Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelik ezt a kisgyerekek?

Hogy kezelik ezt a kisgyerekek?

Figyelt kérdés

A tízparancsolat első parancsa ugyebár az hogy "Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!"

De mi van akkor mikor egy gyerek azt mondja, hogy imádom a csokoládét? Most akkor Istent kell imádnia vagy a csokit? Vagy tagadja meg a csokoládét és menjen gyónni amiért a Sátán megkísértette?


2018. febr. 22. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nincs iskola? Unatkozol? :)
2018. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Na pont emiatt nem kellene pici gyerekek fejet ilyenekkel teletomni.... Majd ha nő, fejlődik az ertelme es esetleg sajat boren is megtapasztalj Isten letezeset es belulrol erzi, hogy Isten szol hozza....akkor raer ilyenekkel foglalkozni.
2018. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ez csak egy szóhasználat. Az, hogy valaki "imádja" a csokit, fagyit, zenét, az nem azt jelenti, hogy az az Istene. Ez ugyanolyan, mint amikor egy angol nyelvű azt mondja például: I love basketball. Nyilván nem arról van szó, hogy szerelmes a kosárlabdába, és össze akar vele jázasodni. Ezt mindenki tudja, valószínűleg te is, csak provokálni akarsz. Akit ez nagyon zavar, az megmondhatja a gyerekének, hogy az imád szót csak Istennel kapcsolatban használja. Gazdag a magyar nyelv. Lehet azt mondani, hogy odavagyok a csokiért, rajongok a zenéért, megőrülök a fociért, nem tudok ellenálni a fagyinak...
2018. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

2: azért van átmenet a "ne merd imádni a csokit csak a jó Istent" meg aközött, hogy már kiskorától elindítod őt Isten útján.

El lehet azt magyarázni úgyis hogy értse, csak ész kell hozzá. Nem fogom ezt mondani a gyermekemnek, hogy ne imádja a csokit, amikor számára az imádat szó teljesen mást jelent mint egy felnőttnek...azt mondanám neki: Edd a csokit meg, örülök hogy ízlik és szereted, de nem szabad belőle sokat enni, mint másból sem, mert a sok elvonja a figyelmedet a fontosabb dolgokról, például arról, hogy a lelkedet, az eszed, a szívedet tápláld mesékkel, okos dolgokkal, tudással stb. Ezt megérti egy 4-5 éves, és nem fogja tőle megutálni sem a csokit sem a helyes értékeket :)

2018. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha a szülők keresztényként nevelik a gyereküket, akkor szólnak, hogy kérlek, ne ezt a szót használd.
2018. febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Katolikuskent neveltek.Megis hasznalom azt a szofordulatot,hogy imadom ezt a zenet,kajat,embert..stb..stb..nem tul gyakran de elofordul.Szerintem a mai vilagban ez mar nem olyan ,,bun"..sot azt gondolom meggyonni sem kell,mert nem karomkodas, nem isten nevenek(szenteknek) a felesleges szajravetele..nem karomkodas.
2018. febr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Én gyerekként jártam templomba, hittanra, mondhatni vallásosan neveltek, de sose tudtam komolyan venni. Persze ismertem a 10 parancsolatot, de nem tudtam vele egyetérteni. Nem hiszek Istenben, ha gyerekem lesz nem fogom megkeresztetetni.


Utálom az "imádom" szót, nem szoktam használni sem Istenre sem másra.

2018. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Csak egy nyelvi fordulat, semmi több. Egy sima túlzás. Nem kell bele vallást keverni. Még egymásnak is mondjuk, hogy imádlak.
2018. febr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Értelmes ember nem neveli hülyeségekre a gyerekét.


A Bibilia pont ilyen marhaság telis tele elavult bromságokkal. ;)

2018. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Én ismerek vallásos embereket, akik kifejezetten emiatt nem használják az "imád" szót, csak Istennel kapcsolatban. Akinek ez fontos, az valószínűleg a gyerekét is erre tanítja majd. Biztos őket is így tanítottak.
2018. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!