Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez a felnőtt magatart...

Normális ez a felnőtt magatartás egy 9 évesnél?

Figyelt kérdés

A 9 éves fiamból minden virgoncság hiányzik!


Leginkább ismeretterjesztő filmeket, kvízeket, és hírműsorokat szeret nézni, a mesék sose kötötték le igazán.


Ha beszélget velünk, akkor csak a tudományos dolgokat és a politikát hozza szóba, és végig olyan kis komoly, csendes, az egész megszólalása olyan, mint egy felnőtt embernek, még a szóhasználata is (rendkívül gazdag a szókincse, néha bizonyos szavakról tőle hallok először).


Az iskolában nagyon magányos, bár őt ez nem zavarja. Már óvodásként is csendesen ült egy sarokban és képes könyveket nézegetett, sosem lehetett bevonni a játékokba, sosem szaladgált, sosem kiabált, valami korára abszolút nem jellemző higgadtság volt rá jellemző.


Szerintetek hagyjuk így, rendjén van ez így, vagy vigyük el egy pszichológushoz?


Nagyon félünk attól, hogy ha most nem éli ki magát, akkor ez komoly felnőttkori frusztrációkat okoz majd neki.



2018. febr. 18. 15:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

En is ilyen voltam.

Nalam ez parkapcsolati gondokat okozott, nem tudtam a mai napig kialakitani rendes parkapcsolatot ( van egy kisfiam , az o apjaval is szetmentunk sajnos ).

2018. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mit mond az osztályfőnöke, milyen a fiad az iskolában? Írtad hogy magányos, de hogy viselkedik?
2018. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Kitűnő a magatartása, és szinte minden tárgyból színötös.
2018. febr. 18. 16:03
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értettem a közösségben. Hogy áll a többi gyerekhez, a többi gyerek hogy áll hozzá?
2018. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szerencsére remek osztálya van, maximum csipkelődések fordulnak elő néha, de nem jellemzőek a komolyabb "balhék".


Van egy barátja (aki érdekes módon egy lány!), vele sokat beszélget, de rajta kívül nem nagyon vannak mélyebb kapcsolatai. Nem bántják, de nem is barátkoznak vele. Hogy a háta mögött miket mondanak róla, pedig nem tudhatjuk.

2018. febr. 18. 16:14
 6/20 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem fogadd el őt, ahogy van. Ő így érzi jól magát.

Amúgy meg nekem volt pl olyan óvodában, hogy a csoporttársaim azokból a kis fa deszkákból, amikbe lehet hengereket dugni, egy szál fonálból, meg egy papírból kivágott halból csináltak horgászbotot. Mármint a kicsi fadeszkát fogták, rajzoltak halat, és egy hosszú fonálszállal összekötötték őket. És akkor beültek kisszékkel a szőnyeg közepére, én pedig csodálkoztam, hogy ilyesmivel, amiben totál tökre nincs semmi izgalom, el tudják fogadni magukat, ahelyett, hogy velem beszélgetnének pl. Mert ott nem volt benne semmi véletlenszerű, ők döntötték el, hogy mikor van kapás, és mindig ugyanazt az egy halat fogták ki; ami hozzá volt kötve a saját kis botjukhoz. És én egyszerűen nem értettem, hogy hogy bírják ilyen dologgal elfoglalni magukat. Nagyon meglepődtem, és csodálkoztam, hogy gyakorlatilag a semmi, mert tényleg el nem tudtam képzelni, hogy bármi izgalom lehet benne; szóval , hogy ez le tudja kötni őket; vagy bármi élvezetet adhat, ahelyett hogy tényleg velem dumálnának inkább. Engem egy ilyen dolog nem tudott volna lekötni, és totál csodálkoztam, hogy ők nem unják, vagy hogy egyáltalán felmerült bennük, hogy ez érdekes, izgalmas lehet. Szóval engem az ilyesmik pl nem kötöttek le, én jobban szerettem eszmétcserélni. Majd kiéli, kirongálja, kiugrálja magát tehát a gyerek, ha lesz rá igénye. Támogasd őt abban, ami érdekli. Szerintem ő tutira egy okosabb gyerek, akit néhány féle játék már nem köt le, ő már túl van azon. Őt ez nem foglalkoztatja, unná is, mert nem neki való, nem az ő érdeklődési körébe tartozik, neki az már nem jelent kihívást. Új, komoly ismeretekre vágyik; őneki már nincs annyira , olyan szinten igénye a játékra; hanem ő máshogy szeretné képezni magát, másban szeretne kiteljesedni, másban szeretné megélni magát. Szóval szerintem fogadd el őt így, és szeresd, és ne akard megváltoztatni. Énszerintem biztos tökre aranyos lehet, úgyhogy nem értem, miért ne fogadnád el; de mégha nem lenne aranyos, akkor is, a te gyereked, ő a te kicsikéd, ő ilyen. Szeresd őt, és támogasd, gondoskodj róla ügyesen. Segítsd a kiteljesedését. Tényleg támogasd őt abban, ami érdekli. Ő ilyen fajta.

2018. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%

*meg ilyen filozofikus, gondolom nagyon mély gondolatai vannak, szeret sokat elmélkedni;

és nem szereti a nem tiszta, megjátszós, őszintétlen kapcsolatokat; hogy valaki csak akkor fogadja el, ha másnak mutatja magát, ha felvesz egy álarcot, ezért inkább szívesebben van egyedül. Mert akkor nincs az, hogy belékötnek valami miatt. Meg olyan dolgokról, ami őt érdekli, lehet, hogy a csoporttársaival nem is igazán tudna beszélni. Pl mondta nekem is egy anyuka, hogy az általános iskolás gyereke nem tud miről beszélgetni az osztálytársaival, mert egész nap csak a telefonmárkákról beszélgetnek; amihez ő meg pl nem tud hozzászólni. Még ez is eszembe jutott.

2018. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%
*mondjuk a szívesebben van egyedül az nem biztos, csak nem feltétlenül találja meg a társaságát; mint ez a telós is. Mert magához hasonlókkal pl mindenki szívesen /szívesebben beszélget. De őnekik a társaságára, akivel van, talán nincs is igazán igénye. Ja amúgy én nekem nincs ilyen pszichológusi végzettségem, csak leírkáltam, amik jöttek belőlem.
2018. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%
Én sem voltam valami nagy barátkozós sőt már az oviban is inkább a történelem foglalkoztatott és a szókincsem is jóval jelentősebb volt a többi gyerekénél. A suliban volt olyan ,hogy sok dolgot nem értettem miért csinálnak a társaim ami nekik szórakozás .. Nem érzem azt ,hogy nekem gondot okozott volna ez az egész ..sőt :)
2018. febr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%
*6.7.8vagyok, kirongálja helyett kirohangjálja:D
2018. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!