Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomnak kiütés a puniján,...

Kislányomnak kiütés a puniján, és terjed?

Figyelt kérdés

A szeméremdombján kezdődött, most már a szemérem ajkakon is van, és a popsiján is elkezdődött. (a combhajlatában szintén van)

Voltunk orvosnál, írt egy minden mentes fürdetőt, krémeket, használtunk sudocremet, de semmi nem hat. Csak terjed. Popsi törlőt nem használunk, víz és vatta. Pelenkát is cseréltünk babylove-ról pampers-ra.

Mi lehet? Valakinek tapasztalat? Mi segített végül? Már teljesen tanácstalan vagyok.



2017. dec. 8. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
nekünk épp a pamperstől lett kiütése a kislányomnak,Tele van illatanyaggal ami egyes babáknál kiütést okozhat. olyan szinten begyulladt bepirosodott a kislányom nunija, hogy orvoshoz vittem és kék ecsetelőt kaptunk rá majd vastagon kenegettem gyógyszertári popsikenőccsel.. mai napig emlékszem rá milyen durva volt pedig már 7 éves nagylány!
2017. dec. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy 18 hónapos a lányom. Tehát nem pici már. Azt hittem, hogy csak az első hónapokban jöhet ki ilyen kiütés a pelenkától, mivel a pampers-öt egy évig, a babylove-ot fél éve hasznájuk. :(

Mi is kaptunk gyógyszertári popsikrémet, sajnos semmi haszna. :(

2017. dec. 8. 10:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egyik oltás után volt ilyen, szellőztetni kellett, fertőtleníteni (Octenisept) és mivel neki ekcémás is lett ez a rész, ezért kapott rá egy higított elocom-os krémet is (ezt tényleg csak vékonyan, mert szteroidos!).


Nekünk a Babylove és a Libero volt, ami bevállt, a Pampers-től mindig pirosodott a bőre - de ez egyéni, kinek mi válik be.


Bőrgyógyászhoz menjetek, ne a gyerekorvoshoz. Ha bp.-iek vagytok, akkor a Sote gyerekbőrgyógyászatát ajánlom, hihetetlenül hosszú sorok vannak, de megéri kivárni.

2017. dec. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyászaton voltunk, de mivel itt csak felnőtt van, oda mentünk, hirtelen. De elviszem gyerek bőrgyógyászatra, mert ez nem maradhat így. Köszi a válaszokat.
2017. dec. 8. 10:55
 5/13 anonim ***** válasza:
tényleg érdemes elmenni bőrgyógyászatra mert lehet vmi fertőzés, vagy esetleg nem váltottál mosószert vagy öblítőt? esetleg nem tudom olyat evett-.e amitől kiütött.. nem tudom ezek csak találgatások..
2017. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Váltottunk mosószert, most hogy így belegondolok, de a ruhái nem érnek oda a bőréhez, csak a pelenka alatt van ez a kiütés. Vagy az nem számít?

Most tejet sem adok neki, mert azt olvastam, hogy akár attól is lehet, de mégsem múlik, vagy legalább enyhülne, de nem, egyre inkább terjed. :(

2017. dec. 8. 10:58
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Kalciumot adtál már neki esetleg? az is jó lehet kiütésre, mig nem viszed bőrgyógyászhoz, remélem kap rá valami kencét, kellemetlen lehet a leányzónak jobbulást !
2017. dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ja és esetleg canesten ,bepanten is vagy enyhe kamillás vizes borogatás, de nem sok mert a kamilla is szárít, kicsit szellőztesd a bőrét is mert a pelus alatt is bepállhat neki. előző voltam :)
2017. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Fiamnak volt ilyenje de az istenért sem jut eszembe a krém neve amit kaptunk rá, bár nem segítenék vele sokat mert recept köteles. Vidd gyerekorvoshoz (mi akkor ott voltunk) vagy gyerek bőrgyógyászhoz.
2017. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet gomba? Egyszer volt a lányomnak kb ennyi idősen. Nagyon csúnya volt neki. Ő is a kék ecsetelőt kapta, itthonra meg canestent. Addigra már elterjedt neki nagyon. Sokt kellett pelenka nélkül lennie.

Magán bőrgyógyász? Mi felnőtthöz járunk itt, de ő nagyon jó. Vagy gyerekorvoshoz vidd el.

2017. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!