Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, hogyan lehet ügyesen...

Anyukák, hogyan lehet ügyesen spórolni egy háztartásban baba, kisgyermek mellett? Ti hogy csináljátok? Ügyes, okos praktikákat várok!

Figyelt kérdés
Semmi egyéb oka nincs a kérdésnek, csupán kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan spóroltok? Minden érdekel!

2018. febr. 16. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%

Tök egyszerű: azt veszem meg, ami tényleg kell.

Nem veszek azért zöldséget, mert hátha kell, nem veszek felesleges ruhát, tisztítószert, fityfenét.

Amit lehet, azt otthon készítek: péksütemény, chips, pizza, stb.

Akinek van lehetősége konyhakertet művelni és állatot tartani, az is sokat spórol. De egy 20 nm-es udvaron vagy egy panel teraszán nem lehet. Úgyhogy ezt hiába tanácsolom.

2018. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%

Úgy vállaltunk gyereket, hogy volt egyévi kényelmes tartalékunk pont emiatt. Ha munkahelyi gáz van, akkor se kell kenyéren és vízen élni, meg a gyereken spórolni.

Ha többen gondolkodnának előre, nem lenne annyi nélkülöző gyerek. Bocs.

2018. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha valami fogytán van, de csak jövő héten venném meg, de most akciós, akkor megveszem most... Ha lehet valamire kedvezményt kapni, vagy van kupon, felhasználom. Persze csak azért nem veszek meg valamit, amit amúgy nem szoktam, mert akciós.

Csomó ruhát, játékokat, gyerekholmit lehet venni használtan, sokszor fillérekért...

2018. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
Pont úgy, mint gyerek előtt: okosan, de nem megfeszülve. Pl.: egészségpénztárral kimaxoljuk az évi 150 ezer visszatérítést.
2018. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Szépen beosztjuk a pénzt. Vannak különböző borítékaink, jelen esetben: számlák, kaja, benzin, drogéria, gyerek. (pár hónapos tapasztalat után már lehet tudni hogy melyikbe mennyi kell átlagosan). A többit félretesszük. Nyilván ha lesz valami nagyobb kiadás, pl. gyógyszerek, elromlik valami, stb. akkor elővesszük a félretett pénz valamennyi részét.

Eddig nagyon jól működik, rengeteget spórol(t)unk.

2018. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

Ja kihagytam véletlenül, van még egy boríték: egyéb (amikor mi szülők szeretnénk valamit, ruha, könyv, ilyesmik)

előző voltam.

2018. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Van x összeg ami a háztartásra van (étel,tisztítószer,mosószer stb) van x összeg ami a számla (ezek kéthavonta félévente jönnek).

Ha valami akciós(pl wc tisztító akkor veszek kettőt,bolognai alapból ha akciós veszek ötöt....amit tudom h Úgyis szükség van rá abból veszek többet).semmi extra nincs,mindig próbálok akciósan vásárolni.egyedül a kenyér az amit mindig fix áron veszünk.húst,felvágottat,lisztet,gyümölcsöt (általában mindig van akcióban alma pl 500 helyett 250 kilója) sajtot,tejfölt meg a hasonlókat mindig akciósan veszem!ha valamit teljes áron kell megvenni(itt nem a gyógyszerről beszélek!) szinte fáj a szívem kiadni érte teljes áron annyi pénzt!feltölt ha kuponnal vásárolok!nekem a mániám h akciósan/kedvezményesen tudjak vásárolni!

Pelenka-popsitorlo mindig ha leakciozzak veszek 2-3 csomagot ami sokáig elég!

2018. febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

Mi csak ketten vagyunk a picivel.

Amivel a legjobban lehet sporolni, nem veszek felesleges etelt, csak, hogy tele legyen a huto.

Minden nap megyek a boltba, azt veszek amibol aznapra fozok.

2 eve nem dobtam ki egy falat etelt sem!

Ha pl megmarmad par szet felvagott amit tudom mar masnapra nem lenne jo, berakom a melyhutobe es jo lesz majd pizzara vagy melegszendvicsbe.

Plusz az akciokat kihasznalom.

Valamelyik nap negyed aron vettem krumplit ( kulfoldon elek) , aznap este jacket potato volt , sajnos nem tudom a magyar nevet, masnap meg krumplileves. Meg maradt par szem abbol a heten lesz krumplipure. Nem rohad rank semmi.

Csak jol kell gondolkozni es tervezni.


Akciok, ha kell elmegyek 3 boltba is, mi hol olcsobb.

Este fillerekert van kenyer a boltban veszek ha latok es megy a melyhutobe.

Aznap lejaro spenot fillerekert , masnap reggel aosszeturmixolom gyumolcsokkel meg is van mindkettonk napi vitaminadagja.


Tisztitoszert , wc papirt stb " 100 forintos " boltokban veszem, ugyanaz a marka fele aron.

Bolti sajatmarkas termekek. Stb.


Amin nem sporolok : a kicsinek kizarolag minosegi pipere ( pl Weleda ) , nekem ugyszinten. Nem kenek vackot sem magamra sem a gyerekre.

2018. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Élelmiszer. Azon lehet a legtöbbet. Nem kell a minőségről lemondani, a mennyiségeket kell egy kicsit változtatni. Vagyis inkább a vásárlás módján. Ha előre menü tervet ír az ember és ahhoz tartja magát vásárláskor, máris sokat megsporol, mert kimaradt az impulzus vásárlás. Kenyeret, peksutemenyt, ha igény van rá és nem egy sütő zseni az ember, még lehet előre venni nagyobb mennyiségben és lefagyasztani, így a kidobott élelmiszer mennyisége is csökken.
2018. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a nagybevásárlás jött be. Régen túl sokat jártam a kisboltba( közel van, kimozdultam stb) de rájöttem h 2 naponta leszaladok, és otthagyok 3 ezer ftot. Pedig csak pékáruért mentem le....

Így havonta 2x inkább nagybevásárlást csinálok. A pékárut pedig a férjem hozza minden napmunka után. Ebben az a jó, h ha felírom neki h 10 zsemle, akkor csak azt hozza. Nem úgy mint én h akkor legyen még 5 briós is stb. Mi ezen sokat spórolunk.

És persze el sem hinnéd milyen kreatív, ügyes vagy ha abból kell vacsit főznöd ami van otthon 😉

2018. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!