Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma reggelre a 4 éves lányom...

Ma reggelre a 4 éves lányom teste tele volt allergiás kiütéssel. Mitől lehet? Rp. Prednisolon kúpot ismeri valaki?

Figyelt kérdés
Ma reggelre jött ki az egész testén. Piros foltok benne csaláncsípés szerű pöttyökkel. Elvittem orvoshoz azt mondta valami allergia, ha ma jött ki akkor a tegnapi napot gondoljam át mit evett mivel érintkezett. Semmi új dolgot nem evett. Még soha nem volt neki hasonló kiütés sem. Lehet hogy amire eddig nem volt allergiás mostmár az lesz? És így akkor mégis hogyan találjam ki mi okozhatta? Hazajöttünk bekentem rázókeverékkel a foltokat. De 15-20 perc után már észrevettem, hogy újabb és újabb foltok jönnek elő. Orvos írt kúpot is ha rosszabbodna vagy dagadna ne gondolkozzak adjak be neki egy kúpot. Nos orvos után egy órával már kezdett megdagadni az egyik szeme, én beadtam neki egy kúpot. Azt sem tudom ezt a kúpot mikor lehet adni legközelebb neki, hány óra elteltével. Ha durvulni fog én mentőt hívok. Nagyon nagyon ideges vagyok, nehogy eldurvuljon. Még nem találkoztam ilyennel, nem tudom jól csinálom e. Most elaludt, figyelem nem e dagad tovább, egyelőre úgy látom nem. SEgítsetek aki volt már ilyen helyzetben, mire figyeljek mit tegyek, mitől lehet vagy bármi infó ami hasznos lehet? Allergia vizsgálatra elviszem ha ebből kigyógyul. Köszönöm aki segít és aki egyáltalán végig olvasta
2018. febr. 1. 14:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Fiam az Actil duo-tól lett tiszta pötty. De nem durvult tovább, csak kiütéses lett.
2018. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Dio, mogyoro, gomba esetleg?

Kalciumot, Fenistil cseppet szoktak ra irni.

Nem baranyhimlo? Nalunk durva jarvany van.

2018. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem csak ételre lehet allergiás, én egyszer dolgoztam valami fehér ragasztóval, hiába nem értem hozzá, elég volt beszagolni is! Nálam úgy kezdődött, higy itt-ott megjelentek piros viszkető pöttyök amik pár perc múlva eltűntek, az volt vagy 2 napig, aztán egyik reggel elindultan otthonról, kb 1 óra alatt felismerhetetlenre dagadt az arcom, szóltam a páromnak hogy jöjjön értem, otthon ahogy levetköztem a combjaimon kb nem volt szabad terület, annyira tele volt feldagadt kiütésekkel, majdnem el is ájultam. Bementünk az ügyeletre, kaptam injekciót és eltűntek.

Nekem allergia vizsgálaton ráìrták a papírra amit elmondtam és ennyi :S


Nincs pl új illatosítótok, mosószer, öblítő stb?

2018. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Semmi olyan ételt nem evett, amit ne enne már legalább 1 éves kora óta. Májkrémes kifli sonka szalámival és kígyóuborka, napközben banán, alma, mandarin, kakaót ivott este Nesquick-eset akác mézzel, és napközben evett hagymás-tejfölös Tuc-ot, azt nem evett még, csak kedden és szerdán. Kis hús levest estére. Most itthon van mert beteg. Hétfőn láza volt és hasmenés, kiírták egész hétre. De kedden és szerdán már semmi baja nem volt, eleven volt mint máskor. Ma reggelre meg tele a foltokkal. Doki azt mondta nem bárányhimlő. Pénteken vissza viszem dokihoz nézzen rá, és mondja el allergia vizsgálatra hova mehetek, adjon beutalót, mihamarabb el akarom vinni.
2018. febr. 1. 14:46
 5/20 A kérdező kommentje:
Viszket is neki. Az allergia foltok is viszketnek? DEhát csak felismerné az orvos ha nem allergia hanem mondjuk himlő..
2018. febr. 1. 14:47
 6/20 anonim ***** válasza:

Én is valamiféle himlőre gondoltam (nem csak bárány van), de azt hiszem, hogy mégis a dokinak lesz igaza. A himlő általában lázzal is jár, viszont nem okoz szem-, vagy arcdagadást. Ha van otthon kalcium bármilyen formában, pezsgőtabletta pl., azt adj neki.

El tudom képzelni mit élhetsz át, gyors gyógyulást kívánok! Majd írd meg kérlek, hogy mi lett az allergiavizsgálat eredménye.

2018. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

A kalcium nem ér semmit allergiára, kérlek ne ajánlgassátok már ilyen hévvel! Nézzetek utána ha nem hiszitek.


Kérdező, ha elkezd dagadni a feje-nyaka, gondolkodás nélkül menj kórházba vagy hívj mentőt, ez nem játék.


A himlők nem járnak dagadással, "csak" viszketnek, terjednek és fertőznek.


Érdemes volna elkezdeni vezetni, mikor mit eszik, iszik a gyerek, ha használtok légfrissítőt akkor azt is, valamint hogy mivel van fürdetve, mi a mosószer, öblítőszer. Ezen felül mindig írd fel, ha bármi változás történt az állapotában. Így könnyebb rájönni, mi okozhatja a panaszokat.

2018. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Már az egész teste foltos, azóta is folyamatosan jönnek ki rajta az újabb foltok, nagy kiterjedésűek és soksok csalánkiütés szerű pöttyök kísérik. Szerintem holnap megmutatom megint az orvosnak hogy ma reggel óta hogy állunk tiszta hólyagos és foltos, nem merek így neki menni a hétvégének, hátha mond valami okosat még az orvos. Az ételek felírása is nagyon jó ötlet, pl van új légfrissítőnk itthon tegnap tettem ki használni a wcbe. Erre nem is gondolna az ember, nekem legalábbis az ételek körül forognak a gondolataim. Ja, és holnap megmondom az orvosnak utalja be allergia vizsgálatra, vagy csak időpont kell nem tudom hogy működik ez. De biztos mond majd pár hasznos tippet. De ha itt is kapok még nagyon megköszönöm.
2018. febr. 1. 16:12
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Én nagyon nem vagyok az a 'ráparázós'fajta (pl anno a 40 fokos lázas babámmal sem rohantam az ügyeletre hanem szépen levittem neki), de én bizony most ezzel bevinném az ügyeletre :/
2018. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Reméljük csak allergia. Ha nem lesz semmire, akkor a máját feltétlen nézesd meg!
2018. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!