Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ket es fel eves gyereknek...

Ket es fel eves gyereknek lehet meg szeparacios szorongasavagy ez csak cirkusz?

Figyelt kérdés

Nem hagyhatom egyedul egy percre se! De azert mert jatszanom kell vele. Most tanult meg szerepjatekozni kb., es azota egyszeruen egy szabad percem nincs. Legalabbis ha rajta mulik. Betudom most ezt annak hogy annyira tetszik neki, es friss elmeny es majd kicsit enyhulni fog a maniaja velem kapcsolatban.

Egyedul alszik el meg ilyenek, attolmeg lehet sz.szorongas?

Nem tudom hogy az egesz csam hiszti-e meg akaratossag...

Vagy igy is ugyis tok normalis es ez van es torodjek bele?

Mert a tervem szerint hagyok neki kis idot hogy kielvezze a jatekdolgot, aztan azert lesznek meghuzott hatarok es igenis delelott es delutan legyen fel ora amikor nem szorakoztatom.


2017. nov. 20. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Az én 4,5 éves kisfiam és a 3 éves kislányom is velem akar folyton játszani. Ez nem szeparáció már szerintem, hanem egyszerűen igényli a partnert a játékaihoz. Ráérzett a kommunikáció ízére, hogy milyen szuper az, amikor ő irányíthatja, alakíthatja a játékot.

Most őszintén: az ő helyében neked lenne kedved egyedül szöszmötölni? Nekem biztosan nem. Nem rég tanult meg beszélni, ez hatalmas élmény lehet egy ilyen kisgyereknek. Az én gyerekeim sokszor pusztán a beszéd kedvéért beszélnek. Ők is szerepjátékoznak, nekem is be kell ülnöm közéjük. Be is ülök, általában élvezem is, akkor esik picit nehezemre, amikor más felnőttesebb dolgokkal van tele a fejem. Olyankor Rájuk kell hangolódnom. De megteszem, mert Nekik most erre van szükségük.

Nem tudom, te dolgozol-e már a gyermeked mellett, én tavaly visszatértem a munkába, a fiam ovis, a lányom bölcsis. Mivel egész nap távol vagyunk egymástól, számomra a nap fénypontja, ha beülhetek közéjük játszani, eszem ágában sincs fél órára elküldeni Őket magam mellől. Neked is változno fog ez, ha visszamész dolgozni.

2017. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, megertem. De nem vagyok kepes konkretan egyesz nap jatszani sajnos...
2017. nov. 20. 17:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Most fog heti par napra bolcsibe menni, en is ettol varom kicsit hogy konnyebb legyen ez is. Koszonom a valaszodat.
2017. nov. 20. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányom ugyan ilyen volt 2 évesen (mondjuk ő amúgy is anyás volt baba kora óta), vele annyira nem is játszani kellett hanem inkább lefeküdni-összebújni és mesét nézni. Imádtam, cuki volt, de nem győztem annyit vele lenni amennyit ő igényelt volna. 2 évesen bölcsibe ment, onnantól "rosszabb" lett a helyzet, reggel szó nélkül elment az apukájával a bölcsibe (férjemnek esett útba, a falunktól 20km-re tudtuk csak vinni én meg helyben dolgozom) de amikor hazahozta, sírva szállt ki a kislány az autóból, üvöltötte hogy anyaaaa és onnantól kezdve szinte estig (kisebb kihagyásokkal) az ölemben tartottam, feküdtünk az ágyon összebújva. Kb 2.5 évesen szokott le róla. Persze attól még anyás maradt de elhagyta ezt a megrögzötten csak az anya és állandóan anyával lenni. Szerintem szorongás volt és a bölcsi még dobott rajta egy lapáttal.
2017. nov. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hat koszi...

nekunk szerencsere nem eletbevago a bolcsi, kiprobaljuk es meglatjuk hogy jo-e neki.

2017. nov. 20. 22:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez már nem szep-szorongás, de ettől függetlenül a bölcsit nem ajánlom a legtöbb kisgyermeknek, pusztán azért, mert életkori sajátosságok okán nem való másoknál hagyni egy 4 év alatti gyermeket, hacsak nem ritkán, nagyszülőnél.


Viszonylag kis hányada a kisgyerekeknek, akik kivételek ez alól. A bölcsi hasznos ha mindkét szülőnek (vagy aki neveli) muszáj munkába járnia, de ha van lehetőség kihagyni, akkor hagyd ki a bölcsit, javaslom, és legyél vele. Hacsak nem azon kivételek közé tartozik, aki imádni fogja a bölcsit és alig tudod elhozni onnan, mert önszántából ott akar még maradni - ez a ritkább eset. Épp ez a helyzet az ovival is, ha még nincs 4 éves egy gyermek.


Kb 3 és fél, 4 évesen (és idősebb korban) könnyebb otthagyni oviban egy gyermeket, de általában csak fokozatos, minimum két hetes beszoktatással, és az első hónapban max 4 óra időtartamra otthagyva. (Ha muszáj volna bölcsibe adnod, akkor is fokozatos beszoktatással.)

2017. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!