Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikuláscsomagból mennyi...

Mikuláscsomagból mennyi édességet ehet/ehetett gyermeked egyszerre?

Figyelt kérdés
Óvodás korú gyermekekről beszélek, és több csomagról, hiszen több helyről is kaptak. Hagytátok hogy bontogasson és falatozzon akár mindenből, vagy beleszóltatok, hogy egy-kettőt válasszon ki, többit félretenni és beosztani?
2017. dec. 9. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Napi egy szelet csokit, vagy 2 apróságot (kis bonbont). Ha valami nagyobbat választ, pl. 100 gr-os mikulás, akkor nem eheti meg az egészet egyszerre.
2017. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
A fiam ugyan kisebb, másfél éves, de ő 2-3 naponta kap egy fél mikulást (28 g-osat kapott 3 db-ot, a nagyszülőktől és tőlünk összesen). Ha nagyobb lenne akkor minden nap ehetne egy kicsi (max 50g) édességet, de csak ha napközben rendesen eszik ebédet is meg minden mást.
2017. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

az én fiam 3 éves.

naponta egy valamit ehet. egy kinder tojás, tegnap előtt és tegnap fél fél kisebb mikulás, ma egy téli fagyit választott...de csak ha előtte rendesen evett.

2017. dec. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Amikor a mikulás jött akkor azt ehetett amit akart de ő nem édes szájú. Kit kat csokit evett és joghurtos gumi cukrot.

A csomagokból kiszedte a mandarint, mogyorót abból is evett

2017. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Mikulás napján annyit evett amennyit akart (de 4-5 féle után már mondogattam, hogy elég lesz), azóta napi 2 félét ehet, pl egy kisebb mikulás és egy müzli szelet, vagy egy kinder tojás és egy szelet csoki. Idén van először, hogy rengeteg csoki és mindenféle összegyűlt (egy részét elraktam de nekik is bőven hagytam a szobájukban, egyébként 3 és 4.5 évesek) ezért is engedem nekik, meg már nagyok, nem rakhatok el mindent.... Normál esetben hetente vagy 2 hetente esznek csokit-cukrot, most ezért is hagyom kivételesen hogy többet egyenek.
2017. dec. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nem értem, miért vannak lepontozások, minden válasz hasznos volt, én mindenkinek zöld kezet adtam.

Nálunk úgy volt, hogy december 6. reggelén azt bontottak ki, amit akartak, 3 félét is ettek. Utána még jött pár új csomag innen-onnan, illetve a reggeli maradékát beletettük egy nagy tálba, és most már rendes ebéd/vacsora után választhatnak egyet-egyet, illetve most hétvégén reggeli után is.

Ez a december most ilyen hónap, utána úgysem esznek ennyi édességet.:)

2017. dec. 10. 13:46
 7/11 anonim ***** válasza:

4,5 eves, nagyon edesszaju gyerekem van.

Mikulas napjan 3-4 felet ehetett, azota ha ovi van akkor delutan uzsi utan 1 dolgot valaszthat, hetvegen itthon reggeli ill. ebed utan ha rendesen eszik 1-1 dolgot.

De mar varom hogy elfogyjon.:-)

2017. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát mi kinlódunk. 3.5 éves a nagyobb lányom és iszonyat édesszájú, csoki mániás. Eddig se volt egyszerű kontrollálni, de a mindennapokban azért megszokta, hogy minden napra jut ugyan finomság (aszalt gyumolcs, keksz, koles golyó stb) de csoki csak hetente egyszer max ketszer...na erre most kapott egy halom csokit es mindennap megy a hiszti. Persze direkt kertem hogy ne csokit.vegyenek neki, ehhez képest mar most 2 kgot hiztam es még mindig van egy teli kosar csoki. Ugyanis ezeket a vacak vagy felvacak minosegu mikulas csokikat szaloncukrokat nem szeretném nekik odaadni, amellett en is eleg edesszaju vagyok nehezen allom meg, foleg ha ott motoszkal bennem a gondolat hogy "egyék inkabb a minosegi csokit en meg megeszem a vackokat es azzal teszek jót nekik". Na szoval ebbol kiindulva a 6 kg csoki felét mar megettuk kozosen, de még mindig van 3 kg....naponta választhat de az a baj hogy így is ki fkog tartani 3 hónapig, és én egyaltalan nem akaeom hogy 3 honapig naponta csokit egyen! Mert mar most ugy mukodik nala mint a drog :( a jutalom erteket teljesen elvesztette a kinder tojas mert ott van neki 8 es naponta bontja..:( kaptak 10! Turorudit..szavatossag miatt tarolni se tudom :( szoval koszi rokonok hogy karacsony elott jol felhizlaltok :)


Persze be kellene osztani de egyreszt az nem az en mufajom, nem.veletlen nem tartok itthon csokit, de ha tetelezzuk fel beosztom, akkor most tenyleg 5 honapon at minden nap csokit egyet? Jó az bárkinek is?

2017. dec. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*csokit egyen...
2017. dec. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én annyit ehettem amennyit akartam mert 1. év közben nem kaptam nagyon csokit és 2. sosem ettem magam rosszullétig. Öcsémnél már kicsit sazbályozzák egy ferrero rocher incidens után mikor egy 16-os dobozból megevett 12-t majd a konyha közepén egyszercsak sugárban kihányta majd teljes nyugalommal bement a szobába és megette a maradék 4-et (egy igazi római veszett el benne) na most a faltól jó egy méterre állt de mikor apa takarította egyszer csak felkiáltott hogy "b**meg a falon is van" :D
2017. dec. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!