Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Influenza elleni vedooltast...

Influenza elleni vedooltast beadatjatok\beadattatok gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen koru?

Volt szovodmenye?


2017. dec. 10. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem, soha semmilyen nem kötelezőt nem adatok be magunknak.
2017. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem
2017. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Minden évben, 2-3 éves koruk óta megkapják a gyermekeim. Most 9, 6,5 illetve 4 évesek, soha semmilyen szövődménye nem volt az oltásnak egyiküknél sem.

Mi azért kezdtük el adatni, mert a középsőmnél kiderült egy légúti probléma, és csak úgy tudtuk Őt megvédeni, ha az ovis tesót oltattuk, hogy ne hozza haza. Amint Ő is oltható lett, már kapta is. A picit is 2 éves kora óta oltatjuk, Ő és a középsőm veszélyeztetettek, így ingyenesen kapják, a nagynak fizetünk érte.

2017. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Sosem kaptam védőoltást, életem 21 éve alatt eddig 1 vagy 2 alkalommal voltam influenzás bár elég erős immunrendzserem van szóval lehet mákom volt.
2017. dec. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Gondolkodtam rajta, de ősz óta folyton taknyosak vagyunk, úgy meg nem lehet oltatni.
2017. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon gondolkozom rajta, hogy az egész családot beoltatom. Én oviba dolgozom akaratlanul hazaviszem a betegséget. 2 éve a családunkon végigsöpört az az igazi kemény 40 fokos lázzal járó influenua. 30000 forintig számoltam az injekció és a gyógyszereket. Ebbe nem volt még benne a probjotikum és a vitaminok. De azok is simán voltak még vagy 10000 forint. Nem beszélve arról az őrületes fájdalomról. Magamat alig bírtam ellátni, de ugye ott volt a 2 évesem meg a 4 évesem szintén nagyon szenvedtek.

Ezt akarom elkerülni.

2017. dec. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En mindent beadattam eddig, meg azt a 30ezres bexerot is, de az influenza ellen nem akarom, szerintem felesleges. Hacsak nem extrem gyenge, beteges gyerek, akkor egy influenzat kibir. En felnottkent nem is ismerek olyat, aki oltva van...
2017. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Eddig minden ismerodom olyan beteg lett az oltastol, mint addig soha egy virustol sem. Nem terhelném le vele a gyerekem(de a magam)immunját sem.

Ilyen "takonykorokat"amugy sem kapunk el jellemzoen, ill pár nap alatt el mulnak


A rota es baranyhimlo ellenit kapta eddig meg, plusz a kotelezo agyhartya elleniket, hepatitis, kanyaro es tsai ellen is. Az influenza ellenit, plusz kullancs elleni, ilyesmiket.kihagyjuk.

2017. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!