Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek a gyereketek elbújik,...

Nektek a gyereketek elbújik, vagy egyedül akar lenni, amikor pelenkába kakil? Ha igen, milyen idős kortól vettetek nála észre ilyen viselkedést?

Figyelt kérdés

2018. febr. 14. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém nem. Vagy mutat a pelenka fele vagy kapásból mondja hogy nem (mert ő nem kakál, dehogy...) 2,5 éves.
2018. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Fiú vagy lány? Állítólag a lányok hamarabb szoknak bilire.
2018. febr. 14. 18:56
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Állítólag.

2,5 éves lányom mélyen a szemembe néz és úgy nyomja a pelenkába. Nem bújik el.

Előre bejelenti egyébként, de bilibe/wc-be nem megy, ha ráültetem, visszatartja. Nem érett rá.

2018. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
83%

"2,5 éves lányom mélyen a szemembe néz és úgy nyomja a pelenkába."


Aranyos lehet. :) Nekem a 2 éves fiam ugyanezt csinálja. Odajön hozzám, fura révedő tekintettel néz a szemembe és úgy tojik a pelusba.

Reggeli pelenkacserekor is időnként így néz, onnan tudom, hogy jobb még egy kicsit visszahajtani rá, hátha még pisil egyet, na meg a duzzadó fütyije is elárulja, hogy rajta van a slagolhatnék, feszül a hólyagja. :)

Ilyenkor rajta tartom a kezemmel a pelenkát és mondom neki, hogy pisiljen egyet nyugodtan, hamarosan jön is az eredmény. ;)

2018. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a szobatisztaságra szoktatást nem érdemes siettetni, később ebből pszichológiai gondok is eredhetnek (pl. állítólag Hitler anyja nagyon szigorú volt a kis Adolf szobatisztaságra szoktatásában.)


Nagymamák lehet büszkén regélnek a régi időkről, amikor a gyerek már 1 évesen szobatiszta volt, ennek ellenére nemrég böngésztem régi újságokat, és egy Nógrád megyei 1985-ös újságban találtam egy cikket, amiben egy anyuka panaszkodik, hogy 2 és fél éves kislánya még nem szobatiszta és sehol se talál méretének megfelelő gumibugyit. A következő hétre több újságot elolvasó szülő is küldött neki postán megfelelő méretűt, pedig akkor még csak textilpelus volt, ennyit erről.

2018. febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, kisfiú.
2018. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
23 hós lányom már legalább 3-4 hónapja elbújik. De ez csak tipp,lehet,hogy régebben. Nem jegyeztem meg.
2018. febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Elbújik már másfél éves kora óta , kérdezem is hogy kaki lesz? Aztán bólogat, most 22 hónapos, de bilire nem hajlandó még a dolgát végezni.
2018. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves kislányom van, hogy elbújik, de van, hogy csak megáll ott, ahol van, és bejelenti, hogy anya, kakálok. Ha nehezebben megy épp, szokta kérni, hogy segítsek, olyankor fognom kell a kezét :D


Szobatisztasághoz:

Neki eddig kétszer sikerült bilibe kakálni (ő kérte), pisivel sikeresebbek vagyunk, az napi 3-4 alkalommal megy bilibe, amikor eszébe jut, és kéri. Illetve olyat szoktam még, hogy alvás előtt, meg ébredéskor megkérdezem, hogy van-e kedve bilizni, és ha van, akkor bilizünk, ha nincs, akkor nem. De a teljes szobatisztaság még messze van, a pelusában is szokott pisi lenni bőven, meg el is felejti sokszor, hogy szólhatna.

2018. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
92%
Nekem a 2 és fél éves kisfiam szokott elémlépni, a szemembe néz, és úgy kakil. Jobb, mint valami anatómiai bemutató, részletesen beszámol róla, hogy épp kemény-e a kaki, vagy könnyen jön ki, kommentálja is, hogy büdös-e és milyen érzés a pelenkájában. Ha pukizik egy nagyot, azt is hangosan bejelenti. :) Az ELTE anatómiai tanszéke is hasznát vehetné szemléltető eszközként, sok hallgató, akár fiúk vagy lányok, biztos pelenkázná extra kreditért :D
2018. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!