Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Betegség után hisztisebb...

Betegség után hisztisebb viselkedés előfordult nálatok is?

Figyelt kérdés
5 es fél eves, nagy csoportos kislányom másfél hétig volt itthon, influenzás lett. Miután meggyógyult visszament az oviba. Az ovival nincs gond, de itthon két véglet van. Vagy úgy viselkedik, úgy beszél, mint egy bölcsis és bújik, megölel es direkt "babásan" beszél, néha "színészkedik" . Vagy pedig hisztiket csap vagy visszabeszél. Köztes állapot nincs szinte. Volt valakinél hasonló, kinövik ezt? Van esetleg valamilyen tanacsotok, mert úgy érzem nincs több ötletem. Szeretem, ha bújik és aranyos, de nem érzem minden ilyen viselkedését őszintének. A visszabeszélés pedig úgy történik, hogy ha szeretnék vmit elmondani, elmagyarazni és neki nem tetszik, akkor egyből "támad". Tudtok nekem segíteni?

2018. febr. 27. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Saját és nagycsoportos gyerek-ismerőseink alapján, 5-7 év között volt egy ilyen dackorszak-szerű hullám, kinél jobban, kinél kevésbé. Bár fiam van, fiúhaverokkal, ugyanez ment, hogy hol babásabb, hol kamaszosabb felhangok jöttek elő - a nyári szünet utáni iskolakezdéskor volt a legrosszabb... Én csak ugyanazt csináltam, mint addig, a nem kívánatos viselkedést következetesen korlátoztam, de ha arra vágyott megszeretgettem, és kikacsintósan belementem a "színjátszós babázásba". Azért az előbbi nagyon nehéz volt, lévén az enyém már akkor is majdnem egy súlycsoport volt velem. (Ja és apjával sokkal nagyobb kakaskodások mentek, lehet, az azonos nem is közrejátszik.)
2018. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

4,5 eves kislány, surun itthon van ovis betegsegek miatt.

Max.az itthoni extra ápolás, kiszolgalas miatt szokott par napra hisztisebb, nehezebben kezelheto lenni. Par nap ovi altalaban visszarantja a régi kerékvágásba.

2018. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!