Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen lehetetlen a 7...

Miért ilyen lehetetlen a 7 éves lányom? Más gyereke is ennyit kínlódik, hisztizik?

Figyelt kérdés
Ahogy kinyílt a szeme reggel már kezdi. Bőgve jön le hogy miért hagytam eddig aludni? Ha keltem azért bőg. Ha reggelizni kell azért bőg, ha utána készülni suliba akkor azért. Ha megkérem menjen már mosakodni akkor előtte 5 perc huzavona, kínlódás. Ha azt akarom időben elkészüljünk öltöztetnem kell különben pl a zoknijával bíbelődik hogy túl kicsi, túl nagy besír rajta majd feladja.. minden egyes kérés egy nagy ügy és percek amíg belemegy... Bevallom nagyon stresszes és alig várom hogy a suliba ledobjam őt! Utána felléleghetek addig amíg haza nem jön! Mert onnantól kezdődik elölről a kínlódás, sírás, nyávogás amíg ágyba nem megy. Nem merek tőle csak nagyon minimálisat kérni nehogy ok legyen hogy hisztizzen mert nem bírom már! Meddig tart ez a korszak? Másnál is van/volt? Mit csináljak hogy élvezni tudjak az anyja lenni mert ez így egy rémálom!
2018. jan. 17. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon el van kényeztetve.

" Nem merek tőle csak nagyon minimálisat kérni nehogy ok legyen hogy hisztizzen mert nem bírom már! "

Amíg hagyod. Kb rabszolgának néz.

2018. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kérjetek időpontot a nevelési tanácsadóba, ez a mostani helyzet egyikőtöknek sem jó.
2018. jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Arra nem gondoltál, hogy a gyerekednek baja van de ezt 7 évesen nem tudja kifejezni?

Ugye neked is vannak hisztisebb, stresszesebb idöszakaid, de amikor benne vagy ezt észre sem veszed csak a krönyezeted.

EGy gyereknek rengeteg stresszfaktorja van, szerencsére ök ezeken gyorsabban túl lesznek, de kell a segítség nekik. A hiszti most egy kifejezö eszköz neki, másre nem tanítottad meg, mást nem ismer.


A legfontosabb, hogy megértsed öt, és a problémáit elhidd neki. DE ne ö irányítson téged. Ne a hiszti legyen a kifejezö eszköze. Ülj le vele. Beszélgess vele naponta többször, hogy mi rossz, mondja el minden nap egy dolgot ami rossz volt neki azon a napon... Ezt értsd meg, hogy probléma neki, még ha nem is értesz egyet vele. Kérd meg, hogy ne hisztizzen te hisztizö gyerekkel nem tudod megbeszélni a bajt. Ha baja van azt mondja el.


Anya a zokni kicsi, és ne körbe hisztizze ezt...

Anya én iszonyat álmos vagyok ma reggel. Ebböl lehet érteni de a hisztiböl nem...


Nekem a kisebb lányom ilyen, általában önála egy egy idöszak jön amikor azt gondolja, hogy hiszti a megoldás, az elején ezeknek a korszakoknak nekem sem tiszta, hogy mi is van, aztán mikor bele mélyül érzem, hogy ez így nem mehet tovább és ilyenkor megmondom neki, ha tud normálisan elmondani a panaszát akkor meghallgatom, ha hiszti van még büntetés is lesz... Kicsinek vissza vissza jön az ötlet, hogy hisztizzen, de most már talán 5 évesen remélem nem lesz többet ilyenje neki. De szerencsére ha bajuk van sokszor jönnek normál hangon mondják, hogy bajuk van.

A nagyom 7 éves ö sokszor azt mondja, hogy anya nem tudom mi a baj, de nem érzem jól magamat. Ezt én az iskolai stressznek gondolom, legtöbbször nem tudja kifejezni mi is igazán a baj, de rosszul érzi magát.

2018. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Azért ilyen, mert hagyod, hogy az történjen amit ő akar. Kis korában kellett volna elkezdeni a fegyelmezését. Most már segítség nélkül nem megy.
2018. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Carragher_x ***** válasza:
85%
Mondjuk a gyerek amelyik végigsírja a napot, az pont nem hisztizik, hanem baja van. Talán meg kéne tőle kérdezni, néha beszélgetni vele...stb De persze én ilyen régimódi vagyok, tudom...
2018. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

7 éves fiam van, egyáltalán nem ilyen!

Ez nem egy korszak ami egyszer majd elmúlik, hanem ez sajnos vagy valaminek az eredménye (elkényeztetés), vagy ilyen a személyisége amit terelgethetsz ha nem akarod hogy még rosszabb legyen!

Nem értem miért hisztizhet...egy ennyi idősnek már simán megmondhatod, hogy erre nem vagy kíváncsi! Nem másfél éves, hogy dackorszaka legyen.....(bár azt is csak kezelni kell de sokan nem tudják).


Ülj le vele hogy bántja-e vmi és ha igen, hogy segíthetsz

Ha semmi, akkor meg fejezze a be az indokolatlan bőgést mert nem vagy rá kíváncsi. Én tuti csírájában fojtanám el a hisztijét, még mielőtt elkezdi közölném hogy bele se kezdjen, vagy megmutatom milyen ha valakinek valóban rossz életw van hogy minden szarért bőgni kelljen (azaz nincs tv, édesség, játék stb. pár napig, utána értékelné hogy baromira nincs miért bőgnie)

2018. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a 3 éves lányom csinálja ezt. Azt csinálom amit a 3-as írt.

Mondom neki, hogy így nem értem és nem tudok segíteni mondja el hiszti nélkül mi a baja. Ilyenkor általában lehiggad és mondja hiszti nélkül. Ha nem jön be mert túlságosan beleélte magát akkor rákérdezek, hogy leöntselek egy pohár vízzel, hogy kizökkenj? És már a kérdésről kizökken. (Mielőtt hívja valaki a gyámügyet nem öntöm le egy pohár vízzel).

2018. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Lányom 8 éves, de nem volt iylen 7 évesen sem. Még csak az kellett volna. Sokkal kisebb korában megtanítottam neki, hogy ha baja van, értelmesen mondja el, mert a hisztit nem értem. Akkor tudok segíteni, ha elmondja a problémát. A tied nagyon el van kényeztetve, nem mersz szólni neki, mert akkor visít. Hàt akkor beküldöd a szobájába. Szóval nem, nagyon nem normális, és egyre csak rosszabb lesz.
2018. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet felőröli a malom. Keles, suli, azzan haza, vacsi, fekves, es ez a nap, az elet, egy gyereknek nem könnyű belejönni.


Ha kicsit görbenapot csinaltok a napvol, talán segithet. Pl reggel egy kis turokremtorta, üditő, zene, es erre kelni, ebbol elindulni mindjart mas lesz a nap is


A malom tenyleg odavezet amugy hogy felkelni sem lesz kedve az embernek a naphoz.

2018. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lányomnak is vanak ilyen napjai ilyenkor extra fáradt

Felkelni ő sem szeret korán ,viszont én korán megyek dolgozni és felkell öltözni hajat fésülni és itthon reggelizik illetve apukája visszi suliba ,

Viszont 2 nap szabitt kaptam igy ma kicsit tovább aludhat én viszem suliba nem sietünk

2018. jan. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!