Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan meséljem el meseként a...

Hogyan meséljem el meseként a gyermekem napját?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés, és remélem idővel belerázódok a mese mesélésbe, mint annó a szüleim, de most elég suta vagyok, úgy érzem. Szóval csapból is ez folyik, hogy mesélni kell és amíg pici, meséljük el egy napját, abba jobban beleélik magukat. Elszoktam neki mondani a napunkat, ha kicsit változatosabb, de nekem olyan felsorolás szerű az egész, szinte unom, semmi mese szerű nincs benne. Arra jöttem rá, hogy nem tudom mit is mondjak másképp. akinek van ebben tapasztalata, kicsit mesélne nekem erről ?:) Köszönöm :)
2017. dec. 9. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Szojel bele allatokat. Kutyat, ami megugatott amikor setaltatok mert o igy koszon. Cicat aki figyelt az ablakbol. Kismadarat aki a madaretetobol evett mert itt a tel. Terj ki arra h milyen ido volt. Milyen hangon fujt a szel, hogy kopogott az eso. Meselj arrol, hogy amikor te kislany voltal, mit csinaltal egy hasonlo napon. Utanozz emberek hanglejteset. Pl nagypapa azt mondta, hogy ejnye-bejnye (es ezt az o hangjan). Hasonlitsd a napotok egyes mozzanatait egyes mesekhez (pl: ma hoembert epitettunk, mint a kicsi rénszarvas a mesekonyvben). Es amugy olvass nepmeseket, abban vannak tok jo szofordulatok, amiket szinten beleszohetsz.
2017. dec. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Sehogy.

Ha kényszerből teszed nem lesz olyan a mesélés, megette a fene az egészet, ráadásul te is megutálod és idővel abbahagyod az egész mesélést.


Kit érdekel melyik szakkönyv mit javasol?? Tedd azt amit a szíved diktál, ha úgy érzed mesélni szeretnél, mesélj, de ha nem, akkor ne.

Én kb. 3 éves korától mesélek a lányomnak délután és este lefekvéskor, nem kötelességből, vagy mert ez hasznos, hanem mert szereti és én is szeretem.

2017. dec. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi első :)
2017. dec. 10. 07:50
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Es legyen interaktiv mint a bàbozàs. Kerdezd öt es merre ment a kutyus azutan, mit csinàlhatott, hogyan ugat?


Szölje bele a kicsi is a sajat erzelmeit gondolatait


Vagy pl izlett e az ebed tudod e mi a neve es hogy keszul? Es itt el lehet jatszani pl a borsot föztem, jol megfoztem dalt is kavargatva, kitérésképpen

2017. dec. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!