Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek miért érzékenyül...

Szerintetek miért érzékenyül el a kisfiam ha magas hangok jönnek egy énekbe?

Figyelt kérdés

Több zenénél is előfordult, tehát nem csak akkor ha én éneklek mielőtt valaki írja hogy biztos borzasztó a hangom, tehát ha lejátszóról is megy pl a part alatt ami egy lassú magas hangú ének először biggyeszt, majd teljesen elérzékenyül,elsírja magát és bújik belém.

Én is ha éneklek és kicsit magasabb rész jön ,legyen az kis karácsony nagy karácsony,hideg éjszaka van, legutóbb az éjfél utánt énekeltem neki és először mosolyog rám majd elkezd biggyeszteni ha jön a lágyabb rész és potyog a könnye, látszik hogy meghatódik, de rögtön meg is vígasztalódik.

Ez mitől van szerintetek? Már félek neki énekelni :D Először nagyon édes volt, tökre megható, de most már sajnálom sokszor így próbálok minnél kevesebbet énekelni neki..

19 hónapos kisfiú


2017. nov. 23. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan énekelj neki, nem baj, ha meghatódik, (csúnyán kifejezve) majd kinövi. Nem baj, ha egy kicsit érzékenyebb lelkű, majd erősödik, de ne szabj gátat az érzelmeinek, hagy mutassa ki.
2017. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ebben a korban voltam, a többi gyerek meg tudott ríkatni azzal ha eljátszották a sírást. A gyereksírásra emlékeztető hang érzékenyített el, ami épp úgy ragályos érzés mint az ásítás. A kisfiad is hasonlóan érezhet. Azt az érzést keltheti benne hogy valaki sír.
2017. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik fiam is nagyon érzékeny a dallamokra, mondjuk ő nem sírta el magát, de szintén gyors hullámokban váltogatta hangra a jó és rosszkedvet. Előbb énekelt, mint beszélt és marha jól kifejezte magát vele :) És szerintem most is - 3 éves, 1 éve beszél - sokkal fontosabb kommunikációs eszköz neki a dallam (hangsúly, intonáció... stb.), mint a szó. És marha jó hangutánzásban :) Egy gyógytornász barátnőm mesélte, aki rehabon dolgozik, hogy az agy bizonyos területe felelős ezért és van olyan betegük, aki egy baleset után már nem értette/érezte át a beszéd dallamát. Szóval szerintem ez egy szuperképesség :) és lehet, hogy tök sokat hozzárak az érzelmi intelligenciájukhoz, úgyhogy bátran fejlesztheted azzal, hogy énekelsz neki, biztos rá fog jönni, hogy ez egy játék.
2017. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez maximálisan így van! Az a jó, ha elérzékenyül!

Ez is olyan mint a masszázs: Ha így érsz hozzá, ilyen érzés, ha úgy, akkor olyan, akkor is, ha ugyanott. Na a lélek is ilyen: Ha úgy gesztikulálsz hozzá, esetleg mimikázol, akkor lehet az vicces, ha másként, akkor meg drámai, ha meg úgy, akkor meg megható. Ez a beszédben is így van.


Szóval ne fogd vissza magad... énekelj! :D

Esetleg - viccen kívül - gyertek el az "Énekel az Ország"-ba, ott van zeneovi is, minden gyerek imádja, és még jpbban megismerheti ezt a csodát! Szóval ha ennyire szeretitek a zenét, ott a helyetek! :)

2017. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm, nem hittem volna hogy ilyen pozitív válaszokat kapok ! :)

Mindenkinek ment a zöld kéz, akkor ezentúl bátran éneklek neki!

Utolsó, sajnos nem pestiek vagyunk:)

2017. nov. 23. 19:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ez évente 1x van Bp-n van hozzá tábor, s mindig vannak babázós szülők is, akik inkább viszik a családot is, mert nem akarnak lemaradni erről a buliról! Nem kell profinak lenned, én sem vagyok az! De ha van hangod, a gyereket érdekli, ha egy többezres társasággal kipróbálnád magatokat a MüPa színpadán, gyertek! A zeneovisok is minden évben a fellépést megelőző táborban tanulnak valami jópofaságot, amin mindenki szakadva dől a röhögéstől, és ők is nagyon élvezik, az egésznek az összefogó-alapítója a Hollerung (Gáborunk, avagy a vérmesen komoly, mégis folyton mókázós karmester) meg megint megér egy Te Deumot, szal, gyertek! ^^)


(Ha érdekelnek részletek, írj privát!)

2017. nov. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én se pesti vagyok. Mégis megyek. Vannak, akik Erdély mélyéről utaznak fel csak ezért már egy évtizede, szóval, hogy most nem pestiek vagytok... nekem ez nem probléma, akkor sem, ha anyagilag nehéz helyzetben vagy. Ha igazán szerettek énekelni minden megoldható, mert a szervezők is nagyon segítőkészek! :D
2017. nov. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!