Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Biztos az év ismétlés ha már...

Biztos az év ismétlés ha már most mindenből túllépte a maximum hiányzást a fiam? Elsős 2 hét itthon 2-3 nap a suliban ez megy szeptember óta.

Figyelt kérdés

Kistesója ovis kiscsoportos minden betegség amit hazahoz a nagy is elkapja.

A pótlások miatt van külön tanárja de hiába pótolnak a tanító nénije mindig kritizálja pedig nem lett rossz a bizije két négyes többi ötösnel felelt meg, egyedül tesiből nem osztályozható egész éves felmentése van.

Kapja a vitaminokat, sok zöldséget is eszik, gyümölcsöt nem eszik sajnos.

A kicsi is ugyan ez.

Mivel lehetne erősíteni? Béres csepptől hízni kezdett :(


2018. febr. 6. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Ezt találtam, remélem segít:


A rendelet 20. § (6) bekezdése szerint, ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen az iskolai nevelés-oktatás általános műveltséget megalapozó középfokú nevelés-oktatás szakaszában a kettőszázötven tanítási órát, az iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakaszában az elméleti tanítási órák húsz százalékát, egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén nem osztályozható, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen. A nevelőtestület az osztályozóvizsga letételét akkor tagadhatja meg, ha az igazolatlan mulasztások száma meghaladja az igazolt mulasztások számát, és az iskola eleget tett értesítési kötelezettségének. Ha a tanuló a tanítási év végén nem osztályozható, tanulmányait évfolyamismétléssel folytathatja. Ha a tanuló mulasztásainak száma már az első félév végére meghaladja a meghatározott mértéket, és emiatt teljesítménye nem volt érdemjeggyel értékelhető, félévkor osztályozóvizsgát kell tennie.


[link]

2018. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
1, nem ide vág, mert ez a középfokú tanulmányokról szól. Az általános alapfok.
2018. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Magantanuloi statuszt felvenni esetleg? Nem tudom, evkozben lehet-e. Attol meg persze bejarhat orakra, amikor tud.
2018. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi részhez nem tudok hozzászólni. Gyerekorvos mit mond erre, hogy ennyit beteg?

Év végén vizsgát kell tennie, ha a tananyagot tudja, akkor átengedik. Senkinek nem érdeke az évismétlés, az iskolának és a tanárának sem. De ezt már most megkérdezhetnéd az iskolában, hogy mire számíts, pontosabban megválaszolják ám, mint itt.

2018. febr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két dologban tudok talán segítőleg és saját tapasztalatomból hozzászólni kedves Kérdező, ha vevő vagy a véleményemre.


1) Annak idején magántanuló voltam évekig. Félévente vizsgáztam, időnként bejárogattam órákra, a többiek tudták, és megértették, hogy nem vagyok köteles bejárni, dogákat se írni. Ettől függetlenül volt, hogy mégis bementem ütközni a többiekkel és a felmérők egy részét is megírtam. És lehet meglepő, de volt, hogy a többieknél jobb dogát írtam bizonyos tárgyakban. :D

Egyelőre a te fiadnak is ebben látnám a megoldást, kvázi, ha hiányzik, ne írják be igazolatlannak, mert a bejárás opcionális.


2) A gyerekeid akkor nem kapnak el mindenféle nyavalyát, ha megerősíted az immunrendszerüket, de ehhez a Béres csepp elég kevés, ráadásul nem is mindenkinél válik be. Egyik kollégám engem azzal hívott el egy MLM-bemutatóra (hálózati értékesítés), hogy a gyerekei (az egyik újszülött volt úgy két éve, amikor ez volt) sose mennek orvoshoz, mert csak ritkán betegednek meg, mivel használnak egy olyan orvostechnikai segédeszközt, ami megelőzi, hogy kijöjjön rajta a betegség, vagy ha ki is jön rajtuk, hamar és könnyebben lefolyik. Gyógyszertárban természetesen nem kapod meg, ott vegyi szereket kapsz csak, az egyik (a Neocitran) most csinálta ki egyik ismerősöm veséit. Mindig mondta, hogy egészséges megoldást akar, de meglépni, változtatni igazából sosem mert, az MLM-termékekre meg úgy tekintett mint a marslakókra, akiktől ódzkodni kell, amit valahol megértek, valahol viszont hülyeségnek tartom félelemre és korábbi rossz tapasztalatokra hivatkozva egy lehetséges jó terméket nem kipróbálni. Nos, én egy ilyen terméket már csak a szakmám miatt is ki kellett hogy próbáljam, az amit a kollégám is mondott kíváncsivá tett, ez nálam erősebb volt, mint az a kifogás, hogy félni kell az MLM-től. Sajnos nem kellett sokat várnom arra, hogy történjen valami, aminek kapcsán ki kelljen próbálni, viszont a minta, amit ingyen kaptam a bemutató végén megmentette édesanyámat egy nagyon komoly műtéttől. Na most akkor félni kell attól, ami segíthet, vagy ezt félretenni és kipróbálni?


Nem akarok reklámot csinálni semminek. Van javaslatom arra, hogy mit érdemes kipróbálni, mit nem (szakmai ártalom), csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a bajt megelőzni sokkal könnyebb, mint megvárni míg kialakul, tönkreteszi az életünket és számunkra is minden bizonnyal kellemetlen döntések meghozatalára kényszerít, és ha van valami, ami segíthet, attól nem félni kell, hanem hiteles forrásból megismerni, és ha jó, akkor használni!


Nem tudom, tudtam-e segíteni a kommentemmel, remélem igen. Ha tudok segíteni javaslattal mit érdemes kipróbálni, mit nem, privátban írj rám!

2018. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi lett a vége a dolognak? Mi is ebben a cipőben járunk. Ha túllépi hiányzást és úgyis évet ismétel, be kell járnia?
2020. nov. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!