Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem sir utanam a bolcsiben,...

Ha nem sir utanam a bolcsiben, akkor nem kotodik elegge hozzam?

Figyelt kérdés
2 evesen kezdte a bolcsit nemreg, talan egyszer ha sirt, 2 hetes beszoktatas volt. Imadja, varja, szivesen megy szinte minden nap. Baj lenne a kotodessel nalunk? Mindenhol azt hallom, hogy sir a gyerek a bolcsiben, ot talan ha egyszer kellett picit osztokelni, hogy bemenjen, es utana nem volt semmi gond, nem keres, nem hianyol. Ez nem normalis? Mindig az o igenyeit neztem, altatas, szoptatas, hordozas, hozzataplalas, es nagyon anyasnak is tunt 1,5 eves koraig, azota szivesen elvan masokkal is, a bolcsibe meg gond nelkul beszokott. Elrontottam valamit, hogy igy szereti?

2018. febr. 23. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nagyon társasági típus.

Biztos szeret téged is, mikor veled van.

2018. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább személyiségtől függ. Ő biztos egy társasági típus.

De még lehet, hogy akkor lesz gond, ha majd elmúlik az újdonság varázsa - nálunk legalább is így volt az egyiknél, aki egyébként nagyon szerette, de a kb. a 3. héttől csak ha már nagy nehezen odaértünk ("Nem megyek, már voltam.") és meglátta a haverokat voltam "letojva".

2018. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ez nagyon jó :) Pont azért mert mindig az ő igényeit nézted, nem sír utánad, mert tudja, hogy Te biztosan ott vagy neki, és számíthat rád. Ez a kötődő nevelés lényege :)
2018. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Na, ez aztán tényleg a kákán is csomót keresés. Nyitott a gyerek és egészségesen fejlődik.
2018. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Bocsi, hogy ezt mondom, de ha sírna utánad akkor meg az lenne a baj... :) Szerintem ne gondold túl, szeret téged, de már elég nagy ahhoz, hogy mások társasága is érdekelje. Fiam 3 évesen ment oviba, neki is megkönnyebbülés volt és nekem is, első perctől imádta, otthon már unta magát.
2018. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Nálam a nagylány úgy belemarkolt a ruhámba minden reggel, hogy az ovónővel ketten fejtegettük le az ujjait. Közben sikoltozott és zokogott (3,5 évesen, oviban)

Egy utolsó sz@ranyának éreztem magam.

Aztán megkértem ovónénit, hogy csináljon már egy videót, hogy mi történik utána: ahogy kiléptem a kapun, és nem látszódtam a tujasortól, a drámakirálynő letörölte a könnyeit, és ment a babakonyhába főzni, meg csacsogni a többi gyerekkel.

A kicsi meg egy hónap után borult ki, mikor rájött, hogy bizony minden nap menni kell :D

(Kicsit én is megsértődtem, mikor szinte köszönés nélkül vonult be a csoportba)

2018. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lassan ket honapja jar. A kezdeti nagy lelkesedes valamelyest alabbhagyott, de meg mindig szivesen megy. Egy beszelgetesben merult fel, hogy gondot jelenthet, ha nem sir ilyenkor a gyerek, mert naluk is sirt, akikkel beszelgettem.
2018. febr. 23. 12:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, utál!


Hogy lehetsz ilyen süsü?!

2018. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat 😊
2018. febr. 24. 08:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Manapság már komolyan az a "rossz anya" akinek a gyereke nem kap lelki törést ha nem lehet vele 24/7? Az miért lenne jobb ha a gyereked egész nap sírna és utálná a bölcsit? Mikor anyám beadott örült hogy tetszik a hely, nem csüngök rajta kismajomként és sírok ha 5 percig nem látom, komolyan nem értem a mai gyereknevelési filozófiát néha.

Kérdező, a gyereked boldog? Ha igen akkor nem tökmindegy hogy kötődik-e 100000%-osan?

2018. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!