Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mesélnétek a rácsos ágyról -...

Mesélnétek a rácsos ágyról - rendes ágyba való szoktatás időszakáról?

Figyelt kérdés
Mikor és hogyan csináltátok? Mennyire volt könnyű? Gyerek függő?

2018. febr. 16. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves volt a nagyobb lányom, mikor elkészült az új gyerekszoba és kellett a kiságy a húgának, így egyik nap még velünk aludt rácsos ágyban, másnap külön szobában felnőtt ágyban.

Semmi gondot nem okozott. Nem is nagyon szeret máshol aludni, csak a saját ágyában.

2018. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos volt, mikor megkapta a nagy ágyát. A rácsosból is ki-bemászott, már x hónapja. Gondoltam hagyok neki bőven időt az átszokásra, mindkét ágy ott lesz a szobában. Első este ismerkedés gyanánt megkérdeztem, kipróbáljuk-e mennyire kényelmes. Azóta ott alszik, esze ágában nem volt utána befeküdni a rácsosba.
2018. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is zökkenőmentes volt, igaz, hogy helyhiány miatt egy különleges, egyedi tervezésű, úgynevezett szekrényágyat kapott, amin van legurulásgátló. Lépcsőn lehet felmenni (2 fok), az aljában van egy ágyneműtartó és egy játéktartó, ami kuckónak is használható. Imádta az első naptól fogva! Csak abban aludt! (Egyébként a lépcső teteje is nyitható és elnyel egy fél szekrénnyi plüsst.)
2018. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2 év 2 hónaposan. Kiságyban már a délutáni alvás se ment, a szobájában lévő heverőn viszont gond nélkül aludt. Így vettünk gyorsan egy leesésgátlót, a kiságyról pedig leszedtük az oldalát. A választás az övé volt, a nagyágyat választotta (fenyő felnőtt ágy). Azóta nem bömbölve ébred, hanem csendben átjön hozzánk.
2018. febr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18 hosan kapott leesegatlos agyat.attol a naptol abban alszik.nem volt semmi gond a valtassal.
2018. febr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a rácsos ágy-rendes ágy dilemmát. Teljesen gyerekfüggő. A rácsos ágyat át lehet alakítani, ha még leesik az ágyról az ovis, maga is ki tud belőle mászni. Nem kell siettetni a sima ágyat szerintem. Ha az ovis azt mondja, hogy szeretne egy rendeset, ráér akkor venni. Ha még leesik az ágyról éjszaka, akkor leesésgátlósat. A lányomat abszolút nem érdekelte, amikor rendes ágyat kapott. Hozzáteszem, hogy tényleg nem értem, hogy mi a nehézség a gyereknél egy ágycserében :-D
2018. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem volt rácsos ágy, mert állandóan beakadt ez-az, ahogy fordult, meg random bevágta a fejét, úgyhogy pillanatok alatt matracot raktunk le.


Jó nagyot, aztán, ha leesett is mikor már mászott pl., maximum 20 centi volt a padlóig.

Le tudott róla mászni, és a derekam miatt én amúgy sem emelgethetek meg hajolgathatok, úgyhogy kényelmesebb volt nekem is.


4 évesen kapott rendes ágyat, akkor már nem kellett attól félni, hogy random lezúg.

2018. febr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Amiatt tettem fel a kérdést, mert gondolkodok, vajon mikor jöjjön el az ideje?

A fiam még csak 14 hónapos, elvan a rácsos ágyban, de néha egyszerűbb lenne ha önállóan kelne fel és lépne ki az ágyból, nem pedig sírva üvöltve hogy nem tud kijönni. Mert ezt leszámítva nyugodtan ébred.


Viszont a legnagyobb kérdés az esti elaltatás. Hogy igen, viszont akkor is ki tud mászni az ágyból. Szóval emiatt érdekelt, hogy ki mikor cserélt és mennyire volt pikk pakk kész az új rendszer.

2018. febr. 17. 21:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha az segít: a leesésgátlónkra rá van írva, hogy 18 hónaposnál fiatalabb gyerekkel ne használja.
2018. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2 és fél éves a lányom, szereti a rácsos ágyat, ugyhogy még abban alszik amig elfér benne és nem szeretne másikat:)

Én azért félek a váltástol,mert nálunk nem ugy megy az esti altatás h ott vagyok vele amig elalszik. Mert ha bent vagyok akkor dumál dumál és sose alszik el....igy joéjtpuszi után kijövök töle, kb fél orát még dünnyög, felül,feláll az ágyban. Néhamég kiabál h menjek visdza egy simire v inni kér. Ha nem rácsosban lenne (amiböl nem tud kimászni) akkor sztem 3 orás lenne az altatási projekt mert mindig kijönne utánam....ugyh foggalmam sincs mikor fogjuk átszoktatni. Majd ha lesz hozzá merszem...

2018. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!