Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok mennyire központi...

Nálatok mennyire központi dolog az étkezés 1-2 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Nálunk folyamatosan az volt, ha mentünk valahova és nem volt nálam minimum 250 grammos étel, akkor sírás volt, hogy kér még. Mindig az evés körül forgott minden program tervezésünk. Ami persze nem baj, örültem hogy szépen eszik. Csak hát igenis követelte a meleg ételt délben, így bárhova mentünk akkor, tudtam hogy nem fér bele egy óra mire mikrót találunk. Így mindig kellett a kaja logisztika.

De most hogy elmúlt már 1 éves, ha rajta múlna, elég lenne neki egy pogácsa napközben, nem eszik már annyit..

Tudom, hogy megy a mozgás, a futkosás.


Azért érdekelne, hogy másnál hogy van ez ennyi idősen.


2018. márc. 4. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

En rugalmassagra szoktattam a gyerekem, nem korulotte forog minden. Ha epp a varosban vagyunk es ebedido van , akkor eszik szendvicset ( otthonrol viszem ), vagy ha nem hoztam akkor bemegyunk veszunk egy sajtos rolot.

Ha epp nincs kedven/ idom fozni otthon, akkor eszunk tojast vagy melegszendvicset.

Neveles kerdese.

2,5 evesem van, mindig is ez volt. En pl a bebietekt sem melegitettem soha ... igy megette akarhol.

2018. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Én a bébiételt rohanás közben egy plázábanvagy buszpályaudvaron is mikróztattam.(otthon nem mikrozok gyerekételt). Szobahőmersekleten csak dm -es joghurt ill babadeszerteket kapott csak, tizoraira vagy uzsira



Strandon pl nem evett, hiába a terulj asztalka is, igy kicsiként nem is igen mentünk, egész napra végképp nem


Nagyobbként az én gyerekem is el lenne napi egy étkezéssel, de nem hagyom

2018. márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Autóban volt bébi étel melegítő + hűtő táska ha mentünk valahová akkor akkor mindig volt mit enni.
2018. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

hát nekem 1,5 a lányom és annyit eszik mint egy 18 éves kosaras fiú.. a nagyobbikam 3,5 éves, szintén lány, imádja a hasát, nagyon szeret ő is enni (nem csoda hisz mi is szeretünk enni:), viszont ő válogatós, inkább csak naponta többször csipeget. Viszont mindketten olyanok hogy nem bírják az éhség érzetet. A kicsin sírás jön ki, a nagy meg egyszerűen hisztis lesz, láthatóan rossz a közérzete, olyankor elé rakok egy szendvicset, közli nem éhes, de a frászt nem, tudom hogy azért nyűgös mert az, csak nem a fogára való...aztán nagy nehezen ráfanyalodik, mind megeszi persze és utána kicsattan a jókedvtől. Innen tudom hogy ő szó szerint hisztis lesz ha nincs jóllakva.

A kicsi még csak egyszerűen veri az asztalt és kiabálja hogy "tányéjom" :)

a nagy a babakocsiban állandóan evett,ha mentünk valahova, kis dobozt kapott a kezébe..a kisebbet már igyekszem nem rászoktatni ilyesmire, nála jobban elkülönülnek az étkezések, de egész nap eszik még így is szinte ő is.

2018. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyerekem részéről semennyire. Nekem igen. Már nem érdekes tevékenység az evés, nincs ideje rá.
2018. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak csecsemőként volt jó evő. Akkor nehezen mozdultunk ki.

Azóta az étkezési időpontokhoz csak én ragaszkodom igazán, ő egész nap ellenne egy fél banánnal. Látszik is a súlyán.

Babakocsiban egyébként sose evett.

2018. márc. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pff az enyem annyira porog egesz nap, hogy ha rajta mulna nem is enne. Szoval az o napja lehet h nem az eves korul forog, de az enyem igen, mert egyfolytaban probalok olyan eteleket gyartani hogy hajlando legyen megenni. Van h tobbfelet kell foznom, mert egyszeruen kikopi amit epp nem ker. 1.5 eves, 4 foga jon egyszerre szoval lehet ezert akkora a kaosz. Ha elmegyunk valahova akkor szendvicset, sutit, gyumolcspuret viszunk, azzal boven elvan.
2018. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!