Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves kisfiam az vigyem...

3éves kisfiam az vigyem pszichológushoz amiért nem beszél érthetően?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdte az ovit. Miota ovis azóta jobban beszél,de még igy id sokszor érthetetlena beszéde.
2017. nov. 9. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Akkor már inkább logopédushoz.

De ha javul, akkor én várnék ezzel.

2017. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Az óvónő jelezni fogja, ha a beszéde az átlagtól nagymértékben eltero és az ovi logopedusahoz irányítja, ha úgy látja jónak. Nem értem, higy jut eszedbe pszichológus
2017. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1-2 éve már kötelezően van logopédiai szűrés 3 évesen. A fejlesztésre szoruló gyerekeket automatikusan szakemberhez irányítják.

Így én nem tennék semmit, ha valóban problémás a beszéde, akkor jelezni fogják a szűrésen. Valamikor mostanában esedékes, bár óvodánként változhat, hogy a nevelési év mely szakában van rá kapacitásuk.

2017. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Dehogyis!

Fiam 2 évesen 6 db szót tudott. Majd 2 év 5 hónaposan kezdte a bölcsit. Kb 3-4 hónap múlva kezdett jobban beszélni, de igazán csak 3 éves korában. Most már 4,5 éves, jó ideje minden hangot betűt tökéletesen kiejt.


Várj vele, és ameddig az óvónők nem javasolják a fejlesztést, addig felesleges. Legalábbis nálunk szuper óvónők vannak. Én bízom bennük, hogy látják, mikor "nem normális" valami, hisz millió gyereket láttak már.

2017. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Én elvinném,nem vàrnék senkire!Àrtani nem àrt!
2017. nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz nem. Viszont egy fejlesztőhöz felmérésre igen.
2017. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Előző, de árt a korai fejlesztés, amely esetben az indokolatlan. Ezért nagyon meg kell gondolni. A korai fejlesztés (általában játékos) direkt módon történő fejlesztés, amely többségében ártalmas a 7 év alatti gyermekek számára.

Kivéve ha kifejezetten indokolt a korai fejlesztés (amely tehát direkt módszerekkel zajlik).


(Átlagos óvodáskorúak esetén viszont túlnyomórészt az indirekt fejlesztési-pedagógiai módszerek a célravezetőek.)

2017. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Felmérést írtam előző, nem fejlesztést, ha nincs probléma, nem is fejlesztenek. Egyébként alapozó terápia például egyáltalán nem árt.
2017. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Ne szórakozzunk már, hogy ártana?


Hiszen irányított játék.


Pont olyan, mint mikor én játszok a saját gyerekemmel és nem ő irányít, hanem én mutatol neki játékötletet.


A formabedobónál is megmutattam hogy műkődik egyszer, majd magától próbálgatta. vagy mondok neki mondókát magamtól és várom, hogy utánozzon. Ugyanolyan lelkesen utánoz egy tsmt feladatnál.


Nincs semmi rossz ebben, egy rakás önálló gondolata van, akár az enyémet túlgondolva is. Pl kiraktam a papírt meg a ceruzát, rajzoltam egy képet, ő meg figyelt. Onnantól ő rajzolt egészen másokat más színű ceruzákat is kipróbált.


Minden újjal megismertetjük a gyereket, tanítjuk kezetmosni, öltözni, enni, semmi rossz nincs abban, ha az új ismeret élvezetes is vagy papír és ceruza tartozik hozzá, nem pedig szappan és víz.

2017. nov. 10. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7-és: Ezt a baromságot honnan szeded??
2017. nov. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!