Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereked mikor tudta...

Kisgyereked mikor tudta önállóan felvenni a cipőjét?

Figyelt kérdés

Nem papucsot, nem szandált, hanem tépőzáras zárt cipőt (aminél ugye az is feladat, hogy rendesen meglazítani a tépőzárakat, kihajtani a nyelvet, hogy beleférjen a lába, majd rendesen meghúzva betépőzárazni).


Ilyen cipőt:

[link]



#önállóság #gyerekcipő #2_éves #3_éves
2017. nov. 12. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam soha semmiféle hajlandóságot nem mutatott az öltözködésre. Sokan maguktól "öltöznek-vetkőznek" már két évesen, de őt nem érdekelte.

Mielőtt oviba mentünk, kicsit bekeményítettem és megmondtam neki csak akkor viszem a játszótérre, ha felveszi a cipőjét. 5 perc nyavajgás után felhúzta egyedül, persze előtte már megmutattam lépésről lépésre mit hogyan csináljon. Szóval nálunk 3 évesen ment, de korábban is megtudják csinálni.

2017. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a lányom. Minden megy neki, de a cipővel sokat kűzd. Van h sikerül elvétve, de nagyon ritkán tudja felhúzni.

Megjegyzem h még én is nehézkesen tudom ráadni. Szóval nem csoda ha neki nem megy.

2017. nov. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mar egesz pici kora ota imadja a cipoket szoval mar 1 eves kora elott probalgatta felvenni oket(persze akkor meg nem sikerult csak azt ami sima belebujos).2 evesen mar fel tudta venni,de akkor meg nem tudta megszoritani hanem ugy ahogy volt a tepozar becsatolta,a nyelve meg idonkent osszevissza allt.Miutan betoltotte a 2 evet azutan 1-2 honappal mar tenyleg ugyesen felvette.
2017. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
2 évesen már gyakran ment, most lett 3 és már egész ügyes, csak néha begyűrődik a nyelve vagy kacsalábra sikerül. A hajlandóság megvan hozzá, szívesen próbálkozik.
2017. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most lett 2 éves, fiú, nem tudja annyira kifűzni a tépőzárat, hogy belemenjen szépen a lába. Tehát én kifűzöm, ő felveszi, én becsatolom (hogy szoros legyen). De ő cipőt levetni is csak a nyáron tanult meg, ez az öltözés-vetkőzés viszonylag nehezen megy neki, pedig amit tud, egyedül csináltatom vele.
2017. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ket eves, felveszi, de be nem csatolja. Levenni viszont teljesen egyedul is tudja.
2017. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nagyobb csak most, hogy ovis lett kb. 3,5 évesen. A kisebb 2 éves kora óta felveszi, de az nem szabályos és nem tartós, utána kell dolgozni.
2017. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 évesen fel tudta huzni. Most 4, de a legtobb esetben még mindig kacsalábasan húzza fel.
2017. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!