Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most én vagyok a hülye? A...

Most én vagyok a hülye? A kislányaimmal játszótereztünk egy kisfiú elkezdte dobálni a kisebbik lányom az anyuka leszarta. Szóltam, hogy menjünk arréb, de a kisfiú jött utánunk ekkor szépen rászóltam. Erre az anyuka majdhogynem nekem jött.

Figyelt kérdés

#játszótér #furcsa szülő
2018. febr. 20. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Elmondtad az anyukanak hogy mi tortent??

Amugy nem nem normalis, de attol is fugg hogy milyen.volt a hangnem...

Aki nem tudja megnevelni a gyereket az ne vigye játszóra.....

2018. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem.

De én ebben az eseteben nem arrébb mentem volna, hanem szóltam volna anyukának a problémáról, és ha nem tesz semmit, igenis rászóltam volna én is a gyerekre, majd ha anyuka odajön arcoskodni, őt is elküldöm a jó ****-ba.

Bár én elég temperamentumos vagyok, lehet más nem így tenneXD

2018. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Óh már az elején nem odébmenni, hanem azonnal szólni kellett volna. Nem te voltál a hülye. Pont kifogtál valami őrült anyatigrist. Még jó, hogy nem hagytad hogy a lányodat dobálja. Van bizonyos legalja népcsoport, akinek ez a szórakozás...
2018. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagy hülye. Én mindig kedvesen, de határozottan rászólok más gyerekére is, ha az anyukája nincs a közelben vagy nem figyel, ezért lehet utálni, de nem fogom végignézni sem azt, hogy komoly, mert senki nem szól rá, amikor h**eséget csinál (pl. elésétál a magasan szálló hintának, és orrbarúgná a hintázó gyerek), vagy ha az én gyerekemet fellöki, vagy homokot, kavicsot szór felé. Ha az anyukának nem tetszik, az ő dolga, hogy hogyan reagálja le, de igazából még nem volt gond.


Egyébként a kedves, udvarias de határozott szavak szerintem mindenképpen egyenesebbek és becsülendőbbek, mint amikor a sértett kisgyerek anyukája nem a helytelenül viselkedő gyereknek vagy az ő anyukájának szól, hanem jó hangosan elkezdi alázni a másik gyereket, pl. Na gyere innen kislányom, ezt a kisfiút bizosan nem tanították meg arra, hogy nem szabad mások szemébe homokot szórni, stb.

2018. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
kimaradt: komoly baja esik
2018. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hülye, azaz nem te vagy (hanem ő).

Ne félj, egyszer majd összeakad egy nagyszájú, temperamentumos anyukával. Ha annak akar nekimenni, majd ő leordítja a fejét. :DDD

2018. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy az anyuka látta az egèszet ès mivel konfliktus kerülô ember vagyok( ha kell beleállok a vitába a gyerekeimèrt pedig ölök) ezèrt mondtam , hogy menjünk arrèb hàtha csinàlnvalamit , de nem. A gyereket pedig nagyon kedvesen kèrtem meg , hogy fejezze be.
2018. febr. 20. 22:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak én élek burokban, vagy nem tudom, de én mindig rászólok arra, aki az enyémet piszkálja, és még soha senki nem akadt ki rajta. Mármint persze csak akkor szólok, ha a szülő nem szól, de ilyen eleve ritkán van, inkább csak akkor, ha nem veszik észre. Ha nekem kell szólni, én azt kedvesen, mosolyogva, de határozottan teszem, általában úgy, hogy ne érezze a vele lévő felnőtt se, hogy én most minősítem a gyerekét, mert ajánlani szoktam valami normális játékot a piszkálás helyett, mondjuk úgy, hogy "Pistike, ne dobálózz, nem szabad, gyere, inkább építs velünk várat." Sosem volt még ilyen miatt konfliktusom, és általában az én gyerekem is így kezelik, ha eszetlenkedik, és nem pont nem veszem észre, nem csak ismerősök, hanem idegen szülők, nagyszülők is.
2018. febr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
neked mindig a saját gyermeked érdekeit kell nézned és védened. Viszont nem a te dolgod más gyerekét megnevelni. Én mindig megvárom hogy rászóljon, ha ez mégsem történik meg, vagy odébb megyek, vagy ilyen esetben mint a tiéd, én is rászólok a kisfiúra. Általában annyira megijednek/belepirulnak a saját viselkedésükbe, hogy egyáltalán nincs szükség kiabálásra, vagy fegyelmezésre, elég ha csak határozottan rájuk szólok, hogy "légyszíves, ne dobálózz, mert ez buta viselkedés" Ettől totál elszégyellik általában magukat. Ha az anyuka erre nekem jön, védeném a gyermekem.
2018. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én rá szoktam szólni a gyerekre, mert általában mikor már odáig fajul a dolog, a szülő szól, de ha viszont nincs a közelben, akkor én szólok. Ha elmélyülten játszom a gyerekemmel, akkor fogalmam sincs róla, hogy a rajta kívül ott lévő 20-30 gyereknek ki az anyj, kinek szóljak. Mi külföldön élünk és itt sem különb, mint Magyarországon, nyáron a lányom kezéből egy hasonló korú gyerek próbálta kihúzogatni a játékot, hiába küldtük el, hogy most mi játszunk, mindig visszajött és nem hagyta a lányomat játszani. Amikor a lányom segítségére siettem, az apa is megjelent, de nem csinált semmit. Én mondtam neki, hogy ilyesmit az óvodában sem engednek, hogy az egyik gyerek erőszakkal kivegyen a másik kezéből egy játékot, majd ha a lányom befejezte, akkor jöhet a fia. Erre az apa ordenáré stílusban (NYUGAT!) ránk ordibált, aminek a lényege az volt, hogy még 10 percet ad a játékra. Én meg visszaordibáltam, hogy nincs szükségem az engedélyére. Na erre még dühösebb lett. A vége az lett, hogy leült a közeli padra, a két nővel (az egyik az anya volt) ott dühöngtek. Játszottunk még vagy 10 percig ... a lányommal, aztán inkább elvittem onnan. Nem akartam semmit megkockáztatni...
2018. febr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!