Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Apaként mit tennél ha a...

Apaként mit tennél ha a gyerekeid veszélyben lennének az anyjuknál? Félnének tőle?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

A gyerekek 3,4 és 5,5 évesek.

Az anyjuk elviselhetetlen jelleme miatt lett vége a kapcsolatunknak. Mikor visszament 1 éve dolgozni akkor teljesen megváltozott. Flegma,beképzelt nő lett, nem az akit én 10 éve ismerek és szeretek. Fél éve költöztem el, a gyerekek vele maradtak (sajnos). Egyik héten 2 napot, másik héten három napot vannak nálam. Egyre többet mondják, hogy anya mindig kiabál, "verekszik" rájuk csap mindenért és sajnos iszik is :( Sokat van távol a gyerekeket lényegében babyszitter neveli ha nála vannak.Mióta van párom megpróbálja ellene hangolni a gyerekeket, most, hogy látja nem sikerül, sőt nagyon szeretik, meg nem akarja engedi, hogy találkozzanak.

4-én megyek ügyvédhez, nagyon szeretném ha hozzánk kerülnének a kicsik. Mennyi esélyünk van? Valaki hasonló helyzetben?



2017. dec. 29. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha ilyen volt már a váláskor, miért hagytad nála a gyerekeket?

2 évente lehet új gyermekelhelyezési pert indítani.

2017. dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Hozzátok? Mármint hozzád és a nőhöz, aki pár hónapja a barátnőd? Még nem is kellett volna bemutatni a gyerekeknek, nemhogy összeköltöztetni őket.

Szerintem nagyon kicsi az esélyed. Bizonyítanod kell, hogy alkalmatlan a gyerekek nevelésére.

2017. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Mindössze 1 éve ment vissza dolgozni, de már elváltatok és együtt laksz a barátnőddel? Gratulálok. Kissé nehezen hihető a sztori, mivel a gyermekelhelyezés tárgyalásakor megnézi a kicsiket gyermekpszichológus is. Már persze akkor, ha apuka is igényt tart rájuk, és nem csak utólag találja ki, hogy az exfeleség alkoholista és gyermekbántalmazó.
2017. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Még nem váltunk el. Fél éve költöztem el. Akkor neki már kapcsolata volt a kollégájával/főnökével. Ami akkor derült ki (fél éve). Akkor még nem volt ez a folytonos utazgatás, bulik, ivászat. Bíróságon nem voltunk csak elmentünk egy ügyvédhez és lepapíroztuk a láthatást, gyerektartást stb.

Tényleg nem tudom most mit tehetek. Ha voltam ügyvédnél okosabb leszek.

2017. dec. 29. 12:20
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Fél éve költöztél el, de már valami új nővel laksz. És most azt képzeld hogy a gyerekeket odaköltöztetik? Ez azért nem így megy.
2017. dec. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Döntsd már el, hogy az "elviselhetetlen jelleme" miatt te hagytad ott, vagy kirúgott, mert összejött mással.:D Ha úgymond "lepapíroztátok" a gyerektartást és a láthatást, akkor nem "sajnos" maradtak nála a gyerekek a sors kifürkészhetetlen akaratából, hanem közös megegyezéssel. Ha pedig ügyvéd előtt mindenben megegyeztetek, már rég lezajlott volna a válás is. Több sebből vérzik a történet.:-)
2017. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A páromék ugyan akkor vagy talán egy kicsit később is indították el a válás folyamatát, náluk már le is zajlott. Na nálunk még 1 tárgyalás nem volt. Ezt én sem értem.
2017. dec. 29. 12:38
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Aha. Egyre trollszagúbb a történet, de azért megkérdezem. az új nő hány gyereket vitt a kapcsolatba?
2017. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem tartozik szerintem a kérdésemhez. Itt senki nem tud normálisan válaszolni, ha valaki volt hasonló helyzetben kérem privát üzenetben keressen, köszönöm!
2017. dec. 29. 13:09
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Szóval legalább egyet, és kéne a családi adókedvezmény meg a CSOK.:-) No meg az asszonytól a tartásdíj, aki minimum a dupláját keresi a te fizetésednek. Értem.:-)

Ha felrúgod a pár hónapja aláírt egyezséget, akkor hosszú cirkusz lesz, gyerekpszichológussal megfejelve. Alapvetően a bíróság arra törekszik, hogy a gyerekek az eddig megszokott környezetükben nevelkedjenek tovább, pláne, ha ilyen kicsik. Nagyon nyomós indok kell ahhoz, hogy ettől eltérjenek, és ezt a pszichológusi szakvéleménynek is alá kell támasztania. Az, hogy egy nő, akár egyedülálló anyaként is időnként elmegy bulizni, horribile dictu ilyenkor még alkoholt is fogyaszt, nem ilyen indok, ahogy az sem, hogy az ex sokat dolgozik. A bántalmazást pedig simán kiszűri a szakember, ha valóban igaz. Van olyan megoldás, hogy felváltva vannak a szülőknél a gyerekek, ezzel viszont a fenti célodat nem éred el.:-) Nálatok a jelenlegi beosztással gyakorlatilag közel ez valósul meg, a szakvéleménytől függően nem sok esélyt látok rá, hogy a bíróság változtasson azon, amiben ti már szabad akaratotokból megállapodtatok, és alá is írtad ügyvéd előtt.

2017. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!