Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok egy ilyen...

Mit gondoltok egy ilyen kislányról? Normális ez a viselkedés ebben a korban?

Figyelt kérdés

Unokahugomról van szó... 11 éves a kislány és teljesen önállótlan. Semmit nem tud egyedül megcsinálni. Nem képes kenni egy szelet kenyeret vagy odamenni a csaphoz inni. Emellett érzékeny is és folyton sír mindenen. Elég ha nem az van amit ő akar, vagy nem sikerül neki valami, bármin megsértődik és olyankor órákon át zokog. De ilyen apróságokat képzeljetek el, pl.: rosszul kötötte be a cipőjét és megmutattam neki hogyan kell, erre megsértődött és két órán át folyamatosan sírt.


Félénk is, nem oldódik fel egy hamar, idegeneknek nem mer köszönni, szinte már remeg, annyira fél ha kérdeznek tőle valamit. Amikor anyuval megyünk látogatóba hozzájuk, eleinte mindig fél, de aztán feloldódik. Utána már azért jobban el lehet lenni vele, de akkor is azt kelll figyelni, hogy mit mondasz meg hogy mondod, mert bármin elsírja magát. Nem vagyunk bunkó parasztok, higyjétel el, mielőtt azt írjátok, hogy rosszat mondunk neki!


Szóltam a nővéremnek, hogy talán pszichológushoz kéne mennie a kislánynak, mert ez nem teljesen normális, de jól leoltott, hogy mit képzelek és hogy az ő lányának angyal lelke van és ezért sír mindenen.


Mit gondoltok erről? Ez tényleg normális?



2018. jan. 19. 19:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Hiába mondja a nővéred, bizony szakember kell neki, mert ez a túlérzékenység nem normális.
2018. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Egyke? Lehet, hogy túlságosan elkényeztetik? Persze mellette lehet még valami pszichés problémája is.
2018. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, egyke. Iskolában sem mer felelni, ha kihívják, kapott is miatta már rossz jegyet, pedig tudta az anyagot. Akkor meg azért sírt, ugye. Mindenhol szorong, nehezen enged fel és mindenre engedélyt kér. Pl. hogy leülhet-e vagy hogy arrébb teheti-e a kispárnát.

Nővérem elkényeztette, ez igaz, de amúgy szépen neveli és sokat foglalkozik vele, pl. még mindig mesét olvas neki esténként.

Én viszont sajnálom a kislányt, mert olyan, mint egy ovis, hiába okos amúgy, meg nem lehet túl jó mindig mindenhol szorongani.

2018. jan. 19. 19:22
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen esetben a szülőnek is kell pszichologus,a gyerek nem tehet arrol h ilyen lett.
2018. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%
A kislány elvan kényeztetve. Mondhatjuk azt is, hogy anyuci pici lánya. Tényleg kéne egy szakember aki segítene, mert minél idősebb lesz annál rosszabb lesz a leányzónak.
2018. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
64%

A szexszuálisan zaklatottak szoktak így viselkedni,nem azok akik el vannak kényeztetve.

Szerintem lelkileg össze van törve szegény, és azért sír. 😢

Nem tudom mi lehet az oka ilyen korban.

Piszkálják az osztálytársai,vagy régen bontották?

Én nem mondanám rá,hogy el van kényeztetve.

Aki el van kényeztetve az nem kér engedélyt,mert azt hiszi neki minden jár.

2018. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Van ilyen érzékeny időszak a gyerekeknél.

De: önbizalom hiány és túlzott félénkség nem az elkényeztetés jele! Azok a gyerekek szoktak így viselkedni, akikkel túl szigorúak a szülők és ritkán kapnak dicséretet, vagy bátorítást.

Egy elkényeztetett egyke pont nem így viselkedik.

2018. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nincs elkényeztetve.

Nekem úgy tűnik, bemagyarázták neki, hogy semmire nem képes egyedül.

Saját tapasztalat... nekem is rengetegszer elmondták, hogy buta/hülye/szerencsétlen/pancser/semmihez nem értő vagyok. Mindig azt mondták, hogy inkább ne kezdjek bele semmibe mert ugyis elrontom.

Sajnos egy idő után el is hittem magamról, kezdődtek a szorongások, ok nélküli sírások stb. Rettegtem, hogy elrontok valamit, nem mertem kezdeményezni.

Szerencsére idővel sikerült megtanulnom kezelni, mostanra mondhat bárki bármit nem veszem magamra.


Ha segíteni szeretnél neki, mondd neki, hogy ügyes, okos, szép.. dícsérd sokat.

2018. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
89%
El kell vinni pszichológus, de minél hamarabb. És megkel neki mondani, hogy neki nyugodtan beszélhet már csak azért is, mert lehet, hogy lelki traumája van(ez alatt azt értem, hogy bántották az osztályában stb). És ezek szerint csak pszichológus tud neki segíteni. A nővérednek meg mond meg, hogy, ha nem viszi el akkor az igen is nagy gond, ugyanis nem fogja kinőni. (tapasztalat).
2018. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igazatok van, nem az a tipikus elkényeztetett gyerek. Azt arra értettem, hogy mindent elintéznek neki, mindent megcsinálnak helyette.

Agyba-főbe dicsérik, bátorítják, nem szoktak szidni otthon. A szexuális bántalmazást szinte kizártnak tartom. Ovi óta ilyen. Vannak barátai egyébként az iskolában.

2018. jan. 19. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!