Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leulni tutujgatni ha nem akarom?

Leulni tutujgatni ha nem akarom?

Figyelt kérdés
Nagyon hulye dilemmamban kerem a segitsegeteket, egesz biztosan nem vagyok egyedul vele. A gyerek nyaggat h jatsszak vele, en viszont nem szeretek jatszani. Nagyon szeretek vele beszelgetni, olvasni neki, tanitgatni, hazit irni, egyutt festeni, neha kezimunkazunk stb, de minden melleulos jateknal a fogamat huzzak. Tehat nem nem foglalkozok vele,hanem a barbizasnal es a legozasnal azt erzem h jajj mosogatnom kell, berakni a mosogepet, vasalni, fozni abban az idoben stb. Es hozzateszem h tudna segiteni hazimunkaban,de nem akar (7eves) pedig megbeszeltuk h pl ha szetvalogatja a szennyest,idot nyerunk es leulok konyhasat jatszani. De o csak egyoldaluan kovetel. Es panaszkodik h vele nem jatszik az anyukaja:( mi a megoldas? (Biztos h ez hozott dolog nalam,az en anyukam is hazimunka kozben beszelgetos volt velem,de en nem ereztem ekkora tragedianak v hogy nem foglalkozott velem, mert nem igy volt).
2017. nov. 16. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

7 év3esen már tud egyedül is játszani. Ez csak hiszti nála.

Ne engedj neki. De követeld meg, hogy segítsen otthon, ha veled akarna játszani.

2017. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Sok szulo nem szeret jatszani, pl. en sem. Mert felnottek vagyunk. De ha neki oromet okoz mindig szakitok ra kis idot! De ennek feltetele, hogy ha en kerek valamit azt o is megtegye, pl. amit irtal hazimunka.

De ne ereztesd vele hogy nyug neked jatszani, az o kis eleteben ez fontos es olyan gyorsan felnonek! Ha 13 eves lesz es mar becsukja elotted az ajtot, vissza fogod kivanni barcsak kerne hogy jatssz vele.

2017. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden életkorban kell a közös játék! Emlékszem a fiam ovis volt mikor nagyon szeretett bábszínházast játszani :-)

Én meg nem voltam egy ötletdús anya... nehéz volt, de próbáltam kitalálni történeteket.... meg az esti mesét is ki kellett találnom.....

Ezzel nem azt mondom, hogy ülj le barbizni... de találhattok olyan játékot, amit mindketten szerettek... kössetek kompromisszumot, egy kis házimunka után játék, amit mindketten szerettek....

2017. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Bizoy, leülni vele játszani, akkor is ha nem akarod. Ő ugyanis attól fejlődik a legjobban ha játszik, ha utálsz barbizni, akkor vegyél neki valami értelmesebbet (is). 6 évessel már egészen bonyolult kártyajátékot is játszottam, slusszpoén, hogy meg is vert. Gondolom szülőként csináltál már olyat, amihez nem volt kedved, a játék is ilyen, bár nekem pl. nincs ellenemre.
2017. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kartyazunk, zingo,malom,kajacsata,dobble, de o attol erzi azt h foglalkozok vele,ha a foldon ulunk es kizarolagos figyelmet kap. A kisebbik pl tok jol el van egyedul es nem reklamal h elhanyagolom. Sot egyutt is szerepjatekoznak,nem az van h vmilyen jatek kimarad az eletebol. Koszonom h nem csesztetek le,tok szomoru vagyok ettol h neki pont az a fontos amitol nekem felall a szor a hatamon:(
2017. nov. 16. 16:47
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha te nem vagy hajlandó azt tenni amit ő szeretne, akkor milyen jogon várnád el hogy ő meg besegítsen a házimunkába, ergo abba amit ő nem akar?
2017. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

" Hagyja a dagadt ruhát másra. Engem vigyen föl a padlásra."


Ha sose ülsz le vele játszani, akkor természetes, hogy panaszkodik.



"Légyszives énekelj nekem. :D:D:D"

2017. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Játszok vele félórát és csinálom a dolgomat.


De én is utálom, főleg, hogy csak üljek, de ha hozzáérek a játékához - "elrontom" - akkor nyávog.

2017. nov. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Velem sem játszottak a szüleim, mindig a tesómmal játszottam, anyukám meg mellettünk végezte a házimunkát. Max nagy ritkán kis kártya meg társas belefért, de az is inkább apukámmal, vagy a nagypapámmal. Akkor volt csak nagy hiányérzetem, amikor már tesóm sem akart velem játszani, mert kinőtte, az mondjuk nagyon rossz volt.
2017. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Vegyél haligalit. Ez felnötteknek is szórakoztató játék, reflexen alapul, és általában a gyerekek jobbak benne, így neked is kihívást jelent.


Biztos van valamilyen tevékenység, ami szórakoztat téged, vond be a gyereket is. Akár kötés, kártya, hírolvasás, jégkori, síelés vagy valami sport, akár otthoni edzésprogram.. ilyenekbe simán becsatlakozhatna te meg előadhatnád úgy, mint játék.

2017. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!