Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Mutogatós" óvodai játékokat...

"Mutogatós" óvodai játékokat gyűjtök (pl "Csigabiga told ki szarvadat"). Sorolnátok mind többet?

Figyelt kérdés

Van, amiből csak részlet rémlik. A Forrai Katalin könyvből is szemezgetek, de abban nincs ilyen szempont szerinti rendezés, tárgymutató.


Részlet rémlik ebből:


Meg is simakodtál, meg is fésülködtél, valakinek kötényéből...(?)



2018. jan. 31. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szabo Borbála Mozdulj rá


Kategorizálva van pl finommotorikára, vagy összetetten egész testre, karkörzéses, nyújtozkodós, törzshajlitos, vagy pl ritmusérzékre, lassan megyünk, gyorsan szaladunk, ill páros gyakorlatok is vannak benne.


De labdásat nem tudom, mi olyat is játszunk hogy a derekunk körül guritjuk a labdát a "megy a labda vándorutra" dallal, a végén magának dobja fel és kapja el.


Vagy pl különböző járási modokat játszunk pl tekeredik a kigyo dalra, vagy mint a pók, béka, kuszáshoz mint a katonák, léc alatt


Ugróiskola is jo pl egy lábon egyensulyozni, vagy egyszerubb a golya golya gilice dalra egy lábon ácsorogni


Egy pelda a könyvből

Összefogott kéz, kinyujtotf karral mutatni balra "balra kakas"

Utána mutatunk jobbra "jobbra tyuk"

Aztán középre "erre van a gyalogút"

Fejunk felett ujjainkkal mutatjuk "taréja karéja"

Ugrásra keszülünk "ugorj a fazékba"

Ugrunk "zsuppsz"



Vagy másik:

Fejünk felett integetve "nyuszi fülét hegyezi"

Mintha bajuszt pödörnénk "a bajuszát pödöri'

Mintha ennénk a kezünkkel "répát eszik ropp ropp ropp"

Ugrunk "nagyot ugrik hopp hopp hopp"


Millio játék van, lehetetlen ide leirni


Vagy páros pl:

Egymással szemben terpeszben ülnek, kezüket fogva egymast huzzák előre hátra a "huzzál palko engemet, én is huzlak tégedet, amelyikünk elesik, az lesz a leg kisebbik" a végén hátradőlve kapálózunk



Gyermekeimmel pl fekve is eljátszottuk a mokuskásdalt (a fekve testrészmozgatás is hasznos)

Mintha kötélen kapaszkodnánk "mokuska, mokuska felmászott a fára"

Kezeinket széttárva leejtjük "leesett leesett kitörött a lába"itt térdfelhuzás, térdfogás.

Utána kezekkel nem -et mutatunk "dr bácsi ne gyogyitsa meg"

És ismét mintha felfelé kapaszkodnánk a kötélen, csak gyorsabb tempoban gyorsabban énekelve is "ujra fára megy"

2018. febr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Fehér liliomszál, ugorj a Dunába,

Támaszd meg oldalad, két aranypálcával,

Meg is simakodjál, meg is mosakodjál,

Töröld meg megadat valaki kötényébe!

2018. febr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi előbb küldte el. Ez az amit keresel. 😊
2018. febr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nagy az óriás, nyújtózkodjunk kis pajtás (lábújjhegyen, nyújtózkodik)

Ilyen pici a törpe guggoljunk le a földre. (Leguggolunk)

Mérleg vagyok billegek, kéz kezembe súlyt teszek. (Kezek oldalra kinyújtva, és billeg)

Óra vagyok ketyegek, ( kinyújtott mutatóújjal ketyeg),óvodába sietek (helyben futás).

2018. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hasznosakat írtatok! :) A legtöbbje ismerős, a "simakodós" dalt is köszönöm, az csak félig jutott eszembe, bár idővel ráleltem a Forrai Katalin könyvben.


Az utolsónak írtat nem ismertem, bővült a repertoárom. :)


A Nyuszifüleset ismertem, de az is csak félig rémlett, úgyhogy az is jól jött! :)


Az első nagyon részletes, neki külön köszönöm. :) Pláne a könyvajánlót!


Mindenesetre mivel "millió ilyet" ismersz, bátorítalak, hogy írj még ide, amíg hozzá nem jutok a könyvhöz, légyszi! :) AZONBAN - hangsúlyozom, ez mind jó bár, de kifejezetten olyanból van hiányom, amit KÉZZEL kell elmutogatni. :) A Forrai Katalin könyvben pont ebből van hiány, 1-2-t leszámítva.


Pl amit ismertem és határeset (mert nem igazán "kézi", se "mutogatós", bár mozgásos) a "Mackó, mackó ugorjál". ILYEN TÍPUSÚT NE írjatok itt, légyszi, hanem kézzel mutogatóst keresek tehát. :) Ettől függetlenül az első hozzászóló lelkesedését köszönöm, főleg a könyvajánlót. :) És várom tőle is továbbra is az elmutogatósakat, ha erre jár még. :)

2018. febr. 2. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:

I.

Tenyérben játszuk, ujjainkkal mutatjuk, lassan mondjuk (1.körkörösen 2.bökdösve 3.tenyérsimogatás 4.tapsolás)

"Kerekeset, böködőset, simítósat, csattanósat"


II.

Mutogatás, simogatás (1.haj, 2. homlok, 3. szem, 4. orr, 5.száj 6. áll 7.nyak csiklandozás)

"Sűrű erdő, kopasz mező, szuszogó, tátogó, itt bemegy, itt megáll, itt a kulacs, itt igyál"


III

(Haj, homlok, szem, a végén az orrot játékosan megcsipjük)

"A házat kiseperjük, a port letöröljük, ablakokat behúzzuk, a kulcson egyet csavarintunk"


IV

Mutogatos, két kezzel testrészen dobolós

Hej GyulaGyula (térd v comb)

Szol a duda duda (pocak)

Pest buda buda (váll)

Pattogatott kukorica (ujjainkkal fejen)


V

kicsit összetettebb mozgásos mutogatos

"Itt a szemem, itt a szám, ez meg itt az orrocskám, jobbra balra két karom, forgatom ha akarom, két lábamon megállok, ha akarok ugrálok"


VI


Karkörzéses eleinte lassan, a végén gyorsan

Az én apám vizimolnár

Mit őröl a vizi malmán?

Őröl búzát (lassan)

Őröl árpát

Őröl rozsot

És kukoricát (gyorsan)


VII

Kavarás, sozás, taps

Borsót főztem, jol megsóztam, meg is paprikáztam, á bele bá bele bumm


VIII

Emelt kéz ujjak mozgatása, tenyérforgatás

"Kis szarvamat mutogatom, közben vigan mondogatom, kiforditom, beforditom, felfordítom, leforditom, zongorázok, furulyázok, eros lett a kis csiga, visszabujt a házába" (kezeket letéve ökölben)


IX

A jancsi bohoc a nevem, cintányer a tenyerem, orom krumpli, szemem szén, stb


X

Gomba gomba gomba

Nincsen semmi gondja

Ha az eső esik rája

Nagyra nő a karimája

Az esőt csak neveti

Van kalapja, teheti


Két kis madár ül a fán, egyik péter, másik pál (elrepul az egyik ujjunk, majd vissza)

Szállj el péter szállj el pál, gyere haza péter, gyere haza pál


Amikor kinn süt a nap (ujjak széttárva)

A csiga a házában marad (ökölben a hüvelykujj)

De amikor eső hullik (ujjmozgatás)

Csigabiga előbujik (fejen ujjak)

Neki az a jó idő

Mikor esik az eső


Kicsi kövér hüvelykapo

Mellette van a mutato

Langaléta hosszu bátyja

Meg a gyenge fiacskája

Pöttöm jancsi itt a végén

Kicsi (gy.neve)kezecskéjén

2018. febr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2018. febr. 3. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!