Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A verdák egész estés változata...

A verdák egész estés változata nem valo ket es fel eves gyereknek, igaz? Milyen beszelo-autos meset tudtok ajanlani?

Figyelt kérdés

Majd mindnekepp belenezek persze a verdakba, de addigis erdeklodnek. Azt meg nem lattam.

O nem latott meg egesz estes meset, es tudom hogy raerunk stb, de szivesen neznek vele egyet.

A youtubeon szokott bogyo es babocat nezni, es szerencsetlen mindig latja azokat a szornyu autos-traktoros animacioknak az ajanloit es nagyon nagyon szeretne nezni. Dehat azt nem engedem mert birzalmasak tenyleg.

Szoval kerdes: korai-e a verdak?

Mi mas ilyesmi van ennek a korosztalynak?

Illetve mikor (milyen korban) es milyen egeszesteset ajanlanatok?


2017. nov. 8. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rory a versenyautó, lehet, hogy rosszul írom! Valami ilyesmi volt!

Meg szerintem a Turbo a csiga is nagyon klassz.

2017. nov. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
A verdák 3. része például közel két órás. 1 óra 49 perc. Ebben a korban egyáltalán nem bírnak(és nem is kell nekeik) megülni ennyit egy helyben. Már az egy órához közelítő is sok nekik, ilyenkor még maximum tizenpercekre (1-1 meseepizód erejéig) köti őket le a rajzfilm. Egyáltalán nem értem miért akarod arra kondicionálni a gyerket, hogy nézzen egész estés mesét, értem, hogy akarod, de mi a lópikulának, semmi szüksége rá. Nem bírná követni sem és nem is értené, a Verdák poénjai nem a 2-3 évesekre vannak szabva, hiszen nem ők a célközönség. Szerintem ez egy teljesen felesleges dolog, ha majd a jövőben lesz rá igénye, hogy egész estés mozizzon a szüleivel, azt észre fogod venni, marhára nincsen még elkésve vele, mondjuk sosem lenne. Pici. Ráadásul egy tök fölösleges programot akarnál rátukmálni. Vannak beszélő járművekről készült mesék kisebbeknek is, amik epizódokra vannak bontva, a Rory a versenyautó már inkább passzol, meg kiad egyéb opciót is a google. Az, hogy milyen korban érik meg valaki az egész estés mesére, jó kérdés, ugyanis nagy a szórás, abszolút gyerekfüggő. Az én kisebbik fiam úgy tűnik sosem, pedig 9 múlt, de a mai napig nem bírna végigülni másfél órát,(darabokban sem) moziba nem is voltam még vele, egyszerűen nem érdekli, a nagyobb gyerek is már óvoda vége felé, kisiskolásként érdeklődött annyira, hogy érdemes legyen vele belevágni egy hosszabb rajz/animációs filmbe, természetesen itthon. A történetvezetést egy 2 és fél éves pár perc után képtelen követni, teljesen felesleges neki egész estéset berakni, akkor is, ha darabokban nézné.
2017. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Verdák első részét nézte ilyen idősen :)

Simán neki való

2017. nov. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem ettem mit nem ertesz. Epp ez volt a kerdes, nem lattam a verdakat. Az alternativakat koszonom.
2017. nov. 8. 12:24
 5/13 A kérdező kommentje:

*nem ertem


(es nagyon nem, de tenyleg. elolvastad a kerdest vagy csak kioktatni tamadt kedved?)


Minden tovabbi valaszt koszonok, es a konstruktiv javaslatokat vegkepp.

2017. nov. 8. 12:25
 6/13 A kérdező kommentje:
Amugy ja, most latom hogy majdnem ket ora. Az kicsit tulzas.
2017. nov. 8. 12:29
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Fiam nagy rajongó.

SZerintem úgy kb 1,5-2 éves lehetett, amikor megkaptuk a Verdák 1-et DVD-n ismerőstől. AKkor még nem nézte végig, de imádta.

Azóta is nagy rajongó. 4,5 éves, nyáron mentünk moziba, első moziélménye a Verdák 3 volt.


Szerintem nyugodtan megnézhetitek, az első rész nagyon jól meg van csinálva, de lehet, hogy neki még hosszú lesz.

Akkor legfeljebb kikapcsolod, és megnézitek máskor.


De ha rövidebb mesét akarsz, ami beszélő autós, akkor ajánlom a Traff Parkot. Azt is nagyon szereti a fiam, és azok rövidebb epizódok, az is aranyos mese.

2017. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

A Verdák harmadik részét most nézegeti a fiam, aki 4,5 éves, és kb. félórás etapokban nézi. Én is soknak tartom, hogy közel két órát a film előtt üljön, de még azt sem szeretném, hogyha egy órát egy huzamban tévézne. Nálunk kb. fél órát, 40 percet nézheti a mesét, aztén kilőjük a tévét. Így kb. 4-5 részletben néz meg egy másfél órás mesét.

A Verdák 1-et tavaly mutattuk meg Neki, tetszett Neki, de nem bírta egyszerre megnézni. Akkor vezettük be, hogy ha kéri, nézheti fél órát, aztán megyünk játszani. Este fürdéskor szokta laptopról nézni, akkor egy kb. 20 percet, amíg kikészítem mindenkinek a vacsorát.

A kislányom most 2,5 éves. Amikor a fiam nézi a mesét, a kislányom is leül mellé, de még a fél órát sem bírja ki, és már megy a dolgára. Én ennek annyira örülök!

Amúgy egy hónapja voltunk először moziban a fiammal, a Gru 3-at néztük, végignézte, de a második felében már kókadozott. Elvittük, mert érdekelte a mozi, de egyelőre nem fogunk sűrűn járni.

Egyébként én megértelek, Kérdező, hogy lenne kedved összebújni a gyermekeddel a tévé előtt. Annak jó hangulata van.

Mi havonta egyszer csinálunk egy mozidélutánt otthon, amikor megnézünk a gyerekekkel egy nagymesét. A fiam szokta élvezni, a kislányom általában játszik, Őt nem köti le. A fiamat is csak addig, amíg én is ott ülök, és dögönyözheti a könyököm (könyökmániás😊).

Amit ajánlani tudok, az a Csingiling-sorozat, tudom, hogy nem autós fiús mese, de nálunk a fiam is nagyon szerette. A Csingiling-részek nagyon ártatlan, aranyos kis mesék, és kábé 1 órásak, tehát nem nagyestés mesék.

2017. nov. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam épp ennyi idős, ő a Pocoyo-t szereti nagyon. Bár az is rövid, nem is autós, de aranyos kis mese.Youtube-ön sok epizód van fent.5-10 perces a legtöbb.
2017. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem ovis gyerek, miert ne nezhetne meg egy meset?
2017. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!