Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő oltás, érvek, és...

Bárányhimlő oltás, érvek, és ellenérvek érdekelnek, ti beadattátok?

Figyelt kérdés
16 hónapos a lányom, jövőre szeptembertől bölcsibe megy. A védőnő mondta, hogy ő támogatja, az ismerőseim (1-2 babás van) ők nem adatják be, mert nem tartják fontosnak. Érdekelne az itteniek véleménye. Köszönöm.

2017. nov. 8. 13:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Be fogom adatni mielott kozossegbe kerul a lanyom!
2017. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

Elkaphatja úgy is, ha be van oltva.

Pont most volt egyik ismerősöm babája himlős, aki be volt oltva. Elméletileg a szövődményekre kevesebb az esély, ha be van oltva.

Neked kell eldöntened.

2017. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Igen, az első részletet már megkapta. Elkaphatja de azt mondja az orvos sokkal enyhébb lefolyású akkor a betegség.
2017. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

Hát ezzel vitatkoznék, hogy az oltott himlő enyhébb lefolyású.

Barátnőm kisfia 3 hétig közel 40 fokos lázzal kínlódott.

De szerintem gyerekfüggő is.

2017. nov. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%
Én igazából anno azt nem tudtam biztosra kinyomozni, hogy majd felnőttként védi-e őket, így nem adattam be. Ha erre a kérdésre igen lett volna a válasz, akkor beadatom. Végül az egyik gyerekem 5 évesen kapta el, ő rajta nagyon csúnyán jött ki 40 fokos lázzal, ezer pöttyel. A kicsi 2 éves volt, csak kb. 10 pöttye volt meg fél napos hőemelkedése és látszólag nem is zavarta (pedig másodikként megfertőzve a családon belül elvileg durvább kellett volna legyen. És egyébként mire a nagy nagycsoportban - ráadásul nyáron! - elkapta, már vagy 3-4 hullámban elkaphatta volna bölcsis korától.)
2017. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos nem oltattam be.Nem is tudtam,nem foglalkoztam ezzel hogy van e ilyen vagy nincs.Az oviba járvány lett,természetesen az enyém is elkapta.Borzalmas 1 hét volt,senkinek nem kívánom.Tele hólyaggal az egész kicsi teste,üvöltött a fájdalomtól 3 éjszakán át.SZinte semmit nem aludt,nem evett, a szájában is volt,alig ivott.Lázas volt folyamatosan.Utolsónak 40 fokos láza lett hányt,bekerültünk a kórházba,kötőhártya gyulladása is lett.Soha ilyen beteg még nem volt,pedig aztán volt már középfülgyulladás,hörghurut,tüdőgyulladás,mandula, stb... én azt mondom jobb ha beadatod,nem tudhatod hogy fog rajta kijönni. :(
2017. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%
Minden vedooltast beadatok, szamomra ez termeszetes. Nincs ellenervem es nem ertem azokat, akiknek van.
2017. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
4 és 1,5 évesek, kb 2 hónapja kapták meg az elsőt. Én sem voltam bárányhimlős és marhára rettegek tőle, úgyhogy magamnak is be fogom adatni, de mivel nem túl olcsó így én maradok utoljára...
2017. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Én nagyon rövid gondolkodás után úgy döntöttem,hogy nem adatom be. 3 gyerek úgy kapta el ahogy az lenni szokott,szépen sorba hetente. 7 éves volt a nagy, ő volt az első,közel 25 pötty volt rajta,sok vizet nem zavart a dolog. Majd jött a középső 4 éves kb egybefüggő foltokkal (a feneke nagyon brutál volt) neki rettenetesen viszketett is mindene,meg se tudtam számolni a pötyiket. Aztán jött a 2 éves,itt már aggódtam ha a másodiknál ennyire gáz volt akkor nála...hát nála 19 pöttyöt számoltam,viszketés miatt kínlódott egy pillanatig se. Szóval a középső gyerekem járt a legrosszabbul. Alap esetbe úgy gondolnám,hogy jupi túl vagyunk rajta :) De.. a szomszéd 2 gyereke 5 éves 3 éves elkapták februárba amikor kirobbant a dolog és elég csúnya volt nálunk,majd amikor úgy tűnt,hogy kezd lecsendesedni a dolog és robbant újra április végén (nekem ebbe estek a gyerekek) nah akkor a szomszédnak ismét mind a kettő gyereke újra elkapta a bárányhimlőt :O és ugyan nem durván mint elsőre hanem olyan közepesen durván.

Neki eléggé betegesek is a gyerekei születésük óta,szóval én a helyébe amikor szinte egyik betegségből a másikba mennek és nem igazán van olyan,hogy kicsit betegek mert mindig nagyon betegek azért fontolóra vettem volna az oltást.

2017. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Mindkét gyermekem megkapta, mielőtt közösségbe került. A mi gyerekorvosunk nagyon kért, hogy adassam be, ugyanis az Ő praxisában tavaly volt egy kisfiú, aki kórházban kötött ki a bárányhimlő szövődményeként fellépő tünetekkel, szegénynek, a látását támadta meg a vírus, nem is jöttek helyre a szemei szegénynek.

Annyi horrorsztorit lehet hallani a bárányhimlő szövődményeiről, hogy nem is értem, a szülők egy része miért nem adatja be. Mitől félnek?

Te kérdező, miért gondolkodsz rajta?

Egyik gyermekemnél sem volt semmi utóhatása az oltásnak.

2017. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!