Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szólnátok ez esetben a másik...

Szólnátok ez esetben a másik szülőnek vagy a tanítónak?

Figyelt kérdés

Tegnap a játszótéren hallottam, hogy az én gyerekem meséli a kis barátjának, hogy mi is az a d*gás. 7 évesek. Azt hittem, hogy rosszul hallok...

Megkérdeztem tőle, mondta, hogy az egyik osztálytársától halltta aznap.

Komolyan, még viccesnek is gondoltam, mert tök cuki volt, ahogy előadta újra, hogy mi is az (meg korábban már beszélgettünk ilyenről, amikor érdeklődni kezdett az iránt, hogy hogyan lesz a baba, de akkor ennyire nem mentünk bele, mert nem érdekelte), csak hát ennek nem az lenne a módja, hogy 7évesek között szájról-szájra megy a dolog és felvilágosítják egymást.


Gondoltam, "csak úgy" megjegyzem az osztálytárs anyukájának a dolgot... de nem akarom, hogy úgy tűnjön, hogy árulkodott a fiam, vagy hogy most én ezért megorroltam a gyerekre. csak egyszerűen hogy beszéljenek ők is erről otthon, ha már a gyerekek tudják (hogy pl nem a d*gás a legjobb szó erre). Illetve az osztályfőnök felé nem tudom, hogy kell-e jelezni az ilyet, hogy ez téma a gyerekek között.


ÁÁÁ, de gáz! Azt gondoltam, még van egy 2-4 évem, mire ezzel foglalkoznom kell.


2018. febr. 2. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Tehát, ha jól értem, a te gyereked volt az, aki erről beszélt, de te mégis valaki más gyerek anyukájának akarsz szólni? Szerintem inkább a saját gyerekeddel kellene foglalkozni, gondolom annak a másik szülőnek is feltűnik hogy beszél róla gyerek.
2018. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az én gyerekemnek (és nem csak neki) mesélte a suliban az egyik osztálytársa, ő pedig a játszótéren tovább adta az "infót".
2018. febr. 2. 08:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Másik szülőnek csak akkor szólnék, ha amúgy is jóban meg beszélőviszonyban vagyunk.

Suliban felesleges szerintem szólni.


A lényeg az, hogy a te gyerekeddel beszélj, hogy ki tudja szűrni, hogy mi igaz, mi a valótlanság.

2018. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kifejezetten jóban nem vagyunk, de elég régóta, tizenéve ismerjük egymást mindkét szülőjével a másik kisgyereknek.


Én meg már tegnap a játszótéren szóltam a velünk lévő másik 2 gyerek anyukájának, hogy ne lepődjenek meg, ha a gyerek előhozza a dolgot.

2018. febr. 2. 09:06
 5/12 anonim ***** válasza:

Van nagyobb tesója a "felvilágosító" gyereknek? Lehet ő onnan hallotta vagy ő is egy másik gyerektől.

Amúgy mit mondanál a másik anyukának? Végülis a te gyereked is ugyanazt csinálta. Tovább adta a hallott információt.

Szerintem várjál még hátha egyszeri téma volt. Max. Az osztályfőnöknek név nélkül megemlítheted, hogy figyeljen vagy iktasson be egyik ofő órára felvilágosítást.

2018. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Én a helyedben a többi felnöttnek nem mondanám, szerintem felesleges. Viszont a saját gyerekemmel beszélgetnék, és ha nem is fejteném ki, h mi a különbség d.gás és szerelmeskedés között, elmondanám neki, h ez sokkal szebb kifejezés ...
2018. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, van nagyobb tesó. Pont ezért gondoltam, hogy szólnék, hátha részükről még nem is téma, és talán ők is szeretnének elbeszélgetni erről a gyerekkel. Amúgy csak megemlíteném, hogy "képzeld, ezt meg ezt hallotta az én fiam a tiédtől". Már csak a tájékoztatás miatt, na meg azért, mert ugyan én nem vagyok prüd, de kisiskolásoknál ez nem legyen folyosói téma.
2018. febr. 2. 11:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

?


Figyelj unokatesómmal már 6 évesen tudtuk, hogyan készül a gyerek, mert épp az emberi test érdekelt és minden tudományos-meg gyerekeknek szóló könyvet elolvastunk róla :)


Nagy cucc,anyáék csak annyit kértek, hogy lehetőleg ne mondjuk a suliban.

2018. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
pedig folyosói téma, nem tudsz mit tenni. annyit talán, hogy beszélsz a gyerekeddel, hogy másoknak ne reklámozzon ilyen felvilágosító dolgokat, mert lehet nem fog örülni az anyukájuk
2018. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ne csináljátok már! 7 éves! nem akartam még 2-3 évig ilyeneken gondolkodni :o
2018. febr. 2. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!