Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megüt a kisfiam,22hónapos....

Megüt a kisfiam,22hónapos. Ti, hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés
22hónapos, dac korszakba léptünk és sokszor rám csap, ha valami nem tetszik neki.. Nem szoktam bántani, de néha már ,vissza adtam neki. Nehanyszor nevetett es kerte, hogy még.. Ma meg pl. csak még jóba nekem esett, igaz olyat nem tudok adni neki, amit igazán meg is érezne.

2018. jan. 23. 00:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Semmiképp ne üss vissza (ha te is megütöd, azzal arra tanítod, hogy van létjogosultsága megütni a másikat, hisz te is útöd őt)! Ha megüt, fogd meg a kezét és mondd, hogy ez neked fáj, nem szabad. Ha játszotok és akkor csapkod, megfogod a kezét, elmondod, hogy nincs kedved tovább játszani vele, mert fájdalmat okoz. És szállj ki a jatékból egy időre, hogy láthassa, hogy van következménye, ha megüt. Mindig fogd meg a kezét már az első ütésnél és hangoztasd, hogy ez neked nem jó.
2018. jan. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Az én kisfiam 18 hónapos és szintén 'verekedős'. Én is le szoktam fogni a kezét mikor megüt vagy megdob játékkal, de sajnos csak addig tart a jóság. 5 perc sem telt el máris folytatja. Ha otthagyom azt hiszi bújócskázunk, nevetve jön utánam. Már én is feltettem ezt a kérdést, hogy hogyan fegyelmezzem. Ott is ezt a két tanácsot írták (kéz megfogása, kimenni a szobából). Bízok benne, hogy idővel változni fog, jobb irányba.
2018. jan. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Két gyerekem van, mindkettő visszakapta ha megütött (nem elsőre, volt türelmi idő és nem minden esetben), tudom, erőszakra erőszakkal válaszolni butaság de nálunk bevált. Így tanulták meg, hogy nem bántjuk a másikat. Nem is verekednek egymással sem és az oviban sem.
2018. jan. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
19%

Jézsuom? Ütitek a gyereket? Oké,hogy csak "picit" "óvatosan". A lényeg hogy meglendíted a kezedet már most a gyerekedre. Nekem két öcsém volt akik nem csak ennyi idősen,de kicsit később is verekedősek voltak,kötekedtek. Anyámnak mégis sikerült megtanítania,hogy ezt nem szabad! Lefogta a kezüket! Nem volt több gügyögés,kedves szó! Hanem "Ákos szégyelld magad! Nagyon haragszom rád! Rögtön befogta és nem volt "bunyó" a másik is. Ha viszont vissza ütött volna akkor biztos nem ér el ilyen hatást. Anya még viccből sem, picit sem emelt kezet rájuk. Legalábbis én még sosem voltam ennek szemtanúja!


Undorító! Nem való nektek gyerek! Le lehet pontozni!

2018. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

velem ezt játsza a nagylány (3,5 eves) én központú. Azt hiszi neki mindent lehet.

Mikor rám ütött akkor levetődtem a földre és úgy csináltam mintha sirnék. Akkor ott megijedt azóta nem csinálta vagy ha rájön az 5 perc mehet a szobába gondolkodni.

2018. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
22 hónapos a lányom, csíp,rúg,karmol és harap. Mindig elmondjuk,hogy nem szabad,ez fáj anyának/apánap/maminak, és megsimogattatjuk vele a megütött részt. Én már mostanában abba is hagyom a játékot vele,elmondjuk neki,hogy így nem játszunk vele. Nem igazán fogja fel,és elég durva is,de soha sem adnánk neki vissza...eszembe sem jutna..m
2018. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Azért van amikor igenis vissza kell ütni! Nem mindig, de nehogy már verjen a gyereked!!! És még röhög is rajtad 22 hónaposan?
2018. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%
Mert az tök rendben van,hogy te ütöd a gyereked? Ez nagyon durva!
2018. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
22 hosan ugyse fogja megerteni h rosszat csinal. De en az enyemre raszolok h "csunya dolog" es otthagyom - marmint hatat forditok es arrebb megyek. Ilyenkor valahogy lenyugszik ha epp tombol. Hogy kesobb mi lesz azt nem tudom. De en feltem h haragudni fognak ram a szuleim amikor rosszul viselkedtem, pedig sosem vertek. Majd megkerdezem hogy csinaltak h tekintelyuk legyen.
2018. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem hagyom, hogy üssön.

Amikor látom, hogy lendül a keze, elkapom, "nem szabad" és mehet a földre, ha sír, sír, nem érdekel.


De a bátyja meg simán visszaadja neki. Ez van, nem fogom csakazért letoszni őt, mikor a két és féléves kezdi a balhét.


A macska az egyetlen, akit tisztel, mert ő az első csapásra válaszul megkarmolta a kezét, ami fájt neki.

Pedig pici korától mondtuk-mutattuk, hogy az állat nem játék, de persze ki kellett próbálnia... :D

2018. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!