Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától vinnél...

Hány éves korától vinnél kisgyereket moziba, cirkuszba, állatkertbe, vadasparkba, stb?

Figyelt kérdés
Hány éves koruktól "fogják fel" az ott látottakat?

2018. febr. 28. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Állatkert, vadaspark akár 1 éves kortól. Mozi: nagyobb fajta óvodást. Cirkusz: kisiskolást.
2018. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem elsős koromban voltam először cirkuszba vagy talán 5 évesen.
2018. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Cirkuszba szerintem 4-től már lehet; moziba is akkortól már talán, de lehet, hogy inkább 5; nem tudom, mennyire tud csöndben, nyugton figyelni, hogy ne zavarja a többi nézőt; a cirkuszban meg úgyis ámul. Hát az állatkertbe, hát ott sokat kell sétálni, ott lefárad a lába, de hogyha lehet egy olyan kiskocsit bérelni, hogy a gyerek benne ül, és a szülő meg húzza maga után/ tolja, akkor az király; ja várjunk, úgy én már talán 4-5 évesen is voltam állatkertben. Konkrétan nem tudom, még mennyi, de nagyon kicsi voltam, amikor először mentem. Viszont nem tudom amúgy, hány kiskocsi van, mert lehet, hogy mire odaértek, mindet kiadják másoknak. A vadasparkot azt nem ismerem. De olyan sokat ,h ogy fullra lefáradjon a lába, talán nem kéne sétálni. Mondjuk nekem fogalmam sincs.
2018. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Állatkert és vadaspark már egészen korán mehet szerintem is, a mozi az nagyon gyerekfüggő. Az én fiaim iszonyú különbözőek, a nagyobbal már óvodás korában lehetett menni, a kisebbik 6 is elmúlt, amikor a férjemnek ki kellett vinnie úgy a film felétől, mert képtelen volt élvezni és nyugiban végignézni, azóta sem jár moziba, mert nem szeret, saját döntése, fura, de ez van (9 éves). Cirkuszba sosem vittem és nem is vinném egyiket sem, elvi okai vannak, állatkínzásnak tartom a legprofibb cirkuszi körülményeket is, ne gyötörjenek egyetlen állatot sem azért, hogy embereket szórakoztassanak. Egy cirkuszi elefántnak pokoli gyötrelem lehet az egész élete és az én nézeteim szerint hiába gyerek a gyerek, meg lehet adni neki mindent a nélkül is, hogy a szórakoztatása érdekében élőlényeket kínozzanak, utaztassanak és tartsanak olyan körülmények között, ahogyan egy gilisztát sem kéne. Amennyiben csak emberi produkció van, akrobaták, mit tudom én mik szoktak lenni, akkor elvben ovis kortól mehet az is, ha érdekli a gyereket és meg tud ülni, de bevallom, nem jártam egyikőjükkel sem soha ilyesmiben. Az állatkertekkel is vannak fenntartásaim, de azért annyira nem vagyok elvakult, hogy ne látnám be, a legtöbbjük igen fontos oktatómunkát végez, illetve sok veszélyeztetett faj fenntartásában is hatalmas szerepet vállalnak.
2018. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyerekfüggő. Fiamat nem nagyon érdeklik az állatok.

Moziban 4 évesen volt, végignézte (Verdák 3).

Vadasparkban itt helyben voltunk. Nem túl nagy, de inkább csak végigfutott, és a játszótéren játszott. Medveparkban szintén. Úgy 3 éves volt.

Cirkuszba minimum sulis korában visszük majd.

A Fővárosi állatkertbe most, az 5. Szülinapjára visszük majd. Most már talán sok állatot megnéz.


Szerintem minimum 3-4 évesen fogják fel ezeket, de lehet később is.

1-2 évesen is rácsodálkozik, de hogy semmi nem marad neki emlékként, az is biztos.

2018. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Már 9hónapos korában elvittük a lányunkat állatkertbe. Nagyon élvezte, imádja az állatokat, főleg a majmoknál időztünk sokat, azok ugráltak, produkálták magukat, a kislányunk meg nagy vigyorral nézte őket.

Cirkuszba és moziba majd akkor vinném, ha már itthon is végig tud ülni egy egész estés rajzfilmet és látom rajta, hogy érdekli, leköti.

2018. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Állatkertbe, vadasparkba korán el lehet vinni. Akár már egy 1 éves is ámul rajta. (Persze az más kérdés, hogy sokat nem fog fel belőle...)

Moziba fogalmam sincs, nagyon gyerekfüggő.

Viszont tapasztalatból mondom, hogy cirkuszba akár 2,5 évesen is lehet vinni. Igazából sosem gondoltam volna, hogy az én kislányom aki egy 15 perces mesét se néz sokszor végig, hogy ki fogja bírni a majd 2,5 órás cirkuszi előadást. (Ingyen kaptunk jegyeket a nyaraláskor, gondoltuk egye fene, legfeljebb kijövünk..) És láss csodát, haza se akart menni :D Azóta imádja az elefántokat és a cirkuszt. Csodál és ámul a tv-ben is, ha bármilyen cirkuszos mese megy.

2018. febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Állatkertet a kislányom 14 hónaposan már nagyon élvezte, egy vadasparkban 20 hónapos kora körül voltunk, az is nagyon bejött neki.

Cirkuszba én semmikor nem fogom vinni, de ez a személyes ellenérzéseim miatt van.

Mozi később, szerintem 5-6 éves kornál előbb nem. Most 2,5 éves, kizárt, hogy végigüljön egy mesét nyugodtan.

2018. febr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Cirkuszba soha nem vinném, mert nagyon elítélem azt a fajta állatkínzást.

Vadasparkba már 2 évesen vittük, bár akkor még nem élvezte annyira.

Moziba nem járunk, de bábszínházba már 4 évesen volt.

2018. febr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Állatkertbe már 1 évesen elvittük,moziba 6 évesen ment először (5 körül akartuk,de nm akar menni) cirkuszba is szintén 6
2018. márc. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!