Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szükséges-e orvoshoz vinni?

Szükséges-e orvoshoz vinni?

Figyelt kérdés

Én aggódom, de az apja szerint nem lesz baja.

Tegnap este a kislányom beütötte a fejét a falba. (Homlokát) lett rajta egy kisebb dudor, kézzel érezhető, de látszani semmi sem látszik.

Akkor mikor beütötte fájt a feje egy picit majf elaludt. Ma egész nap fáj neki ott a dudornál, de csak egy nagyon picit. Mert nem hátráltatja semmiben, jó kedvű,de azért érzi azt mondta.


Szédülés, kettős látás, hányinger, hányás és ilyen egyéb tünetek nincsenek és nem is voltak. Annyi van tulajdonképpen, hogy az ütés helyén érzékeny. De én aggódom, nehogy vérrög vagy ilyesmi jelentkezzen. Én bevinném az ügyeletre.

A gyerekorvos szerint ha csak az enyhe fájdalom van, akkor nincs semmi gond...

Ti mit tennétek? Aggódom, folyamatosan őt figyelem


2018. jan. 26. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős? Én gyermekkorombol több olyan esetre emlékszem, amikor lefejeltem valamit, mindig hideg kanalat tettünk oda, nehogy dudor legyen. Szerintem itt is csak erről lehet szó, persze, hogy fáj neki, hisz megutotte a kis fejét, de ha más tünetet tényleg nem észlelsz, én nem vinnem

🙂

2018. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
És meg egy valami, te gondolom attól félsz, hogy vérzés keletkezett az agyában, de hidd el, az tegnap óta szerintem már tüneteket produkált volna, pl tudatmodosulas
2018. jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Az agyvérzés nem ettől alakul ki, kár is ettől félni.

De ha egy "kis" problémából ekkora ügyet csinálsz, akkor nem lesz könnyű a jövőben sem :) nem kell annyira aggódni.

sok sikert!

2018. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vinném be, természetes, hogy érzékeny neki, neked is az lenne, gondolom te sem mennél ügyeletre
2018. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném be.
2018. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja.
2018. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekorvos legalabb elmondaná hogy borogatni kell szoval igen
2018. jan. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vinném el. A nagyobbik lányomnak volt agyrázkódás gyanúja. Ő esés után elájult, azonnal hányt is sugárban. 3 napot volt kórházban. Röntgenezték, negatív lett. Agyrázkódás mégsem igazolódott be. Legalábbis a zárójelentésén is csak gyanú szerepel. Kórházban is csak megfigyelték.
2018. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En sem vinnem. Lesznek ettol nagyobb serulesek is meg.
2018. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Szia. Mi elvittuk ugyeletre a 3 es fel evesunket amikor osszeutkozott egy kislannyal es hanyatt vagodott. A gyerkoc fejen hatul volt egy bazinagy pukli ami lehorzsolodott, ezen kivul baja nem volt. Azert persze fajlalta. En tok beijedtem ugyhogy mentunk az ugyeletre, ahol jol korberohogtek... Azt mondtak hogy akkor van gaz ha szedul, etvagytalan es furcsan viselkedik. De ha minden kis puklival odaszaladgalnank akkor ott toltenenk az eletunket. Engem mondjuk megnyugtatott hogy elvittuk, meg ha hulyenek is nezett a doki miatta.
2018. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!