Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fütyi nézegetése, mutogatása...

Fütyi nézegetése, mutogatása 3 éves kisfiúnál?

Figyelt kérdés

Mostanában elalvás előtt a fütyijét nézegeti. Mivel úgy alszik el, hogy meseolvasás után ottmaradok a kanapén, így én is ott vagyok, és látom mit csinál, de nem szólok, mert nem akarok ártani vele, de azért zavar. Lehúzza a pizsamáját és a kisgatyáját, és nézegetí. Olyan már volt hogy majdnem elaludt így és raszóltam, hogy öltözzön vissza mert meg fog fázni.

A másik, hogy mutogatni is akarja, kérdezi hogy megmutassa-e, erre azt szoktam mondani, hogy nem szokás másoknak mutogatni, magánügy, még a strandon is eltakarjuk azt a részt. Volt már olyan hogy a 9 hónapos öccsének mutogatta, azon kaptam, akkor is ezt mondtam.

Ez normális? Főleg hogy mutogatni szeretné? És jól reagálok? Vagy máshogy kellene?


2017. dec. 22. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Én megmondanám, hogy nagyon jó, hogy van neki, minden fiúnak van pont ugyanolyan, de nem szabad mutogatni, és szóljon nekem, ha valaki neki mutogatja, mert ezt nem szabad.
2017. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem kicsit tulparázod, nem mersz vele beszélgetni erről, talán éppen ezért csinálja ezt, beszéljétek meg, hogy apának is van, tesojának is van tisztán kell tartani, stb., anyának meg puncija van.

És hogy nyugodtan fogdossa a kukiját ha jól esik, de ne mások előtt és nem kellene mutogatni se.

2017. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen természetes :)
2017. dec. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen normális dolog. Ez nálunk fiúknál a kukizós korszak. Rám is rászóltak, annál inkább csináltam. Ezzel te sem fogsz tudni mást elérni, s ne haragudj a véleményemért, de egy kicsit prűdnek érzem a hozzáállásodat, kedves kérdező! Neki ez jó érzés, és az újdonságot az öccsének is meg akarja mutatni! Ha neki nem mutathatja meg, mert te letiltod róla, az jobb lesz, ha titokban fogja másoknak mutogatni, vagy az övékét fogdosni, ha a másik gyerek megengedi neki?

Ugye nem?

2017. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

A másik dolog,... ő érzi, hogy ez kellemes, remélhetőleg sem neki, sem az öccsének nem tépte fel a bőrt a kukiján

sem a gyerekorvos, sem egy gyermekurológus. Ebben a korban gyurmázza mindenki a kukit, egy kellemes érzés, a kisgyerekkori önkielégítés egyik formája. Maga érzi mindegyik fiad, hogy az neki kellemes, hogy odanyúlnak-e vagy sem! Ha nem kellemes, úgyis leáll vele, vagy leállítja a másik. Viszont így feljön a fityma és nem kell feltépni a bőrt, mert magának fogja majd ő is húzogatni, az pedig nem rossz érzés, plusz az ő magánügye. Hagyd őket! Így legalább ha tiniként valamelyik gyereknek gondja lesz, nagyobb valószínűséggel fog merni szólni a tesónak, mint egy idegennek, főleg pedofilnak a gyakorikérdéseken! :)

A férfiak egészsége témakör csak úgy hemzseg tőlük!


Ha viszont társaságban csinálja, akkor se ripakodj rá, próbáld meg elterelni inkább a figyelmét, és utána beszéljétek meg, hogy otthon, vagy azzal, aki arra vevő azzal csinálhatja, s annak megmutathatja, azzal a kitétellel, hogy társaságban viszont visszafogja magát, és ott inkább mással foglalja le magát! Hidd el, sokkal működőképesebb!

2017. dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Ez teljesen normális!

Én is sokat játszottam a kukimmal,meg néha korombelieknek mutogattam is.Más fiúkkal gyakran megnéztük egymásét,hogy kinek milyen,meg volt,hogy az ovi mosdójában a lányokat ijesztgettem a fütyimmel!:D

Én is kinőttem ezeket,a fiad is ki fogja,nyugi!

2019. márc. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!