Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyereketeket (vagy ha...

A ti gyereketeket (vagy ha többen vannak gyerekeiteket) is versenyeztetik?

Figyelt kérdés

Ha beszéltek az ismerősökkel, barátokkal, családdal, és van egyidős gyerek, akkor "összeméritek" őket?

Van egy ismerősöm, egyidősek a gyerekeink. Mindig elmeséli, miket tud már a gyereke, én ezeknek nagyon örülök, hogy így fejlődik, de ha én mesélném el, hogy az enyém miket tud már, arra nem reagál..figyelmen kívül hagyja, és más témát kezd el. (pl az én gyerekem már beszél, az övé még nem mond egyáltalán semmit, viszont mozgásban az övé volt gyorsabb szinte mindenben) Hogy reagáljátok ezt le? Elfojtjátok? (mert nyilván engem ez zavar) vagy megmondjátok neki, úgy, hogy tudjátok, hogy veszekedés lesz belőle?



2017. nov. 6. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ez sok esetben igy van, ha két gyerekes anyuka beszélget, hogy mindenki a saját gyerekéről beszél, a másikéra nem sok mindent reagál.
2017. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Van, én utálom személy szerint mikor a gyerekemet átviszem valahova és bárki elkezdi a rokonokhnak hogy XY mutasd meg mit tudsz, meg csináld ezt , csináld azt mint valami cirkuszi bohóc.

Aztán egyik rokonnal 2 hónap különbséggel szültünk, ő aranyos mert nem versenyeztet, ellenben a szülei tehát a nagyszülőknek mindig az az első hogy óó képzeld már ezt tudja,azt tudja aztán vágjak jó képet mivel én fiam idősebb nyilván nem újdonság nekem ő is csinálta már azokat (most direkt nem írok konkrét példákat, képzeld el minden mérföldkőnél ezt)

Hogy mit lehet csinálni? Férjemre rászóltam mikor produkáltatta a gyereket nagyszülők előtt, azóta nem is csinálja, de többieknek rakok egy pókerface-t aztán egyik fülemen be másikon ki.

Mondjuk úgy főleg idősebbekkel felesleges erről vitázni, én nem megyek bele, dicsekedjenek,produkáltassák csak a gyereküket, megdícsérem persze, csak az én fiammal ne bohóckodjon senki.

2017. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Én sem reagálnék rá, amiket mesél.

Amúgy én első (és egyetlen) gyerekesként sokmindent nem tudok. Tehát összehasonlítani szoktam, illetve érdeklődni, hogy az ekkora gyerekek mit tudnak már.

Mostanában pl hogy 4 évesen kellene tudnia egyedül törölni a fenekét? Mert én nem tudom, és azt látomm, hogy oviban ezzel senki nem törődik. Az óvónénink azt mondja, már tanítgatni kell rá, ismerős meg azt, hogy náluk csak nagycsoportban kell tudnia...


Szóval sokszor nem leszek okosabb.

De pl anno a beszélnie kellene már, járnia kéne már, ilyeneket elengedtem a fülem mellett, tudtam, hogy máshogy fejlődnek a gyerekek. Most is inkább igyekszem átlagot vonni, több kollégát megkérdezni, akinek ekkora, vagy kicsivel nagyobb a gyereke. Akkor tudom hasonlítani, hogy miben van előrébb, vagy hátrébb az átlagnál.

De semmiképpen nem versenyzés miatt.

2017. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Én nem is igazán szoktam ezt mesélni, szerintem te se tedd. Mit lehet reagálni ilyenre? Hű, de ügyes!

Ő magától hozza elő a saját gyerekéről, vagy te kérdezed? Lehet nem szeret hasonlítgatni.

2017. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ő magától kezdi el mondani.

Olyan is volt, hogy hosszabb ideig nem beszéltünk, mikor összevesztünk akkor próbálkozott a gyereke menni, az enyém mászott. Szóval eltelt egy kis idő 1 hónap talán, és írt egy üzenetet, hogy hogy vagyunk, megy e már a gyerekem. Csak pislogtam, akkor már egyébként ment..de ezen nagyon ledöbbentem, hogy ez volt a legfontosabb?

Gondoltam arra, hogy így reagálok, hogy én sem reagálok, de akkor azon a szinten lennék, és azt gondolná, hogy biztos féltékeny vagyok, vagy nem is tudom, hogy az ő gyereke már miket tud, holott az enyém is tudja.. Mondjuk így belegondolva.. annyira nem érdekel mit hisz..De nekem semmi kedvem versenyezni, viszont rosszul esik, hogy én ugráljam körbe a gyerekét, hogy egy zseni, ő pedig nem reagál arra, ha az enyém előbb tud valamit..

2017. nov. 6. 12:47
 6/12 anonim ***** válasza:

En oszintén szolva unom az ilyen.

Az én kolléganom is ilyen. 1 honap van a gyerekeink kozt, de nem tudott semmi másrol sem beszélni, csak a kisfiárol. Most már leszokott róla, mert gondolom rájott, hogy hidegen hagy.

2017. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi - feleségemmel - szívesen meghallgatjuk, más gyerek mit csinál, mit tud, de csak legszűkebb körben (nagyszülők előtt) meséljük el, miket produkál a mienk.

Hála Istennek, egyetértés van köztünk abban, hogy ez a méricskélés úgy marhaság, ahogy van. Ha a mi gyerekünk jár előbbre valamiben, akkor ezt rosszul esik a másik szülőnek hallgatnia. Ha meg az ő gyereke, akkor mi dicsekvésnek halljuk tőle.

Egyébként sem versenyfutás, hogy ki mit csinál előbb. Ilyen legföljebb a primitív embereket izgatja. 20 éves korában mi jelentősége lesz, hogy három hónappal később kezdett beszélni vagy járni?

A beszéd egyébként is érdekes dolog: a mi gyerekünk nagyon sokára kezdett beszélni, ráadásul 10 hónapon át kizárólag a "nem" szót mondta ki (de azt sűrűn!).

Most, 4 évesen meg úgy fogalmaz, hogy az egy felnőttől is igényes lenne. Egy egyidős rokon kislány sokkal hamarabb kezdett beszélni, de évekkel később is alig lehetett érteni, amit mond. Míg a mi kisfiunk, amikor elkezdett beszélni, szép tisztán mondott mindent - nemcsak szerintünk.


Egyedül akkor van jelentősége az összehasonlításnak, ha félünk, hogy valamivel kórosan el van maradva. De ilyenkor is jobb a védőnő véleményét kérdezni, aki a nagy átlaghoz tud viszonyítani, nem egy konkrét másik gyerekhez. Nálunk pl. a kúszás nem akart beindulni, többször volt téma védőnővel, aztán úgy döntöttünk, hogy gyógytornászhoz visszük. Utána viharos gyorsasággal behozta a lemaradást, tehát volt értelme foglalkoznunk a késéssel.

2017. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ú, nekem van egy ilyen rokonom, ő a nagymama.. Annyira gáz, szerintem észre se veszi magát. Kívülről is hallgattam már végig, bárki bármit mond a gyerekével kapcsolatban ő már licitál rá, hogy az ő unokája is, vagy az ő unokája bezzeg igen, vagy az ő lánya az ő unokájának vesz/megengedi stb. stb. Beszélgetni se lehet vele, mert csak arról szól az egész, hogy már licitál is, hogy a Krisztiánka.
2017. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Legjobb barátnőm is ilyen. Amúgy szuper barátnő de ezt az egyet utálom benne, hogy állandóan dicsekedik a gyerekével, hogy ezt tud-azt tud már... én meg illedelmesen mosolygok és szándékosan nem vágok csodálkozó fejet, had érezze, hogy ez nem nagy szám, az enyém is tudja. Én nem szoktam dicsekedni-versenyeztetni az enyémeket, ha szóba kerül valami akkor mesélek, hogy tudja ezt vagy azt de én nem hozom fel a témát magamtól. Az ő lánya 1.5 évesen folyékonyan beszélt, olyan menőnek érezte tőle magát, a fiam ugyan ennyi idősen egy kukkot nem szólt de már kismotorozott és félig szobatiszta volt, de nem dörgöltem az orra alá.
2017. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Van a csaladban ilyen. En nem mondtam a fiamnak,hogy mutasd meg ezt meg azt,hogy te is tudod. De ot mar idegesitette. Amikor voltak kb.8 evesek akkor mondta,hogy kepzeld,a fia milyen szepen kezenall(tornazik a fia,az enyem is.) Persze egybol mondta,hogy xy mutasd meg mit tudsz. Es aztan kerdezgette,hogy a fiamnak megy-e? Mit tud? Tud-e kezenallni. A fiamat mar nagyon idegesitette,fogta,felallt,es nyomott egy eloreszaltot. A no meg csak pislogott. Azota nem beszelget a fiarol hencegve hogy mit tud. Visszagondolva a fiam nagyon okosan cselekedett. Amugy meg mindig jot nevetunk ezen a sztorin.
2017. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!