Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálunk nincs bünti? Nálatok?

Nálunk nincs bünti? Nálatok?

Figyelt kérdés
A 3,5 éves lányom az egyik barátnőjénél volt és az anyuka közölte nevetve, hogy ámította a lányom, hogy nálunk nincsen bünti. Mondtam neki, hogy tényleg nincsen. Erre teljesen kiakadt, hogy akkor mégis hogyan mennek nálunk a dolgok. Elképzelni sem tudta. Nálatok? Mekkorák a gyerekek?

2017. nov. 23. 18:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

2,5 éves kislányom van. Olyan bünti van, hogy ha mondjuk többször szóltam, hogy ne csapkodja a dobverővel a tévéállványt (csak egy példa ami hirtelen eszembe jutott), és nem hajlandó befejezni, elveszem a dobverőt. Ilyenkor egy dobása van, ha megígéri, hogy nem csinálja, visszakapja. Ha még egyszer meglátom, aznapra pápá dobverő.

Az a bajom a módszereddel, hogy ha nincs szankció, akkor gyakorlatilag bármit megtehet, nem? Szerintem erre ő is hamar rá fog jönni.

2017. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
Valóban nem normális, ha nincs semmi szankció.
2017. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom a lányodnak még nem jött el a dackorszak.

Nálunk a bünti az a lépcsöre leülés, de az már a legutolsó pillanatban van csak és ez is kb 2-4 éves kor között kellett.

Amúgy szankciók vannak, ahogy a felettem lévö írta, ha a dobverövel üti a tv-t akkor rászolok, ha nem müködik, akkor elveszem töle.... Ha ilyenkor oda megy és tovább ütnéa kezével és már annyira kikel magából akkor ment a büntibe. Leült a lépcsöre, gondolkodott azon mit tett, és mikor pici volt és lenyugodott akkor elmagyaráztam neki, mikor nagyobb volt maga jött és mondta hogy miért volt bünti.

A nagynbál ez nálunk sem igazán kellett, talán 1-2x ült a lépcsön, a kicsinek volt egy idö mikor naponta többször ült a lépcsön...

2017. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
5,5 èves fiam van, termèszetesen van büntetés, amikor szüksèges. Ilyen korú fiúgyermeknèl enèlkül nem megy.
2017. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%

Én amikor gyerekekkel önkénteskedtem, én már ott szankcionáltam a rossz viselkedést (pl. ha bántottak másokat vagy csúnya szavakat firkáltak).

Volt olyan önkéntes, aki hiába beszélt nekik, amikor felmásztak a tetőre, hívni kellett az igazgatót. Én egyetlen szót sem szóltam, elég volt ha megláttam őket, már jöttek is lefelé.

De mégis szerettek és résztvettek a foglalkozásokon, ami pedig nem volt kötelező.

A gyerekeknek iránymutatás kell.

Szeretni és tisztelni fognak, ha meg vannak a kijelölt határok. Nem ütnék meg egy gyereket, nem ilyen büntire kell gondolni.

2017. nov. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk nagyon sokáig nem volt szükség szankcióra. Szerencsés vagyok talán, de nálunk bevált, hogy leguggolok, a szemébe nézek és elmagyarázom, hogy mit miért nem, felajánlok neki egy másik alternatívát és tovább lépünk.

Most már nagyobb, 8 éves.

Még mindig a jó gyerek kategória, de persze lassan kiskamasz lesz, így feszegeti a határokat.

Most a hármas szabály van érvényben: rászólás, figyelmeztetés, büntetés.

A bünti változó.

Vagy leül es elgondolkozik 8 percig vagy pl. a suliba minden nap visz minimális zsebpénzt, amit megvonok tőle, ha hanyagság vagy egyéb miatt rosszabb a magatartása vagy a jegye az átlagosnál.

2017. nov. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk sem volt és nem is minden gyereknél szükséges
2017. nov. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
63%

7!

Max egy angyalnal nem szükséges, mert az hibátlan. Kár, hogy csak a mesékben létezik. Egy gyerek nyilván követ el hibát és azért büntetés jár. Ez a nevelés része. Te nem nevelés a gyerekeidet?

2017. nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
20%

Nalunk is csak tereles van, vagy kiküldöm, vagy kimegyek, ilyesmi. Pl ha teregetunk, de ő minduntalan wc t akar pucolni amit nem engedtem, vagy kisautoval karistolni a mosogepet, vagy padlora dobalni a ruhákat a gepbol, vagy barmi, akkor ha már szakad a cernam, egyszeruen kikuldom es nem jöhet be.

Igazábol en nem tudom megoldani a helyzeteket hogy ne az legyen, hogy az anyát/magam vonom el tőle.

Mert pl utcan is ha leragad minden bokornal, csak akkor indul meg, mikor már elore megyek, hogy akkor pá. Ha ott allok mellette, ha fejen allok sem indul meg maskepp. Az oviba is mindig leizzadva érek be es orulok hogy végre egyenesen huzamban tudok menni az uton.

2017. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
46%
Mert a kiküldes az jutalom? Szerintem büntetés.
2017. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!