerekekkel, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis iránymutatásra, vagy reményadásra, vagy bármilyen tapasztalatra volna szükségem, még ha nem is ad reményt! Egy három és egy négyéves gyerekünk van, júliustól járt le a gyesem, mentem dolgozni úgy, részmunkaidőben, hogy heti három nap, ekkor tanár nagyi vigyázott a gyerekkere, ott is alaudtak, így szuperül ment minden. Szeptembertől pedig ovikezdéssel az volt megbeszélve, hogy napi részmunkaidőben vagyok, ilyenkor semmilyen segítségem nincsen, nagyszülők is dolgoznak.

És NEM MEGY! Hol az egyik beteg, hol a másik, hol én, hol oviszünet, nevelésnéküli nap, védőnéni, oltás, stb. stb.

Egyszerűen nincs időm a munkára annyi, amennyi alatt valami sikereset tudnék alkotni. Én viszem-hozom őket, frjem messze jár dolgozni, tehát 08-előtt nem tudok kezdeni, és 04-re oda kell érnem az oviba. Enyém minden orvoshozvivés, minden de minden program, mert apa messze dolgozik. A teljes háztartás is az enyém természetesen, néha a férjem bevásárol, ez az egy segítség, amit kapok.

Én vagyok ennyire béna, mit változtassak, hogy nehogy elvesíztsem az állásomat?

Szellemi munkát végzek, folyamatosan új ismeretek kellenek, tehát nem egy robotikus tevékenység, illetve kell hozzá inspiráció is, ami az éppen berohantam a gyümölcsnapos gyümölccsel még az oviba és 4-re már vissza is kell érjek a busszal közé nem minden idegállapotomban fér be.

Köszi!


2017. nov. 3. 11:40
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt a "teljes háztartás" NEM természetes, hoyg a tiéd!


Másrészt a közösségbe járás kezdete ezzel jár, ha nem akarod a munkát hanyagolni, akkor keress valakit, aki idönként vigyáz a gyerekekre, amíg te dolgozol!

2017. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
50%

Rengetegen megyünk keresztül ezen.


AMi fontos, hogy jól megszervezede az életedet.

Legyen heti 1-2 alkalom mikor a nagyi megy az oviba a gyerekekért. Oszt be melyik nap porszívozol melyik nap a fürdöt takarítod, melyik nap vásárolsz be.

Ha beteg akkor tudsz takarítani, így a takarítos nap felszabadul.

A gyerekvállalás legnagyobb feladata az idöbeosztás.


Èn is képtelen vagyok rá.

2017. nov. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

nincs nagyi, senki nincs, messze laknak, és autót sem vezethetek, mert rossz a azemem:-(


bébiszitter, ha viszi a pénzt, akkor meg fölösleges dolgoznom, mert minek

2017. nov. 3. 11:53
 4/47 anonim ***** válasza:
55%
Férjed nem tudja őket reggel vinni? És nem tudsz értük fél5-5-re menni?
2017. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan ez nálam is. Szerencsére az enyémek nagyobbak, így már eleg erős az immunrendszerük, nem hiányoznak sokat az oviból. (4 és 6 éves) néha szt erzem szétszakadok! Reggel 7kor elmegysk itthonról, este 7re érünk haza. Fáradt vagyok. Kivagyok. De muszály, mert csak így tudunk boldogulni.
2017. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
83%

Miért kell 4-re odaérni az oviba? De ha napi részmunkaidőben dolgozol, az miért nem fér bele 8-16 között?

Ha a nevelésmentes napot nem tudod megoldani, kérj ügyeletet.


5 éve, 2éves kora óta hozom-viszem a gyereket intézménybe, kezdetben 7-15:30-ig, most 7:30-16-ig dolgozom. Igen, sz*r, hogy általában ő volt az első gyerek és ő volt az utolsó is, de ez van.


A betegséggel sajnos nem nagyon tudsz mit kezdeni. Gyerekes anyukánál a pakliban van. Középsőben kapta el a gyerkőcömet a "gépszíj", minden egyes hónapban legalább 1 hetet otthon voltam vele.

2017. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Ez falu. 4-ig van ovi. Távolsági busszal közlekedem a melóhelytől az oviig, nem tudok válogatni, akkor kell jönni-menni, mikor van busz. Szívás az egész.

De a legnagyobb szívás, hogy azért jöttünk ide, mert itt voltak olcsóbbak az ingatlanok, de azon kívül ez az egész szinte csak nekem szívá, mert általában úgy érzem, mintha egyedül nevelném őket.

Nem értem, hogy miért nem fifty-fifty a betegszabi, a házimunka, a hozás-vivés. De nem tudok vele mit kezdeni, sajnos ő keresi a többet, és ez az az indok, ami még engem is meggyúz, hogy ő igazán nem veszítheti el az állását. Na mindegy, csak elég sokkoló számomra ez az egész, majdnem, mint az első koraszülött babánál a sok-sok havi kétóránkénti etetés éjjel-nappal alvás nélkül. Nem tudtam, hogy ez milyen. Persze, nyilván összeszorítom a fogam és csinálom, ez van. Remélem nem rúgnak ki.

2017. nov. 3. 12:23
 8/47 anonim ***** válasza:
52%

Ezek fényében az lenne a legjobb megoldás, ha a férjed is kivenné a részét. Közelebb keressen munkát és osszátok meg a feladatokat.

Igen, a szitter viszi a pénzt, vagy akkor nem dolgozol. Döntsétek el, hogy kell két fizetés, vagy sem. Mondjuk a gyerekeket az apjuk is nyugodtan rendezhetné, ha lenne közelebb munkája..

2017. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
68%

Normális felfogású férfi kiveszi a részét, merthogy ketten vállaltátok őket..

de ahogy az írásodból lejön, ő a munka hőse, te meg maradj a fenekeden és oldj meg mindent.

2017. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
52%

miért természeted, hogy tied a háztartás?

férjed gondolom autóval jár, simán bevásárolhat, főzhet is, takaríthat is. vagy ha nem hajlandó semmit csinálni, akkor takarítónő! de gondolom gyerek előtt se segített...

talán társat kellett volna választani gyerekvállaláshoz, nem csak egy hímvesszőt.

2017. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!