Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hány éves korig engeditek/e...

Ti hány éves korig engeditek/engedtétek azt a gyereketeknek, hogy pelenkát kérjen kakiláshoz, ha amúgy vissza tudja tartani a pisit/kakit?

Figyelt kérdés

Ez ugyanis gyakori jelenség, hogy egy gyerek már lényegében szobatiszta, tehát ura széklet- és vizeletürítésének, viszont kizárólag pelusba hajlandó kakilni.


Nektek esetleg volt a gyereketek ilyen stádiumban, vagy hallottatok már erről? Mit csináltatok, illetve csinálnátok ilyen helyzetben?



2018. jan. 12. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg is ebben a stádiumban vagyunk.

Nem teszek ellene semmit, nem erőltetem. Időnként megkérdezem, hogy akar e bilire ülni. Eddig mindig hevesen tiltakozott. El fog jönni az idő, amikor majd ráül.

Nálunk hozza tartozik h szorulasos így én semmit nem erőltetek kaki ügyben, örülök ha van, mindegy hova megy.

Amúgy ha szobatiszta akkor szerintem részletkérdés hogy hova megy a kaki.

2018. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen ugyanúgy voltunk, mint #1-es.


Nálunk 3,5 éves korában volt egy alkalom, amikor a pelenkába egy kicsi ment, majd utána újra kakilni akart, a feleségem meg hirtelen azt mondta, hogy már nincs, mert elhasználta. Erre engedte a WC-re ültetést, oda kakilt, és SOHA TÖBBÉ nem kérte a pelenkát!

2018. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálatok is volt szorulas utolsó?
2018. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, volt, sőt, kisebb-nagyobb rendszerességgel most is probléma ez.


Egyébként óvodában soha nem kakil, azóta sem, hogy már WC-n intézi a dolgát.

Viszont vendégségben (pl. nagymamánál 3-4 órás ott-tartózkodásnál) előfordul, hogy kakil, ez tehát nem zavarja. Pedig ott pl. WC-szűkítő sincs.

2018. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!