Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek hiperaktív a gyermeke,...

Akinek hiperaktív a gyermeke, milyen volt csecsemő/kisgyermek korában?

Figyelt kérdés

Mozgásfejlődèse milyen volt?

Milyen "tünetei" voltak?


11 hónapos a fiam, és nagyon izgága.

Rövid ideig játszik valamivel, mászik egész nap, stb.

A nagyobbik fiam sokkal nyugodtabb Bt ennyi idősen, aggódom, esetleg hiperaktivitásról lenne-e szó?!


2018. febr. 5. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremé, de nagyon gyors volt a mozgásfejlődése, 6 hónaposan már állt, 10 hónaposan önállóan ment, kúszást kihagyta, 1 hónapig mászott csak.
2018. febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

6 hónaposan felállt, 7 hónaposan lépegetett az ágy mellett. Mászás kimaradt teljesen. Általában a hiperaktivitás egyik feltűnő jele, (meg más idegrendszeri éretlenségé is), ha kimarad amozgásfejlődés egyik fázisan.

az, hogy 11 hónaposan csak mászik egész nap, teljesen rendben van, fedezi a számára ismeretlen világot

2018. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
9 hónaposom már jár,én is parázok,hogy mivan ha hiperaktiv,de őszintén ez csak kesőbb derül ki,viszont próbáltam körbejárni a témát,fórumokon több szakembert megkérdezni. Ami engem megnyugtat,hogy a mozgásfejlődésében semmilyen(még a legapróbb) lépcső sem maradt ki, 3,5 hónapig mászott,előtte kúszott is egy darabig és a figyelme leköthető,elbabrál 10-15 percekig is valami vacakkal. Elüldögél és eljátszik a játékaival is,de azért még nem vagyok teljesen nyugodt 😊
2018. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!