Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szavakból mikor kezd el...

Scsillag82 kérdése:

Szavakból mikor kezd el mondatokat alkotni a kisgyerek?

Figyelt kérdés

16 hónapos múlt a kislányom, elég sok szót mond. Vannak közötte olyanok amik nem annyira érthetők.

Szavakat próbalja ismételni amit mondunk de mondatot nem. Pl Szia és az Apa szót mondja de együtt nem.

Mikor és hogyan kezdte Nektek mondatokba rakni?

Védőnő a 15 hós státuszon kérdezte higy mond el rövid mondatokat...

Szavai amik hibatlanok: apa anya fa fúj szia hinta cipő kesztyű baba cici cica Ezeket hasznalja. Meg állathangok.

Tapasztalatok érdekelnének



2018. jan. 17. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen változó. Lehet hogy néhány hónap múlva, de az is lehet, hogy még egy évet várat magára, de a legvalószínűbb, hogy két éves korára már szépen mondatokban fog beszélni.
2018. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam másfél éves, most 1-2 hete kezdett el rövid mondatokat is mondani. Olyanokat persze, amiket gyakran hall tőlünk. Pl. Éhes vagyok, kérek vizet, stb.

Második gyerkőc. Ők általában hamarabb tanulnak a nagyobbiktól, a nagyobbik (első baba) később kezdett el beszélni és kb. mindent. Is. :D

2018. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

hát figyi. a nagyobbik lányom 7 hósan mondta ki az első szavát. 10 hónaposan már 10 állathangott tudott. 1 évesen nagyjából 50 szó volt a szókincse, és alany állítmány tárgy mondatot alkotott (ott a kutya, papa elment tütü) 1,5 évesen már nem számoltam a szavakat viszont bővített mondatokkal folyékonyan beszélt.


a kishúga most 16 hónapos. nagyjából talán 10 szót mond azt is csak én értem. az egyetlen mondatszerűség amit a napokban kibökött hogy "ajjja hammm" :) megmost kezdi a dolgokra hogy anyáé apáé tehát birtokos szerkezetet.


ugyanakkor azt is elmondom hogy a most 3,5 éves nagytesó semmivel sem beszél jobban mint egyéb ovis társai, pontosabban választékosabb és szebb a kiejtése de ettől még nem mondod meg, hogy 1 évesen már mondatokban beszélt.


szóval a gyermeked nincs elkésve, sőt szerintem ez az átlagos, a nagyobbik lányom fiú baráti 1,5-2 évesen kezdtek el egyáltalán szavakat alkotni érthetően (és most már nagyfiúk és ők is nagyon szépen beszélnek)

2018. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
20 hónaposan rakott össze a lányom ilyen 2-3 szavas mondatokat, ő másfél évesen rengeteg szót tudott, már régen nem számoltuk. A kétéves státuszon emlékszem, hogy teljesen folyékonyan beszélt, hosszabb mondatokban. Szerintem 16 hónaposan tök rendben van a kislányod, nem kell többet tudnia ennél.
2018. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az én lányom is 16 hós, és semmit sem mond (érthetőt). Ez annyira gyerekfüggő
2018. jan. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 éves elmúlott
2018. jan. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 klopusz ***** válasza:
100%
Nagyjából 18 hónapos volt a lányom, amikor az első értelmesnek mondható mondatot használta, persze a saját nyelvén. A mondat így hangzott: "Mamáé atoja kapija", ami azt jelentette, hogy a nagymama autójának ég a lámpája :)
2018. jan. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!